Файл: Саба жоспары Кні 18. 01. 2023 ж Сыныбы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.04.2024

Просмотров: 7

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақ жоспары

Күні: 18.01.2023 ж

Сыныбы: 4 «Д»

Пәні: қазақ тілі

Пән мұғалімі: Машаева Гульден Калигумаровна

Сабақтың тақырыбы (оқу бағдарламасы бойынша)

Зат есімнің тәуелденуі

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы бойынша)

4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу

Бағалау критерийлері




Зерттеу жұмысының тақырыбы




Зерттеу жұмысының мақсаты

Зерттеу барысында топтық, жеке жұмыстарда белсендіәдіс-тәсілдерді қолдану арқылы А, В, С деңгейдегі оқушылардың сабақ үдерісіндегі оқу әрекеттерін бағалау, көмек көрсету.

Сабақ кезеңдері

Сабақ барысы

Тапсырмалар

Жұмыс түрлері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылығын ояту

7мин

Сабақтың ортасы

Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру

Үй тапсырмасын сұрау


Жаңа сабақ


Дәптермен жұмыс


Сергіту сәті

Біз әдепті баламыз,

Айтқан тілді аламыз

Достарымызды көргенде

Қуана қарсы аламыз

  1. «Таңдау» әдісімен топқа бөліп отырғызу.

- Таңдап алған суретке қарай топқа бірігіп отыра қалыңдар.
- Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік?

-Атау септігінің сұрақтарын кім айтады?

-Атау септігінің жалғаулары қандай?

-Ілік септігінің сұрақтарын кім айтады?

-Ілік септігінің сұрақтары қандай?

1-тапсырма «Ашық микрафон» әдісі

Мәтінді тыңдап, үлгіге сай бір-біріңе жер сілкінісі болған жағдайда не істейтіндеріңді анықтауға бағытталған сұрақтар қойыңдар.
42-жаттығу

Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып, көшіріп жазыңдар.

Ілік септігіндегі сөздерді табыңдар.

Жаңартаудың, жаңбырдың

Олардың сөйлемде қандай мүше болып тұрғанын айтыңдар.

Ж: Тұрлаусыз мүше.
Т) 2-тапсырма - «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

Мұз жарылып суға түсіп кеткен адамға қалай көмектесуге болады? Қасына баруға болмайды, өзің де түсіп кетуің мүмкін. Осындай жағдайда дұрыс болатын әрекеттерді жазыңдар.

-Айқайлап үлкендерді көмекке шақыру.

-Судағы адамға арқан немесе шаңғы таяғын лақтыру.


Психологиялық ахуал


Ұжымдық

Ұжымдық


Топтық жұмыс


Жеке жұмыс

«Көнілді күн» биінің қимылдарын қайталайды
Топтық жұмыс

Оқушылармен бірге өлең жолдарын айтады.
- Топқа біріктіреді

.Топ ережесін қайталайды.


Оқулықтағы мәтәнді оқушыларға оқиды, түсіндіреді.

Тапсырманың орындалу жолын түсіндіреді.


Тапсырмада дұрыс болатын әрекетті белгілеу керектігін түсіндіреді.

Шаттық шеңберін жасайды


- Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіреді.
Сұрақтарға жауап береді.

Мәтінді тыңдайды.

Жаттығуды дәптерге орындайды.


Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасап, дұрыс жауаптарын белгілейді.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру


«Ду қол шапалақ»

әдісімен

бағалайды


«От шашу» әдісі арқылы бағалайды.

Слайд

Қазақ тілі оқулығы

Сабақтың соңы

5мин

Үйге тапсырма

(2 мин)
Кері байланыс

(3 мин)

45-жаттығу
Кері байланыс - «Нысана» әдісі. Түсінгеніне байланысты нысанаға стикер жапсыру

Үй тапсырмасы



«Нысана» әдісін түсіндіреді


Стикерген жазылған кері байланыстарын нысанаға жапсырады.

Мадақтау