ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.04.2024
Просмотров: 6
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді жоспар
Бөлімі: | 2-бөлім. «Желі және қауіпсіздік» |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні:6.12.22ж | |
Сыныбы:7 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | 2.2. Антивирустық қауіпсіздік |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 7.4.2.1.Компьютерді зиянды программалардан қорғау |
Сабақтың мақсаты | Барлықоқушыүшін: вирус жұққан компьютерлердің белгілерін ажыратады. Оқушылардың көбі үшін: антивирустық программалардың жұмыс принципін түсінеді. Кейбіроқушыларүшін: вирустан қорғану жолдарын біледі. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің іс- әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтыңбасы 7 мин. | (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі
туғызу. | Топтастыру «Қалауым» әдісі бойынша оқушылар өз еркімен қалаған топқа отырады. І топ – «Вирус». ІІ топ – «Антивирус». Сабақтың тақырыбы, мақсаты және критерийлерімен таныстыру. | | |
| (Ұ) «Миғашабуыл»әдісіАлдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұраққа жауап береді. Сұрақтар топтамасы интерактивті тақтадан көрсетіледі. |
компьютерлік вирустар: ұқсастық және айырмашылықтары» тақырыбында талқылау ұйымдастыру.
талқылау. | Бағалау Мұғалім оқушыларды «Басбармақ»әдісі арқылы бағалайды. | |
| Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағымәтінмен жұмысЖаңа ақпаратты топта бірін-бірі үйретіп, түсіну үшін «ДЖИГСО»әдісін қолдану. | Білу кезеңі:
| Дескриптор: - Оқулықтағы мәтінді оқиды. - Білу және Түсіну деңгейіндегі берілген сұрақтарға | |
| |
Түсіну кезеңі:
жолдарының негізгі қадамдарын қалай сипаттар едіңдер?
қалай жіктеуге болады? | жауап жазады. Бағалау Мұғалім оқушыларды «Басбармақ»әдісі арқылы бағалайды. | |
Сабақтыңортасы21 мин. | (Ж) Қолдану Компьютер дәрісханасындағы компьютердегі вирусқа қарсы программаның жұмысына талдау жүргізіңдер. Антивирустық программа терезесінің негізгі элементтерінің қызметімен танысыңдар. | Дескриптор:
| Бағалау Жұптағы оқушылар бір- бірін «Басбармақ»әдісі арқылы бағалайды. | Жұмыс дәптері. |
| (Т) Жинақтау «Постер қорғау»әдісі. | «Биологиялық вирустар мен компьютерлік вирустар: ұқсастықтары мен айырмашылықтары» тақырыбында шағын жоба дайындаңдар. | Бағалау Топтағы оқушылар бір- бірін «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды. | |
| (Д) Бағалау «Ойқозғау»әдісі. | Болашақта компьютерлік вирустардың даму қаупі мен келтіретін зияны туралы болжам жасаңдар. | Бағалау Оқушылар «Басбармақ»әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. | |
Сабақтыңсоңы
| Сабақты бекіту Диалогті ұйымдастыру немесе жазбаша тарату арқылы жүргізіледі.
...қиын болды.
... түсінуге мүмкіндік берді. Мен ... тақырыбында қосымша ізденуді қаладым. | Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
| Бағалау Мұғалімнің қорытынды бағалауы «Басбармақ»әдісі арқылы жүргізіледі. | |
| Үй тапсырмасы
Тапсырмалар негізгінде жасалған түйіндерді дәптерге жазыңдар. |