ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.04.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Алгоритмдеу және программалау | |||
Педагогтың аты-жөні | Cәдуақасова Назерке | |||
Күні | | |||
Сынып 10 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Сұрыптау әдістері. Практикум. БЖБ | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 10.5.1.4 Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмдерін іске асыру | |||
Сабақтың мақсаты | Python программалау тіліндегі сұрыптау ұғымы мен функцияларын анықтайды | |||
Сұрыптау функцияларын программалауда қолданады | ||||
Сұрыптау әдістерінің тиімділігін тұжырымдайды | ||||
Бағалау критерийлері | Сұрыптау функцияларын программалауда қолданып есептей алады. Python программалау тіліндегі сұрыптау түрлері мен функцияларын ажырата алады. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы | 1. Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. Үй тапсырмаларын сұрау. «Wheelofnames.» әдісі Сұрақтар топтамасы смарт панель тақтадан көрсетіледі. 1. Қандай сұрыптау әдістерін білесің? 2. Бұл әдістер бір-бірінен қандай параметрлерімен ерекшеленеді? 3. Есептерді дұрыс шешуге сұрыптау әдістерін дұрыс қолданудың қандай ықпалы бар? 4. Python-да қандай сұрыптау функциялары бар? | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | Мұғалім оқушыларды «Мадақтау» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын! | https://wheelofnames.com/ru/ | ||||||
Сабақтың ортасы | №2 тапсырма. Іздеу Кіру файлында (input.txt) ұзындығы N болған ағылшын алфавитінің кіші әріптерінен тұратын жол берілген (1≤N≤1000). Осы жолды алфавит бойынша реттегенде К-шы орында тұрған әріпті тап .Шығу файлының (output.txt) бірінші қатарында К орында тұрған әріп жазылған. № Мысалы Нәтиже 1 kdaldfjs 4 f Дескриптор: - Сұрыптау түрлерін анықтайды. - Сұрыптау түрлерін программалауда қолданады. Оқушылардың жауаптарын бағалау парағына балл қою арқылы бағалау. Оқушылар бжб тапсырмаларын орындайды. 20 минут | 1-тапсырманы орындайды Компьютерге программа кодын жазады. 2-тапсырманы орындайды Компьютерге программа кодын жазады. БЖБ тапсырмаларын орындайды | Ауызша формативті бағалау Ауызша формативті бағалау | | ||||||
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: *БББ кестесі кестесін толтырады.
| Өзін-өзі бағалау. | Қалыптастырушы бағалау арқылы бағаланады | Плакат /слайд/ |