Файл: Педагогтерді аттестаттаудан ткізу аидалары мен шарттары 1тарау. Жалпы ережелер.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.04.2024
Просмотров: 53
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес педагогикалық кеңес отырысының хаттамасынан үзіндінің болуы.
Педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарына
9-қосымша
Нысан
Сабақтарды бақылау парағы
(сабақтың бейне жазбасына жол беріледі)
Сабақты/сабақты бақылау күні: | | |||
Сынып: | | |||
Пәні: Тақырып: | | |||
Педагог: | | |||
Бақылаушы: | | |||
№ | Бақылау элементтері | Белгі (v) | ||
1. | Сабақ/сабақ жоспары ұсынылды | | ||
2. | Күтілетін нәтижелер: | | ||
оқу мақсаттарына сәйкес келеді | | |||
білім алушылардың/тәрбиеленушілердің қажеттіліктерін ескереді | | |||
3. | зерттеу дағдыларын дамытуға бағытталған | | ||
4. | Педагог білім алушыларды сабақтың/сабақтың мақсаттарын қоюға және күтілетін нәтижелерге тартады | | ||
5. | Сабақтың әр кезеңінде педагог барлық білім алушыларды белсенді оқытуға тартады | | ||
Оқу материалын оқытуды ұйымдастыру кезінде педагог мыналарды қамтамасыз етеді: | | |||
білім алушылардың/тәрбиеленушілердің қажеттіліктерін қанағаттандыру | | |||
6. | білім алушылардың/тәрбиеленушілердің қабілеттерін дамыту | | ||
Сабақ/сабақ барысында мұғалім АКТ ресурстарын пайдаланады: | | |||
білім беру нәтижелеріне қол жеткізу үшін дайын цифрлық білім беру ресурстарын пайдаланады | | |||
өзінің цифрлық білім беру ресурстарын пайдаланады | | |||
7. | Педагог әрбір білім алушының/тәрбиеленушінің оқу мақсаттарына қол жеткізудегі прогресін қадағалайды | | ||
8. | Педагог білім алушыларды/тәрбиеленушілерді бағалау процесіне тартады | | ||
9 | Педагог білім алушыларға/тәрбиеленушілерге сындарлы кері байланыс беру үшін жағдай жасайды | | ||
Қосымша бақылау элементтері | ||||
10. | | | ||
11. | | | ||
12. | | | ||
| Кері байланыс және ұсыныстар: | |
Бақылаушы: ________________________________________________________
Қолы, Т.А.Ә (болған жағдайда)
Ескерту: ақпараттық жүйеде барлық құжаттар педагог профилінде қаралады
Сабақтарды бақылау парағы (арнайы білім беру ұйымдарының, білім беру ұйымдарындағы арнайы сыныптардың (топтардың) педагогтері үшін)
(сабақтың бейнежазбасына жол беріледі)
Сабақты бақылау күні: | | | | |||||||
Баланың тобы немесе жасы: | | | | |||||||
Диагноз: | | | | |||||||
Пәні: Тақырып: | | | | |||||||
Педагог: | | | | |||||||
Бақылаушы: | | | | |||||||
№ | Бақылау элементтері | Белгі (v) | | | ||||||
1. | Күтілетін нәтижелер: | | | | ||||||
2. | қойылған мақсаттарға сәйкес | | | | ||||||
балалардың жас ерекшеліктерін және баланың (балалардың)даму бұзылыстарының айқындылық дәрежесін ескереді | | | | |||||||
баланың (балалардың)дамуының бұзылуын түзетуге бағытталған | | | | |||||||
3. | Сабақты жоспарлау кезінде баланың (балалардың)жеке ерекшеліктері мен жақын даму аймағы ескерілді | | | | ||||||
4. | Мұғалім тапсырмаларды орындау үшін психологиялық көзқарасты қолданады | | | | ||||||
5. | Дағдыларды қалыптастыру кезінде педагог мыналарды ескереді: | | | | ||||||
бұзушылық | | | | |||||||
баланың жасы | | | | |||||||
баланың максималды мүмкіндіктері мен қабілеттері | | | | |||||||
баланың даму деңгейі | | | | |||||||
пәндік орта (кабинетте және үйде) | | | | |||||||
6. | Сабақ барысында педагог: | | | | ||||||
дидактикалық материалдар мен АКТ ресурстарын пайдаланады | | | | |||||||
нәтижелерге қол жеткізу үшін дайын компьютерлік бағдарламаларды пайдаланады | | | | |||||||
өзінің әдістемелік құралдарын, бағдарламаларын қолданады | | | | |||||||
7. | ата-аналарды оңалту процесінде бірлесіп жұмыс істеуге тартады | | | | ||||||
8. | Мұғалім баланы тапсырмаларды орындауға ынталандырады | | | | ||||||
Қосымша бақылау элементтері | ||||||||||
10. | | | ||||||||
11. | | | ||||||||
12. | | | ||||||||
| Кері байланыс және ұсыныстар: | |
Бақылаушы: ________________________________________________________
Қолы, Т.А.Ә (болған жағдайда)
Ескерту: ақпараттық жүйеде барлық құжаттар педагог профилінде қаралады
Педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарына
10-қосымша
Біліктілік санатын беру (растау) үшін мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымы педагогінің портфолиосын бағалау парағы
____________________________________________________________________
(өтініш берілген біліктілік санаты)
Педагог: ___________________________________
(Т.А.Ә (болған жағдайда)
Портфолио бөлімдері | Пікір |
Білім алушылардың оқу жетістіктерін сырттай бағалау, оқушыларды қорытынды аттестаттау нәтижелерін қамтитын барлық кезеңдегі білім сапасының көрсеткіштері (орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру педагогтері үшін) | |
Білім алушылардың, тәрбиеленушілердің таңдаған білім беру бағдарламасын меңгеру деңгейінің көрсеткіштері (әзірленген диагностикалық құралдарға сәйкес) (қосымша білім беру педагогтері үшін) | |
Жеке дамыту бағдарламасын іске асыру жөніндегі маман қызметінің нәтижелілік көрсеткіштері (ПМПК педагогтерін қоспағанда) (білім беру ұйымдарындағы арнаулы білім беру ұйымдарының, арнаулы сыныптардың (топтардың) педагогтері үшін) | |
Жеке дамыту бағдарламасын іске асыру жөніндегі маман қызметінің нәтижелілік көрсеткіштері (интернаттық ұйымдардың, жатақханалардың тәрбиешілері үшін) | |
2. Тәжірибені жинақтауды растайтын құжаттардың көшірмелері | |
3. Сабақтарды/түзету-дамыту сабақтарын бақылау парақтары (ПМПК педагогтерін қоспағанда) | |
4. Педагогтің кәсіби жетістіктерін растайтын құжаттардың көшірмелері | |
5. Ұсыным | |
Ескерту: ақпараттық жүйеде барлық құжаттар педагог профилінде қаралады
Біліктілік санатын беру (растау) үшін әдістемелік кабинеттер (орталықтар) әдіскерлерінің портфолиосын бағалау парағы
______________________________________________________________ (өтініш берілген біліктілік санаты)
Педагог: ___________________________________
(Т.А.Ә (болған жағдайда)
Портфолио бөлімдері | Пікір |
Тиісті деңгейдегі оқу-әдістемелік кеңес мақұлдаған әзірленген әдістемелік құралдардың, ұсынымдардың, оқу-әдістемелік кешендердің болуы (автор/тең автор) | |
Әдіскердің кәсіби жетістіктерін растайтын құжаттардың көшірмелері («педагог-модератордан» басқа) | |
Ғылыми педагогикалық басылымдардағы жарияланымдар, ғылыми-практикалық конференциялар мен семинарларда сөз сөйлеу | |
Жобаларға, зерттеу, инновациялық, эксперименттік қызметке қатысу (эксперименттік/инновациялық алаң қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, зерттеулер жүргізу, жобаларды рецензиялау (әдістемелік, дипломдық және т. б.) | |
Ұсыным | |
Ескерту: ақпараттық жүйеде барлық құжаттар педагог профилінде қаралады
Педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарына
11-қосымша
Педагог қызметінің нәтижелерін кешенді талдамалық жинақтау жөніндегі сараптамалық кеңестің ұсынымдары
Өтініш берілген біліктілік санаты __________________________
№ | Аты-жөні әкесінің аты (болған жағдайда) | Лауазымы | Өтініш берілген деңгей | Сараптамалық кеңестің ұсынымдары |
| | | | |
Сараптамалық кеңестің құрамы:
__________________________ ______________________ ______
ТАӘ (болған жағдайда) жұмыс орны, лауазымы (қолы)
__________________________ ______________________ _____
ТАӘ (болған жағдайда) жұмыс орны, лауазымы (қолы)
__________________________ _____________________ ______
ТАӘ (болған жағдайда) жұмыс орны, лауазымы (қолы)
__________________________ ______________________ ______
ТАӘ (болған жағдайда) жұмыс орны, лауазымы (қолы)
__________________________ ______________________ ________
ТАӘ (болған жағдайда) жұмыс орны, лауазымы (қолы)
Күні: «__» _________ _____ ж.
Педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарына
12-қосымша
Біліктілік санатын беруден (растаудан)
бас тарту туралы хабарлама
Құрметті
Осы арқылы Сізге аттестаттау комиссиясы ____________________________Сіздің өтініш берген біліктілік санатына