Файл: Python тіліні синтаксисін пайдаланып берілген программаны кодын жазады жне тексереді.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 25.04.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар


Бөлім:

Python тілінде программалау

Педагогтің аты-жөні




Күні:

6 сынып

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мәліметтер типі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

6.3.3.1 деректер түрлерін жіктеу

Сабақтың мақсаты

Python тілінің синтаксисін пайдаланып берілген программаның кодын жазады және тексереді.

Бағалау критерийі

Деректер типі туралы анықтама береді. Деректер типтерін жіктейді.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Әдіс-тәсілдер/тапсырма

Қалыптастырушы бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут



Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу, түгендеу.

Сыныпта көңілді ахуал орнату.





5-минут



Мұғалім бүгінгі сабақтың тақырыбын, мақсатын айтып, жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талдайды .

«МЮСЕНБУРГ» әдісін пайдаланып (Бүгінгі тақырыпты төмендегі әріптердің ішінен іздеңіз) оқушыларға сабақ тақырыбын анықтату

Қарлы кесек әдісі арқылы бағалау.

  • Ақпарат ұсыну түріне қарай қалай бөлінеді (1-сурет)? Есіңе түсір!

  • Программалау тілінің командаларымен 1-суреттегі ақпарат түрлерінің қайсысын өңдеуге болады?

  • Математикада сандар осінде орналасқан сандарды қандай түрлерге жіктейді (2-сурет)?

  • «Айнымалы қабылдайтын мәндердің типі» дегенді қалай түсінесің (3-сурет)?

Жұмыс дәптері. оқулық,бейнежазба, презентация






Сабақтың ортасы

10-минут

«Конверт» әдісін пайдаланып оқушыларға сабақ мазмұнын және тапсырмаларды ұсыну Мәліметтер типтері – қабылдай алатын мәндерінің және олармен орындауға болатын амалдардың жиынын анықтау, яғни тип дегеніміз – шамалардың қабылдайтын мәндеріне берілген сипаттама.
Жеке жұмыс. 1-тапсырма.



Жеке жұмыс. 2-тапсырма.


Топтық жұмыс. 3-тапсырма.

1-топ



2-топ


Видежазбаны көреді. Анықтамасын дәптерге жазады

ҚБ: стикер /3 балл/
ҚБ: стикер /3 балл/

ҚБ: стикер /3 балл/

Өзін-өзі бағалау

Видеожазба

Жұмыс дәптері


Жұмыс дәптері

Презентация

карточка


Рефлексия

2-минут

Смайликтер арқылы рефлексия жасау






Үлестірме қағаз