ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 27.03.2024
Просмотров: 5
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | ІІІ Бөлім. Деректер базасы | |||
Педагогтің аты-жөні | Байдарова Айман | |||
Күні: | 01.12.2022ж. | |||
Сынып: 9 | Қатысушылар саны: | | Қатыспағандар саны: | |
Сабақтың тақырыбы | Деректерді сұрыптау | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 9.2.2.3 деректерді іздеуді,сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асыру. | |||
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың кезеңі | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | ||||
Ұйымдастыру 10 мин | Ұйымдастыру кезеңі. 1.Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды сабаққа ынталандыру мақсатында психологиялық ахуал туғызу үшін «Гүлмен тілек» әдісін қолданамыз.Оқушылар шеңбер бойымен тұрып гүлді алақандарына салып,бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. 3. Оқушыларды «Гүлмен тілек» әдісі арқылы 3 топқа бөлеміз. Мақсаты: бірлескен білім алу, өзара қарым-қатынас жасау 4. Өткен тақырыптарды еске түсіру, үй тапсырмасын сұрау мақсатында «Гүлмен тілек» әдісі арқылы жасырылған сұрақтарға жауап алу. 5. Сабақтың тақырыбын «Адасқан әріптер» арқылы ашу 6. Сабақтың мақсатымен таныстыру | 1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушылар бір – біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. 3. Топқа бөлінеді 4.Өткен тақырыпты сұрақтарға жауап беру арқылы естеріне түсіреді 5.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | «Вербальды бағалау» әдісі | https://wordwall.net/play/26297/280/845 | | ||||
Сабақтың ортасы 30 мин | Жаңа тақырып «Электрондық кестелердің элементтерін пішімдеу» «Визуалды айғақтар» әдісі арқылыБейне сабақ көрсету Жаңа сабақты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. ЕББҚЕО: 1 тапсырма. learnis.ru Платформасында квест ойыны арқылы бөлмеде жасырылған сұрақтарды тауып, жауап береді. (Жекежұмыс) Дескриптор: -Кестелік процессорда құрылған және сақталған құжатты атайды; - Электронды кесте неден тұратындығын табады; -Бір жұмыс парағы қанша бағанды қамтитындығын және бағандармен жолдардың қиылысуын анықтайды; ЕББҚЕО: 2 тапсырма. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. (Жұптық жұмыс) терезесінің негізгі элементтерімен жұмыс жасау. Дескриптор: Microsoft Excel бағдарламасын іске қосады ұяшықтарға деректер дұрыс енгізе алады. Бір ұяшықтан екінші ұяшыққа көшіре алады. Қаріпті және ұяшықты пішімдей алады ЕББҚЕО: “Ойлан,жұптас, бөліс” әдісі 3 тапсырма. Топтық жұмыс ортасының негізгі элементтерінің қызметтерін мен оларды қандай жағдайда қолдануға болатынын және Microsoft Excel қолданбалы программа ортасымен танысу I топ Microsoft Excel ортасының негізгі элементтерінің қызметімен қолданылуын жазу Дескриптор: -Microsoft Excel ортасының негізгі элементтерінің қызметі мен қолданылуын жазады II топ Microsoft Excel қолданбалы программа ортасымен танысу Дескриптор: Тақырып, мәзір, құрал саймандар, Формулалар, жұмыс парағы және қалып күй қатарын атайды 4 тапсырма. Сабақты қорытындылау. «Бәйге әдісі»арқылы | Жаңа тақырыпты меңгеру Жаңа сабақты пысықтау мақсатында https://www.learnis.ru/514236/ сілтесіне өтіп, Квест ойыны арқылы бөлмеде жасырылған сұрақтарға жауап береді. Оқулықтағы 5 тапсырманы Компьютерде Microsoft Excel де негізгі элементтерінің қызметтерін толтырып, пішімдейді Дәптерге, Оқулықтағы 4 тапсырмадағы кестені толтырады Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтайды | Өзін – өзі жауап бойынша бағалау Дискриптор ұяшықтарға 1. Microsoft Excel бағдарламасын іске қосады 2. Деректер дұрыс енгізе алады. 3.Бір ұяшықтан екінші ұяшыққа көшіре алады. 3.Қаріпті және ұяшықты пішімдей алады «Ақпарат жинау» әдісі | https://www.learnis.ru/514236/ Информатика 7 сынып оқулық. / Г.И. Салғараева, А.С. Маханова, Л.А. Рсалина. – Нұрсұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021. 93 бет https://learningapps.org/display?v=p1vfvg1jc17 | | ||||
Сабақтың соңы 5 минут | | http://scrumblr.ca/9B түрлі-түсті электронды стикерлермен жазады | «Board» | http://scrumblr.ca/9B | | ||||
Үй тапсырмасы | § 12, 94-бет, «Үй тапсырмасы» | Үй тапсырмасын орындап келеді | | | | ||||
Бекіту | Тақырыпты меңгергенін анықтау | Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау | Бағалау критерийлерін ұсыну | Презентация (слайд 8) | |||||
Қорытынды | Сабақты қорытындылау, рефлексия | | | |
Оқушылармен сәлемдесу.
Сыныпта жағымды ахуал орнату. «Өзіме тілек» әдісі (түрлі түсті стикерлерге оқушылар тілек жазып,ұшақ жасап,басқа оқушыға ұшыру арқылы сол оқушыға тілегін тілейді).
Түстер бойынша топқа бөлу (ұшып келген ұшақтың түстері бойынша топтастыру)
1 топ.Қызыл түсті стикерлер
2 топ.Жасыл түсті стикерлер
Бүгінгі сабақта
ынта, |
жігер, |
табыс, |
жетістік, |
шынайылық, |
адалдық, |
шапшаңдылық, |
көшбасшылық, |
ізденімпаздық, |
зерттеушілік, |
табандылық, |
интербелсенділік |
тілеймін.
Деректер
Сұрыптау
Сүзгілеу