Файл: за мерзімді жоспар блімі Дизайн жне технология Мектеп.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 25.04.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дизайн және технология

Мектеп: КГУ "ОСШ №17 С ДМЦ"

Күні : 20.01.2023 ж.

Мұғалімнің аты –жөні: Амангелді Т.Т.

Сынып : 6 «А,Ә»

Қатысқаны :

Қатысағаны :

Сабақтың тақырыбы:

Құрамалы бөлшектерден робот құру. Роботтың шығу тарихы мен оның түрлері. (Өздігінен ізденіс зерттеулері)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.3.1

пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді

салыстыру

Сабақ мақсаттары

• роботтың шығу тарихымен танысу;

• роботтың түрлеріндегі әдіс-тәсілдерді салыстыру.

Тілдік мақсат

Әртүрлі роботтардың өздеріне тән ерекшеліктерін сипаттайды.

Жетістік критерийлері

  • Роботтың шығу тарихын біледі;

  • Роботтың түрлерімен танысты;

  • Роботты жасаудың әдіс-тәсілдерімен танысты;

Құндылықтарды дарыту

Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік

Пәнаралық байланыстар

Бұл сабақта пәнаралық байланыст қарастырылмаған.

АКТ қолдану дағдылары

Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды

Бастапқы білім

Информатика немесе робототехника үйірмелерінде робот түсінігімен таныс болуы мүмкін

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3минут

Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі
30минут

Сабақтың соңы

5 минут


Кері байланыс

2минут

Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыларды орналастыру, амандасу.

Сабақтың тақырыбы, сабақ мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтау. Оқушыларды таныстыру.



Тренинг

Дидактикалық материалдар.


Кеспе парақшалары
А4 формат
Таратпа материалдар

«Бас бармақ»»әдісі бағалау

«Ой қозғау»



«Конверт-сұрақ» әдісін қолдану

  • Робот дегеніміз кімдер?

  • қандай роботтарды білесіздер?

  • біздің өмірімізге роботтар қажет пе?

  • Роботтардың қандай түрлері болады?

  • Роботтарды не үшін жасайды?

  • Роботтар адам өміріне қаншалықты қажет?

  • Пайдасы мен зияны туралы ойланып көрдіңдер ме?

Роботтар туралы қысқаша мәліметтер айтып өту.

Топпен жұмыс «Дебат» әдісі

Топқа бөлініп, роботтар туралы мәліметтерді іздестіріп, зерттеу жұмысын жүргізіңіздер.

1 топ: Роботтың шығу тарихы туралы постер дайындау;

2 топ: Роботтың түрлерін қарастыр;

3 топ: Роботты жасаудың әдіс-тәсілдерін зерттеу.

Тапсырманың критерийлері:

  • постердегі мәлімет тақырыпқа сай болу;

  • сурет, фотосурет қолдану;

  • топтағы жұмысты жүйелі жоспарлау;

  • таныстырылымды ұйымдастыру;

  • таныстырылым барысында топтарға сұрақтар қою.

Таныстырылым:

  • әрбір топ өз роботтарын таныстырады;

  • әрбір топ бір сұрақтан дайындайды.

Бағалау:

  • бір-бірінің жұмыстарын таныстырылым барысында сұрақтар қою арқылы бағалайды.

Рефлексия:

Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

• Не сәтті шықты? Нені түрлендіру қажет?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бірлескен жұмыс кезінде жақсы жұмыстар ұсынылады.

Денгейлік тапсырмалар береміз

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Оқушылар өздері бас бармақ арқылы бірін - бірі бағалау

Ойын кезінде үйлесімділік пен түсіністік танытады.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

• жұмыс орнын таза ұстап, материалдар мен құралдарды тиімді жұмыс істеу;

• жұмыс кезінде бөтен жаққа назар аудармау;

• басқа оқушылардың жұмысына кедергі жасамау;

• жұмыс бітісімен материалдар мен құралдарды өз орындарына жиып қою.

Сабақ бойынша рефлексия




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: «Конверт-сұрақ» әдісін қолдану

2: үш топқа бөлу арқылы

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1. Оқушылардың ұйымшылдығы

2. Акт пайдаландым

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1.Оқушылардың нақты жауап беруі

2. АКТ пайдаланып презентация жасау