Файл: за мерзімді жоспар блімі 3 в блім Онды блшектер жне олара амалдар олдану Кні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5.3 В бөлім: Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Күні:

20.01.2023

Сабақ тақырыбы: Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру

Осы сабақта қол жеткізіле тін оқу мақсаттары

5.1.1.14 ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30;

5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру.

Сабақ барысы

Сабақ

тың жоспар

ланған кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

10 минут



І Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Оқушылармен амандасып, үй жұмысын тексереді.

  2. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.

Ынтымақтастық ортасын қалыптастыру

Ойын формасында «Шапалақтаймыз, аяқты тарсылдатамыз» үй тапсырмасын тексеру.

ІІ «Қайталау - білім анасы» сатысы.

Өткен сабақты еске түсіру үшін тапсырмалар беріледі

25,4; 0.136; 102.25; 8.324; 1.69; 1015.2; 307.3075; 0.003; 0.0809;181.105; 200.7001; 3.069

Оқушылар өзара үй жұмысын тексереді.
Оқушылар телефон камерасы арқылы «Мен мына камераны» деп жалғастырып сыныптасына береді
Оқушылар №602 есептің жауабын айтқанда дұрыс болса – алақанды шапалақтаймыз, егер жауап қате болса – аяқты тарсылдатамыз.

Оқушылар тақтада көрсетілген ондық бөлiектерді оқиды.


Өзіндік бағалау


Мұғалімнің бағалауы


Презентация,

Слайд 1
Слайд 2


Сабақтың ортасы

25 минут

Сабақтың соңы

10 минут


ІІІ. Жаңа білімді меңгеру кезеңі.

«Құрастыр» сатысы

Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазу үшін:

1) бөлшектің бүтін бөлігін өзгеріссіз қалдырады;

2) алымына үтірден кейін тұрған сан жазылады;

3) бөліміне бір цифры мен үтірден кейінгі цифрлар санына тең нөлдер жазылады;
1.Тапсырма. Оқулықпен жұмыс. «Тарсия әдісі»
608 Берілген ондық бөлшектерді жай бөлшек немесе аралас сан түрінде жаз

0,33; 0.186; 0.9345; 0.07; 0.022; 0.001; 0.304; 0.022; 0.001; 0.304; 0.00804
2.Тапсырма. Оқулықпен, тақтамен жұмыс. №609 Берілген ондық бөлшектерді жай бөлшек немесе аралас сан түрінде жаз

5,3; 0.007; 15.9; 101.01; 237.071; 89.005; 18.0404; 901.0901; 1000.0001


3.Тапсырма «Деңгейлік тапсырмалар»

«А» деңгейі

«Дұрыс немесе бұрыс

0,81




1,013




16,29




200,257





«В» деңгейі

Ондық бөлшекті аралас сан және жай бөлшек түрінде жазыңдар.



Ондық бөлшек

Аралас сан

Жай бөлшек

1

1,7

1



2

10,9







3

30,03







4

11,125







5

23,1042








«С» деңгейі

2. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жаз және шыққан жай бөлшектердің қосындысын және айырымын тап

23,25 =



23,125



Сабақты қорытындылау.

- "Ондық бөлшек" дегеніміз не?

- Ондық бөлшек қайда қолданылады?

- Қандай жай бөлшекті ондық бөлшекке ауыстыруға болады?

- Қандай жағдайда жай бөлшекті ондық бөлшекке ауыстыруға болмайды?

Үй тапсырмасы:

§32, №610, 613

Рефлексия

«Жетістік шыңы» сатысы



Оқушылар өткен сабақтағы білімдерін еске түсіре отырып, берілген сөйлемдер арқылы жаңа сабақтың анықтамасын құрастырады.

Тірек сөйлемдер:

Ондық бөлшектің бүтін бөлігі;

үтірден кейін тұрған сан;

бір саны мен үтірден кейінгі цифрлар санына тең нөлдер;

пазлдарлы жинау арқылы ондық бөлшектерді жай бөлшекке айналдырады

Тақтағы шығу арқылы берілген ондық бөлшектерді жай бөлшекке немесе аралас сан,а айналдырады.

«А» деңгейіндегі оқушылар берілген теңдіктердің дұрыс немесе бұрыс екендігін тексереді.

«В» деңгейіндегі оқушы берілген ондық бөлшекті аралас сан және жай бөлшек түрінде жазады


«С» деңгейіндегі оқушы ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазып, шыққан жай бөлшектердің қосындысын және айырымын табады


Бағалау парағында бағалау

Қатесіз жауап берген оқушы 1ұпай

Бағалау парағында бағалау

Қатесіз жауап берген оқушы 1ұпай

Бағалау парағында бағалау

Қатесіз жауап берген оқушы 2ұпай

Бағалау парағында бағалау

Қатесіз жауап берген оқушы 2ұпай

Сандары бар карточкалар

Презентация
Слайд 3
Тарсия кеспе қағаздары

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 12


Сабақтың соңы

10 минут

Сабақты қорытындылау.

- "Ондық бөлшек" дегеніміз не?

- Ондық бөлшек қайда қолданылады?

- Қандай жай бөлшекті ондық бөлшекке ауыстыруға болады?

- Қандай жағдайда жай бөлшекті ондық бөлшекке ауыстыруға болмайды?

Үй тапсырмасы:

3.Өрнектеңіз:

  1. метрмен: 5 м 32 см; 4 м 5 см; 25 см;

  2. тоннамен: 450 кг; 28 ц; 2 ц 35 кг;

Рефлексия

«Жетістік шыңы» сатысы



Слайд 18-33

Слайд 34
Слайд

Слайд 36