Файл: Л. Р. Пні Ебекке баулу Кні Бл.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 24.04.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Л.Р.Пәні:

Еңбекке баулу

Күні:




Бөлім:

Бейнелеу өнері әлемі

Педагогтің аты-жөні:

Бакирова С

Сынып: 1




Сабақтың тақырыбы

Көбелек мүсінін жасаймыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.1 Өнер туындылары тақырыбымен және жұмыс жасайтын материалдармен танысу.

Сабақтың мақсаты

берілген туындыларды бейнелеу өнері түрлеріне ажыратады

дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

жұмысымен таныстырады

Құндылықтар

шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;



Кескіндеме



Графика



Сәндік қолданбалы өнер



Мүсін





Л.Р.Пәні:

Бейнелеу өнері

Күні:




Бөлім:

Бейнелеу өнері әлемі

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Ваза немесе құмыра»- түрлі-түсті қарындаштармен сурет салу. Графика түрлерімен танысу. «Сурет композициясы»ұғымымен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.2.1 Жұмысты орындау графикасы мен техникасының түрлерін білу.

Сабақтың мақсаты

берілген сөздерден композиция құрастырады

дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

жұмысымен таныстырады

Құндылықтар

шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу.

  2. Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату

«Үш шапалақ» әдісі

Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ)

Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ)

Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ)

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар шапалақ соғады.







Сабақтың ортасы

(5 мин)

18 мин

«Серпілген сауал» әдіс

1.Негізгі түстерді ата?

2.Суық түске қандай түстер жатады? 3.Жылы түске қандай түстер жатады? 4.Қарама қарсы түстер қандай түстер? 5.Контраст түстер дегеніміз не?

6.Туыс түстерге қандай түстер жатады? 7.Қосымша түстерге қандай түстер жатады?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Бейнебаян ұсынылады

Есіңде сақта!

Композиция - латын сөзі, «ойлап шығару», «құрастыру» деген үғымды білдіреді. Суретші шығармасында айтпақ ойы әсерлі болуы үшін бейнелейтін заттар мен адамдарды қоршаған нәрселерді белгілі тәртіп, үйлесімділік заңдылығы бойынша орналасуға көп көңіл бөледі.

Композиция дегеніміз - салынатын суреттегі барлық бөліктерді байланыстырып, орынды құрастыру, үйлестіру. Композицияның негізгі талабы – шығарманың көркемдік бірлігін табу. Кез келген суретті салу композициядан басталады. Композиция суретшінің ойына байланысты заттың қозғалыстағы немесе бір қалыпты қозғалыссыз тұрған қалпын көрсетуге жол ашады. Композиция сол бөлшектерді өзара құрастырып, біртұтас етеді. Суреті салынатын нәрсені орналастыру, орнын белгілеу, көру нүктесін таңдау, қағазға дұрыс орналастыру үйлесімділіктің (композицияның) бастапқы негізі болып табылады. Болашақ сурет жөніндегі негізгі ой қалыптасқаннан кейін, сурет салушы шығарманың жоспарын жасайды.

1-тапсырма

Жеке жұмыс

Шығармашылық жұмыс:

«Өзіңді тереңірек тани біл» әдісі

Күн, тау, үй, ағаш ,қорап, жол, сақина, гүл, үстел, адам сөздерінен композиция құрастыр.

Дескриптор:

- берілген сөздерден композиция құрастырады

Сұрақтарға жауап береді

Бейнебаян тамашалайды

1. берілген сөздерден композиция құрастырады


Мадақтау

Жұлдызша

мен бағалау

Доп
Ақпарат жазылған слайд, А4
https://youtu.be/2fJXPAyJWx0

Сурет дәптер, түрлі –түсті қарындаштар



Сергіту сәті

2 минут

«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну

Балалар жаттығуды қайталап жасайды


https://youtu.be/by8NcRAsRAE

Сабақтың соңы

12 мин

2- тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Галерея аралау» әдісі

Гүл салынған вазаның суретін сал.

Дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырыңдар.

Дескриптор:

- жұмысымен таныстырады

- дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

1.жұмысымен таныстырады

2.дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау»

Микрофон

Рефлексия

5 мин

«Білім заряды» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)

Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий» арқылы

Зарядтар,

«Білім заряды» таратпасы




Л.Р.Пәні:

Бейнелеу өнері

Күні:




Бөлім:

Бейнелеу өнері әлемі

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Күн» және «Түн»- акварельмен сурет салу. Ұғымдарды зерттеу -

«жылы»және «суық»түстер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.3.2 Қарапайым кескіндеме техникасы мен әдістерін қолдану және тәжірибе жасау.

Сабақтың мақсаты

әр заттың түсі белгілі бір себептерге байланысты өзгеріп тұру себебін түсіндіреді

«Күн» мен «Түн» суретін салады

дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

жұмысымен таныстырады

Құндылықтар

шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу.

  2. Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату

«Үш шапалақ» әдісі

Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ)

Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ)

Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ)

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар шапалақ соғады.







Сабақтың ортасы

(5 мин)
18 мин

«Серпілген сауал» әдіс

1.Алманы қандай түспен қояуға болады?

2.Күнді қандай түспен бояуға болады?

3.Бұлтты қандай түспен бояр едің?

4.Не себепті бұл түсті таңдадың?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Талқыла, қорытындыла» әдісі

Әр заттың түсі белгілі бір себептерге байланысты өзгеріп тұрады.

- Ол қандай себептер болуы мүмкін?

- Қыста қандай түстер жиі қолданылады?

- Жазда қандай түстер жиі қолданылады?

- Күндіз қандай түстер қолданылады?

- Түнде қандай түстер жиі қолданылады?

Дескриптор:

- жыл мезгілдеріне байланысты жауап айтады

- күн мен түн ауысуына байланысты жауап айтады

-жылы және суық түстерге байланысты жауап айтады

Сұрақтарға жауап береді

1. жыл мезгілдеріне байланысты жауап айтады

2.күн мен түн ауысуына байланысты жауап айтады

3.жылы және суық түстерге байланысты жауап айтады


Мадақтау


Жұлдызша

мен бағалау

Доп
Ақпарат жазылған слайд, А4


Әртүрлі суреттер А4





Сергіту сәті

2 минут

«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну

Балалар жаттығуды қайталап жасайды


https://youtu.be/by8NcRAsRAE

Сабақтың соңы

12 мин

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Галерея аралау» әдісі

«Күн» мен «Түн» суретін сал.

Дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырыңдар.

Дескриптор:

-«Күн» суретін салады

-«Түн» суретін салады

- жұмысымен таныстырады

- дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

1. «Күн» суретін салады

2.«Түн» суретін салады

3.жұмысымен таныстырады

4.дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау»

Микрофон

Рефлексия

5 мин

«Білім заряды» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)

Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий» арқылы

Зарядтар,

«Білім заряды» таратпасы







Л.Р.Пәні:

Бейнелеу өнері

Күні:




Бөлім:

Бейнелеу өнері әлемі

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Қошқар мүйіз»Фетрден түрлі- түсті ою-өрнекті - дан жасау.

Ұлттық ою-өрнектермен танысу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.5.2 «Табиғи формалар» ұғымын білу және жұмысты орындаудың кейбір әдістерін білу.

Сабақтың мақсаты

берілген оюларды ұқсайтын затына қарай топтастырады

сандықты ұлттық ою – өрнектермен безендіреді,таңдаған ою түріне түсіндіреді

дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

жұмысымен таныстырады

Құндылықтар

шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу.

  2. Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату

«Үш шапалақ» әдісі

Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ)

Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ)

Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ)

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар шапалақ соғады.







Сабақтың ортасы

(5 мин)

12 мин

«Ой қозғау» әдіс

Суреттегі заттардың ортақ белгілерін анықта.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Бейнекөрініс ұсынылады

Есіңде сақта!

Сәндік – қолданбалы өнерде оюөрнектер жиі қолданылады. Ою – өрнек әр халықтың тарихын, дәстүрін, тұрмыс – тіршілігін көрсететін өнердің бірі

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Талқыла, қорытындыла» әдісі

Берілген оюларды ұқсайтын затына қарай топтастыр.

«Қошқармүйіз» «Гүл» «Ағаш» «Түйетабан» «Құсқанат» «Жапырақ»

Дескриптор:

- жануар тектес оюларды топтастырады

- өсімдік тектес оюларды топтастырады

- құстар тектес оюларды топтастырады

-себебін түссіндіреді


Суреттегі заттардың ортақ белгілерін анықтайды

Бейнекөрініс тамашалайды

1. жануар тектес оюларды топтастырады

2.өсімдік тектес оюларды топтастырады

3. құстар тектес оюларды топтастырады

4.себебін түссіндіреді


Мадақтау

Жұлдызша

мен бағалау

Ту

Сандық Киім Әшекейдің суреттері

https://youtu.be/Ta8nylKGXwQ

Әртүрлі





Сергіту сәті

2 минут

«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну

Балалар жаттығуды қайталап жасайды


https://youtu.be/by8NcRAsRAE

Сабақтың соңы

18 мин

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Галерея аралау» әдісі

Сандықты ұлттық ою – өрнектермен безендіріңдер.

Дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырыңдар.

Дескриптор:

- сандықты ұлттық ою – өрнектермен безендіреді

-таңдаған ою түріне түсіндіреді

- жұмысымен таныстырады

- дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

1. сандықты ұлттық ою – өрнектермен безендіреді

2. таңдаған ою түріне түсіндіреді

3.жұмысымен таныстырады

4.дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау»

Сурет дәптер

Түрлі –түсті қарындаштар.

Микрофон

Рефлексия

5 мин

«Білім заряды» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)

Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий» арқылы

Зарядтар,

«Білім заряды» таратпасы