Файл: азастан Республикасы Білім жне ылым министрлігі 22. 10. 2022ж Тексерілді.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 25.04.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі 22.10.2022ж Тексерілді: Ө.Жәнібеков атындағы №4 жалпы орта л/и Қысқа мерзімді жоспар 9– сынып, 1-тоқсан Сабақтың тақырыбы: | ||||
Бөлім | Компьютерлік графика | |||
Педагогтың аты-жөні | | |||
Күні | 22.10.22ж | |||
Сынып: 9 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 9.3.1.1 - электронды кестеде процестердің моделін (физикалық, биологиялық, экономикалық және тағы басқа) өңдеу және зерттеу 9.1.2.1- қолданушының қажеттілігіне байланысты программалық қамтамасыз етуді таңдау 9.3.1.1 - электронды кестеде процестердің моделін (физикалық, биологиялық, экономикалық және тағы басқа) өңдеу және зерттеу | |||
Сабақтың мақсаты: | Компьютерлерді таңдауға қажет негізгі техникалық сипаттамаларын анықтау; Компьютер құрылғыларының бағасын онлайн түрінде есептеу. Компьютерді сатып алудағы ерекшеліктерін білудің маңызы туралы тұжырымдау. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі «Сиқырлы жұмыртқа» ойыны. 5 мин Үй тапсырмасын пысықтау «Еске түсіреміз» әдісі | Ой сергіту жаттығуы. «Сиқырлы жұмыртқа» ойыны. Әр оқушы жұмыртқа бейнесінде берілген формаларға жаңа зат пайда болатындай етіп, аяқтап сурет салады. Ұ) Өткен материалға шолу. «Еске түсіреміз» әдісі арқылы кестені толтыру.
Дескриптор: -қолданбалы программаларды ажыратады; -қызметтерін жазады; -кестені толтырады ҚБ. «Бұрыштар» тәсілі . Бірін-бірі бағалау. | 1.Мұғаліммен амандасады. | ҚБ. «Бұрыштар» тәсілі . Бірін-бірі бағалау. | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа білім «Миға шабуыл» әдісі 7 минут Кестемен жұмыс. 5 мин «Бірге ойлаймыз» әдісі 8 минут (Ж) «Екі қолды жұмылдырамыз» әдіс. Сараланған тапсырма 15 мин | Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау Компьютер сатып алатын әрбір адам қандай мәселелерге назар аударуы керек? Компьютерді қай жерден және қалай сатып алу керек деп ойлайсың? Қажеттілік пен мүмкіндікке қарай компьютер және программа конфигурацияларын қалай тиімді таңдауға болады? (Т) «Ойлан-жұптас-пікірлес» әдіс. Тапсырма. Қосымша құрылғылардың бағасын есептеу.
Дескриптор: - Excel бағдарламасында кесте құрады; -қосымша құрылғылардың бағасын есептейді; ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. Бірін-бірі бағалау. (ЖЖ). «Бірге ойлаймыз» әдісі. Компьютердің құнын есептеңдер.Түрлі нұсқалардан тапсырма шешімдерін таңдау үшін Excel электрондық кестесін пайдаланыңдар. •Офистік компьютер. Интернетті, құжаттарды, офистік қосымшаларды, математикалық пакеттерді пайдалану үшін әзірленген,әуендер тыңдауға,фильмдер көруге болады.Салыстырмалы түрде "жеңіл" компьютерлік ойындар (жоғары емес жүйелік талаптар деңгейімен) жұмыс істейді. •Ортаңғы класс ойын конфигурациясы.Жүйелік блоктың орташа құнын алған кезде,пайдаланушы қазіргі заманғы компьютерлік ойындардың көпшілігімен сәтті жұмыс істей алатын және келесі 2-3 жылда болжанған өнімділік қоры бар компьютерді иелене алады (қазіргі уақыттағы компьютерлік технологичның даму жылдамдығын ескере отырып). •Бейнеөңдеуге (видеомонтаж) арналған конфигурация.Бейнежазбалармен жұмыс істеу үшін ең қолайлы болып келетін нақты конфигурация туралы жеке айта кету керек.Бұл компьютердің орталық процессорының қуаты мен ЖЖҚ күшті болады,бейнекартаның маңызы аз. Нәтижелерді кесте түрінде жазыңдар.
Дескриптор: -бейнеөңдеуге (видеомонтаж) арналған конфигурацияны таңдайды; -құрамдас бөліктерін жазады; -компонент (құрамдас) атауларын табады; -бағасын есептейді; (Ж) «Екі қолды жұмылдырамыз» әдіс. Сараланған тапсырма 1- тапсырма Берілген міндеттер диапазонын шешуге арналған компьютер компоненттерін алып, ол компоненттердің құнын есептеңдер. Осы мәселені шешудің түрлі нұсқаларын таңдау үшін кесте құрыңдар.Барлық компоненттер қосылыс және өткізу қабілеті интерфейсі арқылы аналық тақшамен өзара байланысуы керек. Дескриптор: -кесте құрады; -компоненттерін анықтайды; -аналық тақшамен байланысын табады; -компоненттердің құнын есептейді; 2-тапсырма Интернет, газет және басқада ақпарат көздерінен өз компьютеріңе сәйкес келетін процессор жайындағы мәліметтерді берілген кестені сызып енгізіңдер.
3-тапсырма Интернет, газет және басқа да ақпарат көздерінен өз компьютерлеріңе сәйкес келетін қорек блогы жайында ақпарат іздеп, төмендегі кестені толтырыңдар.
Дескриптор: -кесте құрады; -сипаттамаларын анықтайды; | Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: - Excel бағдарламасында кесте құрады; -қосымша құрылғылардың бағасын есептейді Дескриптор: -бейнеөңдеуге (видеомонтаж) арналған конфигурацияны таңдайды; -құрамдас бөліктерін жазады; -компонент (құрамдас) атауларын табады; -бағасын есептейді; Дескриптор: -кесте құрады; -компоненттерін анықтайды; -аналық тақшамен байланысын табады; -компоненттердің құнын есептейді; Дескриптор: -кесте құрады; -сипаттамаларын анықтайды; | ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. Бірін-бірі бағалау. 4 балл ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. Бірін-бірі бағалау. 3 балл ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. Бірін-бірі бағалау. 3 балл | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» | Өзін-өзі бағалау. | | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | Берілген тақырыптар бойынша жоба жасау: Программалық жабдықтар; Қалай өзіме ең жақсы, ең арзан компьютер сатып аламын? | | | |