Файл: Блім Спортты ойындар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 25.04.2024

Просмотров: 12

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

Спорттық ойындар

Педагогтің аты-жөні:

Шынтаев Болат

Күні:

5 «Б» 27.01.23

5 «В» 26.01.23

5 «Г» 25.01.23

5 «Ғ» 27.01.23

5 «Д» 26.01.23

Сыныбы: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Волейбол ойыны: Шабуылдап соққан допқа қарсы секіріп біреулеп, екеулеп қолмен тосқауыл қою әдістерін үйрету

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

Спорттық ойын ережелерін және әдіс-тәсілдерін меңгерту

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:

Орнында тұрып, допты әріптесіне беру., бір қолмен беруді орындай алады.

Көпшілік оқушылар орындай алады: Допты жоғарыдані шабуылдап соғу әдістерін орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады:..

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
7 мин.

Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу.
Командалық бұрылыстары: Оңға! Солға! Артқа бұрыл!
Сабақтың тақырыбымен таныстыру. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Алдағы жұмыстармен таныстыру

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

ҚБ. «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады.

жарайсың, керемет, жақсы.

Ысықырық, Волейбол добы,

уақыт өлшегіш, тіректер.


Жаңа сабаққа кіріспе

  1. минут



-Сапқа тұрғызу

  • Жалпы дамыту жаттығулары:

  • Саптық жаттығулар

  • Жүру жаттығулары

  • Жүгіру жаттығулары

  • Жалпы дамыту жаттығулары:

  • Бір орнында орындалатын жаттығулар

- Cабақтын мақсатымен таныстру

Қолмен допты дұрыс алып жүруді көрсетеді



Дескриптор:

Оқушылар жаттығу барысында ережені сақтай отырып, дене жаттығуларын дамытады.





Сабақтың ортасы

.

28мин.

 (Т, ПЖЖ, Ф) Шабуылдау соққыларының тәсілдерімен таныстыру.Тіке шабуылдау соққысын үйрету .Командалар алаңның бір жағынан сөре сызығында тұрады. Олардың алдында 10-12 адым қашықтықта шеңбердің ішінде доптар жатады. Ойыншылар рет бойынша саналады. Мұғалім кез келген санды шақырады, ал ол допқа ұмтылады. Қолына допты алып, жоғарыдан тізбектің басында тұрған әріптесіне қайтарып, қайтадан қабылдайды. Тез екі рет допты қайтарған ойыншының командасына 1 ұпай беріледі. Одан кейін қалған ойыншылар (кез келген ретімен) шақырылады. Көп ұпай жинаған команда жеңіске жетеді. 

Спорттық және қозғалмалы ойындар.

Волейбол ойыны:

Қысқа көтерілген допты шабуылдап соғу әдістерін үйрету;

Екінші сызықтан шабуылдап соғу әдістерін үйрету;

Спорттық және қозғалмалы ойындар.
Волейбол ойыны:
Шабуылдап соққан допқа қарсы секіріп біреулеп, екеулеп қолмен тосқауыл қою әдістерін үйрету;




Оқушылар барлық ережелерді сақтай отырып, ойын кезінде қабілеттерін дамытады


Ережелердің дұрыс орындалуына

көңіл бөледі

Пас берушінің қолынан доп шыққанын күтеміз.

Биік секіреміз.

Сызықты баспаймыз.

Жылдам келу.
Жылдам келіп секіру, допты соқаннан кейін қолды жылдам тартып алу.

Сызықтан өтпеу, қолды торға тигізбеу.

Доп шыққанын күту керек.

.

Дескриптор:

-Қауіпсіздік ережелерін сақтайды.

- спорттық қимыл-қозғалыс дағдыларын орындайды.

- Допты жоғарыдан соғу техникаларын дұрыс орындау

-Допқа дұрыстап тосқауыл қоюды дұрыс орындау.

Төменгі әдіспен доп қабылдағанда алақан алақанға қойылып қалдар түзеледі (тіктеледі)






Сабақтың соңы

5 мин.


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.



Бағалау. Осы тапсырманы орындаған кезде оқушылар бір-бірін топ ішінде жест арқылы бағалайды

Демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу жасау\



Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау





Оқушыларды бір біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу





Сабақта нені үйрендік?

Сұрақтарға жауап береді?

Нені білдім нені түсіндім?

Нені толық түсінбедім ?

Қандай жұмысты жалғастыру қажет?

Сабақтын басында аталған мақсаттарға қол жеткіздім бе?.

«Мадақтау сөз», «Жарайсың», «Керемет» әдістері

бойынша бағаланады.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1: Допты беру- жұлқып тартып алу(рывок)-қағып алу-допты беру жаттығуы

2: Суреттпен жаттығуларды көрсету

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1: Суреттермен көбірек жүмыс жасау.

2: Бейне ролик көрсетемін

Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараудару керек?

1:

2: