ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.03.2024
Просмотров: 19
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім : | Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") | |
Педагогтің аты-жөні : | | |
Күні : | | |
Сынып : 1 | Қатысушылар саны : | Қатыспағандар саны : |
Сабақтың тақырыбы : | Алгоритмдер мен орындаушылар | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру | |
Сабақтың мақсаты | Сызықтық алгоритмді іске асыру. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | ||
Сабақтың басы 5 мин. | Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі | | | | ||
Сабақтың ортасы 35 мин. | Агоритм деген не ? Сен кез келген істі орындау үшін рет ретімен әрекет жасайсың. Ол алгоритм деп аталады. Компьютерді қосву алгоритмі берілген. Мысалдағы әрекеттер тізбектей орындалып тұр. Оны сызықтық алгоритм дейміз. Ал алгоритмді компьютер тілінде жазуды программа деп атаймыз. Осындай программаның ірімен таныстырайын. Бұл Scratch (Скретч) ойын программалау алаңы. Scratch программасын жүктеуге https://scratch.mit.edu/download/scratcһ2 сілтемесін пайдалан. Scratcһте программа құру блоктар арқылы жүзеге асады. Олар 10 түрлі Блоктардың көмегімен құрылған программа скрипт деп аталады. Назар аудар : Программа орындалу үшін блоктарды дұрыс қою керек. Жұппен жұмыс. Анықта :
Топпен жұмыс. Орында : «Тұсаукесер» дәстүрі қалай орындалады ? алгоритмін дәптерге жаз. Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс :
| Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу Берілген тапсырмаларды орындау Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау | Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау | | | ||
Сабақтың соңы 5 мин. | Үйге тапсырма : Алгоритмдер мен орындаушылар | | | | | ||
Бөлім : | Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") | ||||||
Педагогтің аты-жөні : | | ||||||
Күні : | | ||||||
Сынып : 1 | Қатысушылар саны : | Қатыспағандар саны : | |||||
Сабақтың тақырыбы : | Сызықтық алгоритм | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру | ||||||
Сабақтың мақсаты | Scratch программасында жоба құру |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 5 мин. | Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі | | | ||||||||
Сабақтың ортасы 35 мин. | Мысықты қалай қозғалысқа келтіреміз ? Скриптерді берілген команда бойынша орналастыр. Нәтижесінде кейіпкеріміз Мысық сахнада жүреді. Назар аудар :
Жұппен жұмыс. Анықта :
Топпен жұмыс. Орында : «Ана тілі» оқулығынан жоба құруға болатын ертегі кейіпкерлерін жаз. Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс :
а) Scratch программасын іске қос. ә) Ертегіге байланысты фонды Интернеттен таңда. Б) Оқиғалар блогынан командасын таңда. В) Қозғалыс блогынан мына командаларды орналастыр. Г)Келбет блогынан командасын жалға. Ғ) командасындағы сөзді «Қыздар, маған су беріңдерші !» деп ауыстыр. Д) батырмасын асып, жобаны тексер.
| Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу Берілген тапсырмаларды орындау Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау | Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау | | ||||||||
Сабақтың соңы 5 мин. | Үйге тапсырма : Сызықтық алгоритм | | | |
Бөлім : | Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") | |
Педагогтің аты-жөні : | | |
Күні : | | |
Сынып : 1 | Қатысушылар саны : | Қатыспағандар саны : |
Сабақтың тақырыбы : | Scratch ойын программалау ортасы | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch) | |
Сабақтың мақсаты | Scratch программасында фон, спрайт таңдау. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. | Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі | | |
Сабақтың ортасы 35 мин. | Жұмыс барысы :
А деңгейі :
В деңгейі : Тақырыпқа қатысты спрайтты қой. Оны программадан немесе Интернеттен таңдауға олады. С деңгейі : Әлинұр арша халықты Наурыз мерекесімен құттықтады. Оны Scratch.те қалай көрсетуге болады? Жоба жаса. | Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу Интернетте жұмыс істеу кезінде абай боуы керек Берілген тапсырмаларды орындау Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау | Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қара | |
Сабақтың соңы 5 мин. | Үйге тапсырма : Scratch ойын программалау ортасы | | | |
Бөлім : | Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") | |
Педагогтің аты-жөні : | | |
Күні : | | |
Сынып : 1 | Қатысушылар саны : | Қатыспағандар саны : |
Сабақтың тақырыбы : | Менің алғашқы программам | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру 1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch) | |
Сабақтың мақсаты | Scratch программасында жобаны сақтау және ашу |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. | Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі | | |
Сабақтың ортасы 35 мин. | Сақтау – сохранить - Save Жасалған жобаны қалай сақтауға болады ? Біз жасаған жобамызды компьютерге сақтай аламыз. Ол үшін Scratchтің мәзір жолағына Файл - Ретінде сақтау командасын орындаймыз. Файлға арнайы атау беріп, Сақтау батырмасын басамыз. Есте сақта : Файл - белгілі бір атаумен сақталған программа немесе құжат. Scratch..те сақталған жобаны қайта ашып, жұмыс істей аламыз. Ол үшін мәзір жолағынан Файл - Ашу командасын таңдаймыз. Назар аудар : Scratchте сақталған жоа атауында «.sb2» сөзі ірге жүреді. Бұл - файлдың кеңейтілімі. Жұптық жұмыс : Анықта :
Топпен жұмыс : Орында : Файл мәзіріндегі Сақтау және Ретінде сақтау командаларының айырмашылығын тап. Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс :
| Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу Берілген тапсырмаларды орындау Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау | Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау | |
Сабақтың соңы 5 мин. | Үйге тапсырма : Менің алғашқы программам | | | |
Бөлім : | Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор") | |
Педагогтің аты-жөні : | | |
Күні : | | |
Сынып : 1 | Қатысушылар саны : | Қатыспағандар саны : |
Сабақтың тақырыбы : | Менің алғашқы программам | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру 1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch) | |
Сабақтың мақсаты | Scratch программасында жобаларды сақтау, ашу |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. | Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі | | |
Сабақтың ортасы 35 мин. | Ашу – Открыть – Open Жұмыс барысы :
А деңгейі : Интернеттен мұғалімнің көмегімен музыкалық аспаптардың суреттерін жүкте. В деңгейі : Scratch программасын іске қос. Аспаптарды сахнаға орналастыр. Файлды «Ұлттық аспаптар» деген атаумен сақта. С деңгейі : «Ұлттық аспаптар» файлын аш. Суретте көрсетілген скрипті жазып, жоба құр. Нәтижесін көріп, файлды сақтауды ұмытпа. Қорытынды : Қандай жоба жасадың ? Әңгімеле. | Компьютер кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу Берілген тапсырмаларды орындау Компьютерде практикалық тапсырмаларды орындау | Оқушылардың жауап беруіне қарай смайликтермен бағалау Практикалық тапсырмаларды орындау барысына қарай бағалау | |
Сабақтың соңы 5 мин. | Үйге тапсырма : Менің алғашқы программам | | | |