Файл: ыса мерзімді жоспар аза тілі 83саба.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 83-сабақ

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Мұғалімнің аты-жөні

Ережепова З.М

Күні:

06.02

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бақылау диктанты. БЖБ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.5.1 стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап түзету, жазба жұмысын қазақ тілінің пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау

4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу

Сабақтың мақсаты

  • бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі, қатесіз жазады

  • стилистикалық қателерді анықтап түзетеді;

  • жазба жұмысын қазақ тілінің пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялайды;

  • зат есімді септеуді біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

5 мин



Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе:

А)Үй тапсырмасын тексеру.

«Бұрыш» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді.

-Бұрыштардағы парақтарда әріптер жазылған, соларды біріктіріп, бір сөз құрастырыңдар. (Диктант)

-Бүгінгі сабақта бақылау диктантын жазатын боламыз.

Сабақ мақсатын хабарлау.

Жаттығу жасайды.


Тапсырма тексертеді.
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.



Д,и,к,т,а,н,т

әріптері жазылған парақша

Жаңа білім

35 мин

2мин

Жаңа сабақ -БЖБ-5

Диктант

Тыңдалған мәтінді қатесіз, таза, әдемі жаз.
Найзағай

Найзағай - атмосфералық құбылыс. Ол бұлттар не бұлт пен жер арасында болатын алып электрлі ұшқын. Ол кезде күн күркірейді, жел, дауыл соғады, нөсер жаңбыр жауады.

Найзағайдан қорғану үшін, ауа райы болжамын білу қажет. Егер күн бұзылатын болса табиғат аясына бармаған дұрыс. Найзағай кезінде қысқа талдарды паналаған жөн. Өзен-көл жағасынан аласырақ кету керек. Үйде болғанда найзағай ойнаса электр желісіне, антеннаға жақындамау қажет. Сонымен қатар  электрлі құралдарды тоққа қоспаған, телефонмен сөйлеспеген дұрыс. (70 сөз)

2-тапсырма.

  1. Мәтіндегі «ойнаса» сөзін басқа мағыналас сөзбен ауыстырып, сол сөйлемді көшіріп жаз.

3-тапсырма.

  1. Найзағай сөзін септеп жаз.

  2. Мәтіннен табыс септікте тұрған зат есімді тауып жаз.


Сергіту сәті: «Қаражорға» биі.

Мазмұндама жазады.

Сергиді.



Дәптер, қалам

Қорытынды

3 мин


Кері байланыс - «Шеринг» әдісі.

  • - Бүгінгі сабақ туралы өз ой-пікірлеріңді білдіру сұралады.

  • Үй тапсырмасы: септіктердің анықтамасын жаттау.

Өзінің сабақтан түйген ой-пікірін білдіреді.

ҚБ қойылады.






Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 84-сабақ

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Мұғалімнің аты-жөні

Ережепова З.М

Күні:

08.02

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу

Сабақтың мақсаты

  • берілген кесте бойынша мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжайды және өз ойын дәлелдейді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

  1. «Санау» әдісімен топқа бөліп отырғызу.

- 1,2,3,4-ке саналып, топқа бірігіп отыра қалыңдар.

- Топқа ат қойыңдар.

- Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер.

Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе:

А)Үй тапсырмасын тексеру.

Ә) Сұрақ-жауап:

- Өткен сабақтарда қандай тақырыптарды өттік?

-Барлық септікті кезекпен атап, сұрақтары мен жалғауларын айтыңдар.

-Ал бүгінгі сабақта келесі өткен сабақтардан не үйрнгендеріңді анықтау мақсатындағы тапсырмалар орындайтын боламыз.

Сабақ мақсатын хабарлау.

Жаттығу жасайды.

Топқа бірігеді.

Топ басшысын сайлайды.

Топ ережесін еске түсіреді.

Тапсырма тексертеді.
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.



Жаңа білім

15 мин


2 мин
20 мин


Жаңа сабақ

(Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. Дәптермен жұмыс жүреді.

1-жаттығу.

Кестедегі суреттер мен сөздер арқылы мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжаңдар.

2-жаттығу.

Мәтінді оқып, ат қойыңдар.

Атау септігіндегі сөзді тауып, септеп жазыңдар.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Ілік септігінің анықтамасын айт.
Сергіту сәті: «Қаражорға» биі.
(Т) 2-тапсырма - «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

3-жаттығу.

Суретке қараңдар. Ақпаратты қолданып, қандай ауа райында сабақ болмайтынын хабарлаңдар.

Хабарлап айту барысында ескеріңдер.

1)қаратпа сөзді қолдану;

2) мәнерлі айтуға жаттығу;

3) парталасыңа ақпаратты айту.

Хабарламаны қатесіз жазыңдар. Септік жалғауында тұрған сөзді анықтап астын сызыңдар, қай септікте тұрғанын анықтаңдар.

4-жаттығу.

Көп нүктенің орнына Марат сөзін тиісті септікке қойып, өлеңді оқыңдар.

А.с. Марат

І.с. Мараттың

Б.с. Маратқа

Т.с. Маратты

Ж.с. Маратта

Ш.с.Мараттан

К.с. Маратпен

-Марат қандай оқушы деген сұрақтарға жауапты өлең жолдарынан іздеңдер.

Тапсырмамен жұмыс жасайды.

Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.

Дескриптор:

Кестедегі суреттер мен сөздер арқылы мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын болжайды-1балл.

Мәтінді оқып, ат қояды-1балл.

Атау септігіндегі сөзді тауып, септеп жазады-1балл.


Қандай ауа райында сабақ болмайтынын хабарлайды-1балл.

Хабарламаны қаратпа сөзді қолданып, мәнерлі етіп досына айтады-1балл.

Хабарламаны қатесіз жазады-1балл.

Септік жалғауында тұрған сөзді анықтап астын сызады-1балл.

Сөздің қай септікте тұрғанын айтады-1балл.

Марат сөзін тиісті септікке қойып, өлеңді оқиды-1балл.

Марат қандай оқушы деген сұрақтарға жауапты өлең жолдарынан тауып оқиды-1балл.

Қазақ тілі 4 сынып оқулығы

2-бөлім







Қорытынды

3 мин


Кері байланыс - «Нысана» әдісі.

  • Сабақтан алған білімдерің жайлы пікірлерін жазыңдар.

  • - Бүгінгі сабақтан алған білімдеріңді бағалаңдар.

Үй тапсырмасы: септіктердің анықтамасын жаттау.

Өзінің жұмысын бағалайды.

Жазады.

ҚБ қойылады.

Интербел-сенді тақта




Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 85-сабақ

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Мұғалімнің аты-жөні

Ережепова З.М

Күні:

09.02

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Біздің жобамыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.1.1 – берілген тақырып бойынша әңгімелеу, сипаттау және пайымдау элементтері бар мәтін құрап жазу

Сабақтың мақсаты


  • берілген тақырып бойынша әңгімелеу, сипаттау және пайымдау элементтері бар мәтін құрап жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

  1. «Санау» әдісімен топқа бөліп отырғызу.

- Топқа ат қойыңдар.

- Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер.

Өткен сабаққа шолу:

А)Үй тапсырмасын тексеру.

«Керме жіп» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді.

-Жіпте ілінген парақтардағы сұрақтарға жауап беріп, жасырын сөзді ашыңдар. (Біздің жобамыз)

- Атау септігінің анықтамасы? (б)

- Ілік септігінің анықтамасы? (і)

- Барыс септігінің анықтамасы? (з)

- Табыс септігінің анықтамасы? (д)

- Жатыс септігінің анықтамасы? (і)

- Шығыс септігінің анықтамасы? (ң)

- Көмектес септігінің анықтамасы? (ж)

- Ілік септікке мысал келтір. (о)

- Барыс септіктің жалғауын ата. (б)

- Табыс септіктің сұрағын айт. (а)

- Жатыс септікке мысал келтір. (м)

- Шығыс септіктің жалғауын ата. (ы)

- Көмектес септіктің сұрағын айт. (з)

-Бүгінгі сабақта тапсырмалар орындап, жоба ретінде қорғайтын боламыз.

Сабақ мақсатын хабарлау.

Жаттығу жасайды.

Саналады.

Топқа бірігеді.

Топ басшысын сайлайды.

Топ ережесін еске түсіреді.

Тапсырма тексертеді.
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.


сұрақтар жазылған парақшаларБ,І,З,Д,І,Ң, Ж,О,Б,А,М,Ы,З


Жаңа білім

15 мин

2 мин
15 мин

5 мин

Жаңа сабақ

(Т) 1-тапсырма –«Ашық микрофон» әдісі.

Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып оқыңдар.

Тіршілікке, суды, судың, дүниені, табиғатты, адамда, ортаны.

Қоршаған ортаны қорғауға арналған үндеу жазыңдар.
Сергіту сәті: «Қаражорға» биі.
(Д) 2-тапсырма «Керісінше сөзжұмбақ» әдісі, дәптермен жұмыс.

Сөзжұмбақта берілген жауап сөздердің сұрақ-тапсырмаларын жазыңдар.

Көлденең:

1)Барыс-кімге?неге? сұрақтары қай септікте?

2)Табыс-кімді?нені? сұрақтары қай септікте?

3)Жатыс-кімде?неде? сұрақтары қай септікте?

4)Ілік-кімнің?ненің? сұрақтары қай септікте?

Тігінен:

1)Атау-кім?не? сұрақтары қай септікте?

2)Шығыс-кімнен?неден? сұрақтары қай септікте?

3)Көмектес-кіммен?немен? сұрақтары қай септікте?

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Бір зат есімді септе.
(Т) 3-тапсырма – «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

Септік тақырыбына тапсырма құрастырыңдар. Ол үшін дереккөздерден материалдар жинастырыңдар.

Құрастырған жұмыстарыңды бағалап, қорғаңдар.

Тапсырмамен жұмыс жасайды.


Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды.

Тапсырма орындайды.

Пікірін дәлелдейді.



Дескриптор:

- Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып оқиды-1балл.

Қоршаған ортаны қорғауға арналған үндеу жазады-3балл.

Сөзжұмбақта берілген жауап сөздердің сұрақ-тапсырмаларын жазады-2балл.

Септік тақырыбына тапсырма құрастырады-4балл.

Қазақ тілі 4 сынып оқулығы

2-бөлім,

маркер, плакат



Қорытынды

3 мин


Кері байланыс - «Шеринг» әдісі.

  • - Бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңді айтып, өз білімдеріңді бағалаңдар.

Үй тапсырмасы: септік жалғауларын жаттау.

Өзінің жұмысын бағалайды.

Күнделікке тапсырма жазып алады.

ҚБ қойылады.






Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 86-сабақ

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Мұғалімнің аты-жөні

Ережепова З.М

Күні:

09.02

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, монолог құрау

Сабақтың мақсаты

  • тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, монолог құрайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

  1. «Санау» әдісімен топқа бөліп отырғызу.

- Топқа ат қойыңдар.

- Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер.

Өткен сабаққа шолу:

А)Үй тапсырмасын тексеру.

«Бұрыш» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді.

-Бұрыштардағы сұрақтарға жауап беріп, әріптерден сөз құраңдар. (Қайталау)

- Атау септігінің анықтамасы? (қ)

- Ілік септігінің анықтамасы? (а)

- Барыс септігінің анықтамасы? (й)

- Табыс септігінің анықтамасы? (т)

- Жатыс септігінің анықтамасы? (а)

- Шығыс септігінің анықтамасы? (л)

- Көмектес септігінің анықтамасы? (а)

- Біз қандай бөлімді аяқтадық? (у)

-Бүгінгі сабақта тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, монолог жазатын боламыз.

Сабақ мақсатын хабарлау.

Жаттығу жасайды.

Саналады.

Топқа бірігеді.

Топ басшысын сайлайды.

Топ ережесін еске түсіреді.

Тапсырма тексертеді.
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.


сұрақтар жазылған парақшаларҚ,А,Й,Т,А,Л,А,У


Жаңа білім

35 мин

2 мин

Жаңа сабақ

(Т) 1-тапсырма-монолог жазу.

1) Тірек сөздер мен мен жоспарды пайдалана отырып, «Табиғат ананың» атынан монолог құрап жазыңдар.

Мәтінде табиғат бөліктерінің адамзат үшін пайдасы туралы әңгімеленіп, соңында адамның қоршаған ортаны қорғау қажеттігі жайында сөз қозғалуы тиіс.

Жазған монологты сыныптастарыңа оқып беріп, қорғаңдар.

Мысалы, «Мен Табиғат анамын,...»
2) Жазған мәтіндеріңнен бір зат есім тауып, септеп жазыңдар.
Сергіту сәті: «Қаражорға» биі.

Тапсырмамен жұмыс жасайды.


Билеп сергиді.

Дескриптор:

- Тірек сөздер мен мен жоспарды пайдалана отырып, «Табиғат ананың» атынан монолог құрап жазады-7балл.

зат есім тауып, септейді-3балл.



Қазақ тілі 4 сынып оқулығы

2-бөлім,

маркер, плакат


Қорытынды

3 мин


Кері байланыс - «Шеринг» әдісі.

  • - Бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңді айтып, өз білімдеріңді бағалаңдар.

Үй тапсырмасы: септік жалғауларын жаттау.

Өзінің жұмысын бағалайды.

Күнделікке тапсырма жазып алады.

ҚБ қойылады.






Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 87-сабақ

Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау

Мұғалімнің аты-жөні

Ережепова З.М

Күні:

10.02

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тәуелдеулі зат есімдердің септелуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу.

Сабақтың мақсаты

  • тәуелденген зат есімді септеуді біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

  1. «Таңдау» әдісімен топқа бөліп отырғызу.

- Таңдап алған суретке қарай топқа бірігіп отыра қалыңдар.

- Топқа ат қойыңдар.

- Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер.

Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе «Серпілген сауалдар» әдісімен жүреді.

А)Үй тапсырмасын тексеру.

Ә) Сұрақ-жауап:

-Қандай септіктерді білесіңдер?

-Барыс септіктің сұрақтарын атаңдар.

-Ілік септіктің сұрақтарын атаңдар.

-Атау септіктің сұрақтарын атаңдар.

-Жатыс септіктегі зат есімге мысалдар келтіріңдер.

-Ілік септіктегі зат есімге мысалдар келтіріңдер.

-Барыс септіктегі зат есімге мысалдар келтіріңдер.

-Табыс септіктің жалғауларын атаңдар.

-Көмектес септіктің жалғауларын атаңдар.

-Шығыс септіктің сұрақтарын атаңдар.

-Олай болса, бүгінгі сабақта тәуелденген зат есімдердің септелуі тақырыбында тапсырмалар орындайтын боламыз.

Сабақ мақсатын хабарлау.

Жаттығу жасайды.

Таңдау жасайды.

Топқа бірігеді.

Топ басшысын сайлайды.

Топ ережесін еске түсіреді.

Тапсырма тексертеді.
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.



Түрлі заттар суреті

доп

Жаңа білім

15 мин

2 мин
10 мин

10 мин


Жаңа сабақ

(Ж) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

1-жаттығу.

Мәтінді тыңдаңдар.

Тыңдау барысында мәтіннің негізгі тұстарын тірек сөздермен белгілеңдер.

-Белгіленген тірек сөздер негізінде мәтін мазмұнын бір-біріңе айтып беріңдер.

-Тірек сөздер қатарын толықтырып, «Мен адамның досымын» деген тақырыпта монолог құрап жазыңдар.

Мен тұмсығым қысқа, қанатым ұзын, айырқұйрықты қарлығаш деген құспын. Мен жәндіктермен қоректенемін, оларды ауада ұшып жүріп ұстаймын. Мен адамдардың досымын. Олар маған жанашырлықпен қарайласады.

Мәтіндегі ұя –сы-н, қуыс-тар-ы-на, бұрыш-тар-ы-на, ұя-сы сөздері тәуелденген зат есімдер.

2-жаттығу.

Сөйлемдерді көшіріп жазыңдар. Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдаңдар.

Төбе-де, төбе-сі-не, жұмыртқа-ны, жұмыртқа-сын, ұя-да, ұя-сы-нда.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Кез келген құстың атын жекеше түрде тәуелдеп жаз.
Сергіту сәтінде «Қарлығаш».
(Ұ, Д) 2-тапсырмада тақтамен, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

3-жаттығу.

Зат есімнің жай түрі мен тәуелдеулі түрінің септелуін салыстырып оқыңдар.

І, ІІ, ІІІ жақтағы тәуелденген сөздердің септелуінде қандай ерекшелік бар екенін байқадыңдар ма?

-Тәуелденіп септелгенде қай септіктің жалғаулары өзгерді?

-Оларды жеке жазыңдар. Септік жалғауларының астын сызыңдар.

Б.с. әжеме, әжеңе, әжесіне

құсыма, құсыңа, құсына

-Осыдан қандай қорытынды жасадыңдар? Қорытындыны анықтамамен салыстырып көрейік.

Анықтамамен жұмыс:



4-жаттығу.

Берілген сөздерді барыс септігіне қойып жазыңдар.

Ініме, әкеме, дәптеріме, атама, ұлыма, досыма.

Осы сөздерді қатыстырып, сөйлемдер құрап жазыңдар.

Атама келген қонақтар әкеме,маған, ініме, ұлыма сыйлық ала келіпті. Мен бұл туралы күнделік дәптеріме жаздым. Досыма әңгімелеп айтып бердім.
(Т) 3-тапсырма -«Репортаж» әдісі.

5-жаттығу.

Берілген сөздерді септе.

Қанатты достар, қанатты достарым.

Бұл сөздердің септелуін салыстырып, қандай айырмашылық барын айтыңдар.

Сыныпта «Құстар - біздің досымыз» тақырыбына жарнама жазудан сайыс өтіп жатыр. Сендер тілші ретінде әр топтан репортаж алыңдар. Ол үшін сұрақтарды толықтырып жазыңдар.

1. Жарнамада тақырып толық ашылған ба?

2. Топтың жарнамасында құстарды қорғау мәселесі қарастырылған ба?

3...?

Сұрақтарға жауап береді.

Тапсырманы орындайды.

Тапсырманы орындайды.

Сөздерді салыстырады

Қорытынды жасайды.

Анықтамамен жұмыс жасайды.


Дәптермен жұмыс жасайды.


Билеп сергиді.

Топпен тапсырма орындайды.



Дескриптор:

- Мәтіннің негізгі тұстарын тірек сөздермен белгілейді, мазмұндап айтады-1балл.

Монолог құрап жазады, тәуелденген зат есімдерді дәлелдейді-1балл.


Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады,

сөздерді сөз құрамына талдайды-1балл.

Зат есімнің жай түрі мен тәуелдеулі түрінің септелуін салыстырып оқиды-1балл.

Тәуелденген сөздердің септелуіндегі ерекшеліктерді анықтайды, септік жалғауларының астын сызады-1балл.

Берілген сөздерді барыс септігіне қойып жазады-1балл.

Сөздерді қатыстырып, сөйлемдер құрап жазады-1балл.

Дескриптор:

- Берілген сөздерді септейді-1балл.

Сөздердің септелуін салыстырып, айырмашылықты анықтайды-1балл.

тілші ретінде әр топтан репортаж алады-1балл.

Қазақ тілі 4 сынып оқулығы

2-бөлім


Қорытынды

5 мин


Кері байланыс - «Желпуіш» әдісі.

  • Шарты: А-4 түрлі түсті парақтан әр топ бір желпуіш жасап, әрбір бөлігіне кезекпен сабақтан алған білімдерің жайлы пікірлерін жазыңдар.

  • - Бүгінгі сабақтан алған білімдеріңді бағалаңдар. Оқушыларға ҚБ қояды.

Үй тапсырмасы: 6-жаттығу.

Өзінің сабақтағы жұмысын бағалап, пікірін жазады.

Күнделікке тапсырма жазып алады.

ҚБ қойылады.