Файл: Робототехника. Лабиринт жне кегельринг. Педагогты атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 25.04.2024
Просмотров: 17
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Робототехника. Лабиринт және кегельринг. | |||
Педагогтың аты-жөні | Абдрасулова Айдана | |||
Күні | | |||
Сынып: 4 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Кегельринг. Жобалық жұмыс | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.5.1.1 түс датчигін қолдану | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
«Кегельринг» ұғымын біледі; | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
Түс және ультрадыбыс датчигін ажырата алады; | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Lego Mindsrorms Education EV3 программасымен жұмыс жасайды. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 7 мин | 1.Оқушылармен амандасу,түгендеу Психологиялық ахуал орнату. Сергіту сәті. 2.Үй тапсырмасын тексеру 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 4.Жаңа тақырыпқа шолу. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сергіту сәтін жасайды. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | ҚБ/ Өте тамаша! | |
Сабақтың ортасы 5 мин мин 18 мин 5 мин | Балалар біз бүгін кегельрингке жобалық жұмыс орындаймыз. Жобаның мақсаты түс датчигімен және ультрадыбыс датчигін қолдану. Бұл жарыстағы роботтың міндеті-сақина шеңберінен (ринг) кегельдерді аз уақыт ішінде итеріп шығару. 1 Робот рингтің дәл ортасында тұрып, кегельдерді байқағанша сағат тілінің бағытымен айналып тұру керек. 2 Робот кегельдердің бағытымен қозғала отырып, оларды шеңберден итеріп шығару керек. 3 Өрістің қара шекарасын байқаған соң, робот бастапқы орынға оралатындай программа құр. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы көп нүктенің орнына қалып кеткен сөздерді жаз ... - кегельрингтегі міндетті атрибуттардың бірі. Робототехникадағы жарыстардың бір түрі ...... деп аталады. Бұл жарыстағы роботтың мақсаты – сақина шеңберінен (...) .... аз уақыт ішінде итеріп шығару | Мұғалімді тыңдайды Тапсырмаларды орындайды. | Дескриптор: -Lego Mindsrorms Education EV3 программасын іске қосады; -программаға қажетті блоктарды таңдап алады; -жарысқа қатысатын робот пен кегельдің бағыттарын анықтайды; -түс датчигін қолданады; -программаны тексереді. ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Талпын! | Компьютер, оқулық 66-бет. Legominstroms EV3 ппрограммасы карточка |
Сабақтың соңы 5 мин | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша» Үй тапсырмасы: | Өзін-өзі бағалау. | | |