Файл: Білім беру йымыны атауы 80 іт мектеплицей Пні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.04.2024

Просмотров: 3

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы

№80 ІТ мектеп-лицей

Пәні:

Математика

Бөлім:

Саяхат

Педагогтің аты-жөні:

Жанаева Замира

Күні:

02.02.2023

Сынып: 1 «З»

1 сынып.




Сабақтың тақырыбы:

80 сабақ. Есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау;

Сабақтың_мақсаты__Есептер_шығарады_Сабақтың_барысы'>Сабақтың мақсаты

Есептер шығарады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут


Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут

Сабақты қорыту

8минут


Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Мекені қайда» ойыны


Өткенді пысықтау

«Сәйкестендіру» әдісі

Шамаларды табады


Жаңа тақырып

1-тапсырма

а) Бірінші қоршауда 20 қой, екіншісінде 50 қой бар. Екіншіқоршауда біріншіге қарағанда неше қой артық?

Есепте не белгілі?

(Бірінші қоршауда 20 қой, екіншісінде 50 қой)

Есепте не белгісіз? (Екінші қоршауда біріншіге қарағанда неше қой артық?)

Бұл қай есептің түріне жатады?

(Айырмалық салыстыруға берілген есеп)

Шешуі:

50 – 20=30 (қ.)

Жауабы: 30 қой

Екінші есепке де тура осындай талдау жасайды

ЕБҚ

Лақтың массасын тап



ЕҚБ

Есепті шығар

Тауық-25

Үндік-12

Қаз-15

Барлығы -?

25+12+15=52

Ж Барлығы 52 құс
ФС тапсырмасы

Өзіндік жұмыс

2-тапсырма

Суретке қара. Күркеде неше тауық бар?

Аулада неше тауық жүр? Сурет және сұлба бойынша есеп құрастырып, оны шығар.

Күркеде-6 тауық

Аулада-4 тауық

Барлығы-?6+4=10

Ж: Барлығы 10 тауық


Дәптермен жұмыс

1-тапсырмасы.

Жылқы - 6

Құлын - 8 ? артық

Шешуі: 8 – 6 = 2

Жауабы: 2 артық.


3-тапсырма

Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын немесе айырмасын таңда. Есепте.
6-3=3 6-2=4 2+6=8

5+3=8 5-2=3

«Нейрожаттығу» әдісі
Зерттеушілік тапсырма

4-тапсырма

Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын

немесе айырмасын таңда. Есепте.

Ж:

Алма жемісі мен алмұрт жемісінің қосындысы бананға тең.

Екінші суретте қосудың ауыстырымдылық қасиеті орындалып тұрғандықтан, қосынды бананға тең болады. Үшінші суретте азайту амалын пайдаланып тексеру жасалып жатқандықтан, бананнан алмұртты азайтса, сәйкесінше алма шығады. Төртінші суретте бананнан алманы азайтса, сәйкесінше алмұрт шығады

Кері байланыс



Мекендерді табады

Тапсырманы орындайды

Есепке талдау жасайды

Массаны табады

Есеп шығарады

Өзіндік жұмыс жасайды

Дәптермен жұмыс жасайды

Ксептеу жүргізеді

Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын

немесе айырмасын таңдайды


Кері байланыс жасайды




Дескриптор:

Шамаларды ажырата алады

Сәйкестендіру жасайды

Дескриптор:

Есептерге қысқаша жазба мен сызба таңдап,

оларды шығарады.

Сұрақтарға жауап береді.


Керемет!

Математик боларсың!

Дескриптор:

Есеп құрастырады

Шешуін тауып, жауабын жазады


Дескриптор:

Қатемен жұмыс жасайды.

Есептің қысқаша жазылуын толықтырып,

оны шығарады.


Дескриптор:

Есептеуді біледі

Суретпен жұмыс жасайды



Дескриптор:

Оқушылар талдау жасай отырып суреттерге сәйкес жазбаны таңдайды.

Зерттеу жүргізе алады




«Көңіл күй аралы» әдісі


Парақтар

Сәйкестендіру парақтары

Оқулық


Суреттер

Суреттер

Оқушы жұмысы








Суреттер






Кері байланыс тақтасы