Файл: Білім беру йымыны атауы Пні Блім.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Білім беру ұйымының атауы

Пәні

Бөлім

С.Нұрмағамбетов атындағы №72 ЖОББМ
Информатика

Роботтехника

Педагогтың аты-жөні




Күні

7.02.2022ж

Сынып: 5

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Бұрылыстар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсінеді.

Көптеген оқушылар:

роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды

Кейбір оқушылар:

Робот функцияларын орындау туралы түсінік береді.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Смайликтер арқылы топтарға бөлу.

3.Өткен білімді еске түсіру.Үй тапсырмасын сұрау.

4.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

5.Жаңа тақырыпқа шолу.

Бұл тақырыпта біз сызықтық алгоритм ұғымымен танысамыз.Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктер қолданамыз.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.







Сабақтың ортасы

Топтық жұмыс

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Сызықтық алгоритм- бір реттен ғана орындалатын командалардың тізбегі. Сызықтық алгроритм барысында командалар бірінен соң бірі қатан, белгіленген тәртіппен орындалады.

Роботтың шаршы бойымен қозғалу алгоритмімен танысайық.

  1. 2 секунд алға қарай қозғалады.

  2. Робот 900-қа оңға бұрылады.

  3. 2 секунд алға қарай қозғалады.

  4. Робот 900-қа оңға бұрылады.

  5. 2 секунд алға қарай қозғалады

  6. Робот 900-қа оңға бұрылады.

  7. 2 секунд алға қарай қозғалады


Көрсетілім. Роботтың шаршы бойымен қозғалу програмасын құру.
1-тапсырма.

«Крассворд» шешу.
2-тапсырма.

Оқушы қабілетіне қарай жұмбақты шешеді.

Құрама темір,

Қолқабысы көп-

Ғұлама темір

Жауабы: Робот
3-тапсырма.

О
қушы ребусты шешеді.
4-тапсырма.

Оқушылар мәтінде түсіп қалдырылған сөздерді тауып, мәтінді толықтырады.
Сызықтық алгоритм бiр реттен ғана орындалатын командалардын тiзбегi . Сызықтық алгоритм барысында командалар бiрiнен сон бiрi қатаң , белгiленген тәртіппен орындалады .

Роботтың қозғалыс кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктерді қолданамыз.

Сергіту сәті!
5-тапсырма.

Роботтехника сөзінен сөз шығарады.
Өтілген сабақ бойынша сұрақ-жауап өткізіледі.


Мұғалімді тыңдайды

Мұғалім берген тапсырмаларды орындайды.



Ұпаймен бағалау


Оқулық/компьютер

Жұмыс дәптері


Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:


Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы

§ 3.4-3.5 79-бет, «Жинақтау» тапсырмасы











Тексерілді:

ДОІЖО Жекенова Г.С