Файл: ыса мерзімді саба жоспары Кркем ебек.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 16

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Көркем еңбек

Мектеп:

Күні:

Оқытушының аты-жөні:

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Дизайн және технология

Сабақтың тақырыбы:

Бұйымды әзірлеу. Әрлеу

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

9.2.2.1 материалдарды өңдеуге арналған заманауи технологиялық машиналарды өз бетінше таңдап, анықтау және қолдану;

9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану;

9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:

Бұйым дайындау барысында материалдарды өндеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау және таңдау;

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Бұйым жасау кезінде жаңа технологияларды қолдану;

Кейбір оқушылар істеуге қабілетті: Күрделі бұйымдарды өз шығармашылық идеясымен жасау;



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы


Ұйымдастыру кезеңі

1. Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

2. Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

Мақсаты: Жағымды ынтымақтастық орта туғызу.

«Саған тілерім...» әдісі арқылы оқушылар бір- біріне сәттілік білейді.

Геометриялық фигуралар арқылы сынып топқа бөлінеді.

Алдыңғы тақырыпты еске түсіру

Мақсаты: Алдыңғы білім бойынша еске түсіру.

«Серпілген доп» әдісі.

Тапсырма: Допты лақтыра отырып, бір-біріне сұрақтар қояды.

ҚБ: ауызша мадақтаулар, «Жарайсың» «Жақсы» т.б


Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.

Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару

Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.

Оқулықтағы түсініктемелер


Ортасы


Миға шабуыл. Ойлау дағдысы: білу,түсіну;

Мақсаты: Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ашады, мақсатты айқындайды.

1-тапсырма. Слайд арқылы болашақ бұйымның сұлбалары мен нобайлары ұсынылады.

«Ойлан, топтас» әдісі. Топтық жұмыс.

Мақсаты: Бұйымның бөліктері қандай материалдан жасалатыны жөнінде өз ойларын білдіріп, топта талқылау;

Бағалау критерийі: Бұйым жасауға қажетті материалдарды, құралдарды және орындау тәсілдерін анықтайды.

Дескриптерлер:

1.Нобайды меңзерлер мен жазбалар арқылы қажетті ақпаратты көрсетеді. 2. Бұйымды жасауға қандай құрал-аспаптар қажеттілігін анықтайды.

ҚБ: «Бағдаршам»

Ширату жаттығуы «Түртіп алу» әдісі

Мақсаты: Жиһаз заттарын жасау кезінде осы кестені ескеру;



2- тапсырма. Жұптық жұмыс. Ойлау дағдысы: білу,түсіну;


«Түсініктемелермен жұмыс»әдісі








Мақсаты: Бұйымның графикалық құжатымен танысу және бұйым құралын таңдау;

Бағалау критерийі: Өз идеяларын жүзеге асыруда түрлі тәсілдермен бұйым құралдарын таңдайды.

Дескриптор:

1.Жиналмалы орындық пен оның өлщемдері берілген жекелеген бөлшектер сызбасына назар аударады. ҚБ: «Бас бармақ»

3- тапсырма. Ойлау дағдысы: Қолдану

«Көрсет және әңгімеле» әдісі

Мақсаты: Бұйымды жасау Бағалау критерийі: Жұмыс жасау барысында техника қауіпсіздігін сақтап, материалдар мен құралдарды қолдану және бұйымды жасау.

Дескриптор:

1. Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып, жинамалы орындықты жасайды.

ҚБ: өзара бағалау. Саралау: диалог және қолдау көрсету.

(С) Тапсырма: Оқушылар бұйымды көркемдеу. Ойлау дағдысы: Қолдану

Дескриптор: Бұйымды көркем безендіреді және әрлейді.

ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бір- бірін бағалайды.

Тапсырма 2 Ойлау дағдысы: Қолдану

Мақсаты: Өз бетінше этникалық стильде және ұлттық стильде бұйымды безендіру.

Дескриптор:

1.Бұйымды этникалық стильде безендіреді.

2. Бұйымды ұлттық стильде безендіреді.

ҚБ: Ауызша мадақтау «Өте жақсы», «Керемет»




Оқулық және қосымша ақпараттар






Ақпараттық ресурстар


Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар:


https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov



Аяқталуы



Кері байланыс

3*3*1 әдісі арқылы
3-жаңалық(нені білдің?)

3-сұрақ(нені білгің келеді?)

1-ұсыныс (немен бөліскің келеді)



Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз



.



Ақпараттық ресурстар

Қосымша ақпарат

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:





Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Көркем еңбек

Мектеп:

Күні:

Оқытушының аты-жөні:

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Дизайн және технология

Сабақтың тақырыбы:

Бұйымды әзірлеу. Әрлеу

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

9.2.2.1 материалдарды өңдеуге арналған заманауи технологиялық машиналарды өз бетінше таңдап, анықтау және қолдану;

9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану;

9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:

Бұйым дайындау барысында материалдарды өндеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау және таңдау;

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Бұйым жасау кезінде жаңа технологияларды қолдану;

Кейбір оқушылар істеуге қабілетті: Күрделі бұйымдарды өз шығармашылық идеясымен жасау;



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы


Ұйымдастыру кезеңі

1. Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

2. Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

Мақсаты: Жағымды ынтымақтастық орта туғызу.

«Саған тілерім...» әдісі арқылы оқушылар бір- біріне сәттілік білейді.

Геометриялық фигуралар арқылы сынып топқа бөлінеді.

Алдыңғы тақырыпты еске түсіру

Мақсаты: Алдыңғы білім бойынша еске түсіру.

«Серпілген доп» әдісі.

Тапсырма: Допты лақтыра отырып, бір-біріне сұрақтар қояды.

ҚБ: ауызша мадақтаулар, «Жарайсың» «Жақсы» т.б


Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.

Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару

Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.

Оқулықтағы түсініктемелер


Ортасы


Миға шабуыл. Ойлау дағдысы: білу,түсіну;

Мақсаты: Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ашады, мақсатты айқындайды.

1-тапсырма. Слайд арқылы болашақ бұйымның сұлбалары мен нобайлары ұсынылады.

«Ойлан, топтас» әдісі. Топтық жұмыс.

Мақсаты: Бұйымның бөліктері қандай материалдан жасалатыны жөнінде өз ойларын білдіріп, топта талқылау;

Бағалау критерийі: Бұйым жасауға қажетті материалдарды, құралдарды және орындау тәсілдерін анықтайды.

Дескриптерлер:

1.Нобайды меңзерлер мен жазбалар арқылы қажетті ақпаратты көрсетеді. 2. Бұйымды жасауға қандай құрал-аспаптар қажеттілігін анықтайды.

ҚБ: «Бағдаршам»

Ширату жаттығуы «Түртіп алу» әдісі

Мақсаты: Жиһаз заттарын жасау кезінде осы кестені ескеру;



2- тапсырма. Жұптық жұмыс. Ойлау дағдысы: білу,түсіну;


«Түсініктемелермен жұмыс»әдісі








Мақсаты: Бұйымның графикалық құжатымен танысу және бұйым құралын таңдау;

Бағалау критерийі: Өз идеяларын жүзеге асыруда түрлі тәсілдермен бұйым құралдарын таңдайды.

Дескриптор:

1.Жиналмалы орындық пен оның өлщемдері берілген жекелеген бөлшектер сызбасына назар аударады. ҚБ: «Бас бармақ»

3- тапсырма. Ойлау дағдысы: Қолдану

«Көрсет және әңгімеле» әдісі

Мақсаты: Бұйымды жасау Бағалау критерийі: Жұмыс жасау барысында техника қауіпсіздігін сақтап, материалдар мен құралдарды қолдану және бұйымды жасау.

Дескриптор:

1. Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып, жинамалы орындықты жасайды.

ҚБ: өзара бағалау. Саралау: диалог және қолдау көрсету.

(С) Тапсырма: Оқушылар бұйымды көркемдеу. Ойлау дағдысы: Қолдану

Дескриптор: Бұйымды көркем безендіреді және әрлейді.

ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бір- бірін бағалайды.

Тапсырма 2 Ойлау дағдысы: Қолдану

Мақсаты: Өз бетінше этникалық стильде және ұлттық стильде бұйымды безендіру.

Дескриптор:

1.Бұйымды этникалық стильде безендіреді.

2. Бұйымды ұлттық стильде безендіреді.

ҚБ: Ауызша мадақтау «Өте жақсы», «Керемет»




Оқулық және қосымша ақпараттар






Ақпараттық ресурстар


Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар:


https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov



Аяқталуы



Кері байланыс

3*3*1 әдісі арқылы
3-жаңалық(нені білдің?)

3-сұрақ(нені білгің келеді?)

1-ұсыныс (немен бөліскің келеді)



Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз



.



Ақпараттық ресурстар

Қосымша ақпарат

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:





Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Көркем еңбек

Мектеп:

Күні:

Оқытушының аты-жөні:

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Дизайн және технология

Сабақтың тақырыбы:

Бұйымды әзірлеу. Әрлеу

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

9.2.2.1 материалдарды өңдеуге арналған заманауи технологиялық машиналарды өз бетінше таңдап, анықтау және қолдану;

9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану;

9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:

Бұйым дайындау барысында материалдарды өндеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау және таңдау;

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Бұйым жасау кезінде жаңа технологияларды қолдану;

Кейбір оқушылар істеуге қабілетті: Күрделі бұйымдарды өз шығармашылық идеясымен жасау;



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы


Ұйымдастыру кезеңі

1. Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

2. Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

Мақсаты: Жағымды ынтымақтастық орта туғызу.

«Саған тілерім...» әдісі арқылы оқушылар бір- біріне сәттілік білейді.

Геометриялық фигуралар арқылы сынып топқа бөлінеді.

Алдыңғы тақырыпты еске түсіру

Мақсаты: Алдыңғы білім бойынша еске түсіру.

«Серпілген доп» әдісі.

Тапсырма: Допты лақтыра отырып, бір-біріне сұрақтар қояды.

ҚБ: ауызша мадақтаулар, «Жарайсың» «Жақсы» т.б


Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.

Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару

Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.

Оқулықтағы түсініктемелер


Ортасы


Миға шабуыл. Ойлау дағдысы: білу,түсіну;

Мақсаты: Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ашады, мақсатты айқындайды.

1-тапсырма. Слайд арқылы болашақ бұйымның сұлбалары мен нобайлары ұсынылады.

«Ойлан, топтас» әдісі. Топтық жұмыс.

Мақсаты: Бұйымның бөліктері қандай материалдан жасалатыны жөнінде өз ойларын білдіріп, топта талқылау;

Бағалау критерийі: Бұйым жасауға қажетті материалдарды, құралдарды және орындау тәсілдерін анықтайды.

Дескриптерлер:

1.Нобайды меңзерлер мен жазбалар арқылы қажетті ақпаратты көрсетеді. 2. Бұйымды жасауға қандай құрал-аспаптар қажеттілігін анықтайды.

ҚБ: «Бағдаршам»

Ширату жаттығуы «Түртіп алу» әдісі

Мақсаты: Жиһаз заттарын жасау кезінде осы кестені ескеру;



2- тапсырма. Жұптық жұмыс. Ойлау дағдысы: білу,түсіну;


«Түсініктемелермен жұмыс»әдісі








Мақсаты: Бұйымның графикалық құжатымен танысу және бұйым құралын таңдау;

Бағалау критерийі: Өз идеяларын жүзеге асыруда түрлі тәсілдермен бұйым құралдарын таңдайды.

Дескриптор:

1.Жиналмалы орындық пен оның өлщемдері берілген жекелеген бөлшектер сызбасына назар аударады. ҚБ: «Бас бармақ»

3- тапсырма. Ойлау дағдысы: Қолдану

«Көрсет және әңгімеле» әдісі

Мақсаты: Бұйымды жасау Бағалау критерийі: Жұмыс жасау барысында техника қауіпсіздігін сақтап, материалдар мен құралдарды қолдану және бұйымды жасау.

Дескриптор:

1. Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып, жинамалы орындықты жасайды.

ҚБ: өзара бағалау. Саралау: диалог және қолдау көрсету.

(С) Тапсырма: Оқушылар бұйымды көркемдеу. Ойлау дағдысы: Қолдану

Дескриптор: Бұйымды көркем безендіреді және әрлейді.

ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бір- бірін бағалайды.

Тапсырма 2 Ойлау дағдысы: Қолдану

Мақсаты: Өз бетінше этникалық стильде және ұлттық стильде бұйымды безендіру.

Дескриптор:

1.Бұйымды этникалық стильде безендіреді.

2. Бұйымды ұлттық стильде безендіреді.

ҚБ: Ауызша мадақтау «Өте жақсы», «Керемет»




Оқулық және қосымша ақпараттар






Ақпараттық ресурстар


Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар:


https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov



Аяқталуы



Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

Ч  емодан (маған қажет),

Еттартқыш (қайта қарастыру қажет),




Қоқыс жәшігі (маған қажет емес)




Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу тапсырылады.




Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады



.



Ақпараттық ресурстар

Қосымша ақпарат

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:





Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Көркем еңбек

Мектеп:

Күні:

Оқытушының аты-жөні:

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Дизайн және технология

Сабақтың тақырыбы:

Бұйымды әзірлеу. Әрлеу

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

9.2.2.1 материалдарды өңдеуге арналған заманауи технологиялық машиналарды өз бетінше таңдап, анықтау және қолдану;

9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану;

9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:

Бұйым дайындау барысында материалдарды өндеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау және таңдау;

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Бұйым жасау кезінде жаңа технологияларды қолдану;

Кейбір оқушылар істеуге қабілетті: Күрделі бұйымдарды өз шығармашылық идеясымен жасау;



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы


Ұйымдастыру кезеңі

1. Сыныппен амандасу. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

2. Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыларды Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

Мақсаты: Жағымды ынтымақтастық орта туғызу.

«Саған тілерім...» әдісі арқылы оқушылар бір- біріне сәттілік білейді.

Геометриялық фигуралар арқылы сынып топқа бөлінеді.

Алдыңғы тақырыпты еске түсіру

Мақсаты: Алдыңғы білім бойынша еске түсіру.

«Серпілген доп» әдісі.

Тапсырма: Допты лақтыра отырып, бір-біріне сұрақтар қояды.

ҚБ: ауызша мадақтаулар, «Жарайсың» «Жақсы» т.б


Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.

Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару

Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.

Оқулықтағы түсініктемелер


Ортасы


Миға шабуыл. Ойлау дағдысы: білу,түсіну;

Мақсаты: Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ашады, мақсатты айқындайды.

1-тапсырма. Слайд арқылы болашақ бұйымның сұлбалары мен нобайлары ұсынылады.

«Ойлан, топтас» әдісі. Топтық жұмыс.

Мақсаты: Бұйымның бөліктері қандай материалдан жасалатыны жөнінде өз ойларын білдіріп, топта талқылау;

Бағалау критерийі: Бұйым жасауға қажетті материалдарды, құралдарды және орындау тәсілдерін анықтайды.

Дескриптерлер:

1.Нобайды меңзерлер мен жазбалар арқылы қажетті ақпаратты көрсетеді. 2. Бұйымды жасауға қандай құрал-аспаптар қажеттілігін анықтайды.

ҚБ: «Бағдаршам»

Ширату жаттығуы «Түртіп алу» әдісі

Мақсаты: Жиһаз заттарын жасау кезінде осы кестені ескеру;



2- тапсырма. Жұптық жұмыс. Ойлау дағдысы: білу,түсіну;


«Түсініктемелермен жұмыс»әдісі








Мақсаты: Бұйымның графикалық құжатымен танысу және бұйым құралын таңдау;

Бағалау критерийі: Өз идеяларын жүзеге асыруда түрлі тәсілдермен бұйым құралдарын таңдайды.

Дескриптор:

1.Жиналмалы орындық пен оның өлщемдері берілген жекелеген бөлшектер сызбасына назар аударады. ҚБ: «Бас бармақ»

3- тапсырма. Ойлау дағдысы: Қолдану

«Көрсет және әңгімеле» әдісі

Мақсаты: Бұйымды жасау Бағалау критерийі: Жұмыс жасау барысында техника қауіпсіздігін сақтап, материалдар мен құралдарды қолдану және бұйымды жасау.

Дескриптор:

1. Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып, жинамалы орындықты жасайды.

ҚБ: өзара бағалау. Саралау: диалог және қолдау көрсету.

(С) Тапсырма: Оқушылар бұйымды көркемдеу. Ойлау дағдысы: Қолдану

Дескриптор: Бұйымды көркем безендіреді және әрлейді.

ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бір- бірін бағалайды.

Тапсырма 2 Ойлау дағдысы: Қолдану

Мақсаты: Өз бетінше этникалық стильде және ұлттық стильде бұйымды безендіру.

Дескриптор:

1.Бұйымды этникалық стильде безендіреді.

2. Бұйымды ұлттық стильде безендіреді.

ҚБ: Ауызша мадақтау «Өте жақсы», «Керемет»




Оқулық және қосымша ақпараттар






Ақпараттық ресурстар


Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар:


https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov



Аяқталуы



Кері байланыс

3*3*1 әдісі арқылы
3-жаңалық(нені білдің?)

3-сұрақ(нені білгің келеді?)

1-ұсыныс (немен бөліскің келеді)



Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз



.



Ақпараттық ресурстар

Қосымша ақпарат

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:







Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Көркем еңбек

Мектеп:

Күні:

Оқытушының аты-жөні:

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Дизайн және технология

Сабақтың тақырыбы:

Жұмысты қорғау

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

9.3.1.1 медиа құралдары мен онлайн платформаларды қолдана отырып, белгілі бір аудиторияға дайын жұмыстарын қорғауды өз бетінше ұйымдастыру (бейнетаспа, онлайн форумдар, әлеуметтік желілер)

Сабақтың мақсаты:

Шығармашылық жұмыс таныстырылымы


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы


Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Аялы алақан»

Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар бір біріне жылылық сөздер айтады . «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу.

Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.


Аялы алақан тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару



Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.

Таныстырылым , оқу жоспары


Ортасы


1 .Жаңа сабақты түсіндіру.

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. «Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы

Көрме дегенімізге жалпы сипаттама

Онлаин көрме ұйымдастырудың қандай жолдары бар ?






Оқулық және қосымша ақпараттар

.


.




https://www.youtube.com/watch?v=Q0agA0TcwzE

ttps://www.youtube.com/watch?v=XELvhdZrVYo

https://www.youtube.com/watch?v=XELvhdZrVYo




Аяқталуы



Кері байланыс






Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз.

Түсіндім

Түсінбедім

Аздап түсіндім




Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру.


АКТ құралдары

Қосымша ақпарат

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?