ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.03.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Күні:

Сынып: 5

Бөлім:4. Ежелгі көшпелілер мәдениеті

Педагогтің аты-жөні:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ

тақырыбы

Көшпелілер – жауынгерхалық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау.

5.4.5.1 жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жаза алады.

Тілдік мақсаттар

Көшпеліліер, өркениет

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут


Ұйымдастыру кезеңі:

(Ұ) Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.

Сабақ мақсатымен таныстыру

Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.

Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.





Смайликтер

Сабақтың ортасы

30 минут


7-тапсырма

Жазылым.Айтылым.

Мәтіннің мазмұны бойынша тірек сөздерді анықта.Олардың синонимін, анионимін тап.Сол сөздерді кірістіріп,мәтін мазмұнын қысқаша жаз,айт.


Мәтіннің мазмұны бойынша тірек сөздерді анықтап,олардың синонимін, анионимін табады. Сол сөздерді кірістіріп,мәтін мазмұнын қысқаша жазады, айтады.


Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!



Оқулық

77 бет





8-тапсырма

Жазылым

Кесте бойынша мәтіннен жіктеу, сұрау есімдіктерін теріп жаз.


Оқушылар есімдіктерді

теріп жазады.

Дескриптор:

- жіктеу, сұрау есімдіктерін теріп жазады;


Оқулық

77 бет


9-тапсырма.Айтылым

«Аквриум» Жағдаяттық тапсырма.

Шетелдік досың сенен ежелгі көшпелілер туралы сұрады.Осы жағдаятты парталас досыңмен рольдік ойын түрінде көрсет.Сынып ең үздік әрі сәтті диалогты анықтасын.Диалогте жіктеу, сұрау есімдіктерін қолданыңдар.

Оқушылар жағдаяттық тапсырма бойынша рольдік ойын ойнайды.

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Жазылым.10-тапсырма.
Суретке қара. Көшпелілердің өмірі көрсетілген табиғат пен адамдардың сипаттап жаз.Мәтінде синоним сөздер мен есімдіктерді қолдан.

. Жазылым.

Суртеке қарап, адамдар мен табиғатты сипаттап жазады.






Оқулық

78 бет


Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін

смайликтер арқылы көрсетеді.






Үй тапсырмасы: 11-тапсырма, 78- бет

Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.