Файл: Блім. Болаша мамандытары А. Машанов Жер астына саяхат Педагогты Т. А..docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.04.2024

Просмотров: 7

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім.

Болашақ мамандықтары А. Машанов «Жер астына саяхат»

Педагогтың Т.А.Ә.

Исмаилова Г.Ж.

Күні:

18.01

СЫНЫП: 6

Қатысқандар : 8

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Жер астындағы қызықты оқиғалар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары :

6.2.5.1 - коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтыр

6.4.1.1 – мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік , мінездеме , түсініктеме , өмірбаян жазу

Сабақтың мақсаттары

тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын біледі;

Мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстырады;

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлаған кезеңдері

Педагогтың іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Кіріспе.

Оқушылардың зейінін шоғырландыру.

Оқушылардың назарларына сұрақтар ұсынылады.

1 Геолог мамандығын қандай мамандықпен салыстыруға

болады?

2 Тағы жермен, табиғатпен байланысты қандай

мамандықтарды білесің?

3 Геологтер не істейді?

4 Қалай ойлайсың геолог мамандығы қандай?

5 Геолог болу үшін не істеу керек?

Жаңа сөздер

жұмыс жағдайы – условие труда

области применения – қолдану салалары

направленность профессии – мамандық бағыты

медицинские ограничения – медициналық шектеулер

ведущие интересы – жетекші қызығушылықтар

физические недостатки – дене кемшіліктері

частые командировки – жие іссапарлар


Оқушылар сұраққа жауап береді.

Жаңа сөздермен танысады.

Бағалау парақшасы





Сұрақ

Жаңа сөздер

Сабақтың ортасы


Айтылым. 7-тапсырма. Мәтінге сүйеніп, геологтердіңтауды қалай зерттейтінін өз сөзіңмен баянда. «Алдымен», «сосын», «одан соң», «одан әрі», «сөйтіп», «сонымен» секілді сөздерді қолдан.

Дескриптор:
Мәтінге сүйеніп, геологтердің тауды қалай зерттейтінін өз сөзіңмен баяндайды.

Жазылым. 8-тапсырма.А. Машановтың төмендегі пікірің қалай түсінесің? Ойынды таратып жаз.

...Таудың сырын зерттеу – өнер. Оны білу үшін адам білікті, шығармашыл, ақылды, оның тасын сүйе алатындай мейірімді болу керек.

Дескриптор:

А. Машановтың пікіріңе өз ойларын білдіреді.

Жазылым. Айтылым. 9-тапсырма. Геологке қойылатын талаптарды қазақ тіліне аудар. Бұл мамандықтың ерекшелігін айт.



Дескриптор:

Геологке қойылатын талаптарды қазақ тіліне аударады.

Бұл мамандықтың ерекшелігін айтады.
Дескриптор:

Жағдаяттық тапсырманы орындайды.

Ойтаразы. 12-тапсырма. Мәтінді INSERT оқыту стратегиясы бойынша талдаңдар. Әр абзацты не сөйлемді белгілеңдер. Ойларыңды қорытып, жазыңдар.



Дескриптор:

Мәтінді INSERT оқыту стратегиясы бойынша талдайды.

Әр абзацты не сөйлемді белгілейді.

Ойларыңды қорытып, жазады.


Мәтінге сүйеніп, геологтердің тауды қалай зерттейтінін өз сөзіңмен баяндайды.

А. Машановтың пікіріңе өз ойларын білдіреді.

Геологке қойылатын талаптарды қазақ тіліне аударады.

Бұл мамандықтың ерекшелігін айтады.

Жағдаяттық тапсырманы орындайды.


Мәтінді INSERT оқыту стратегиясы бойынша талдайды.

Әр абзацты не сөйлемді белгілейді.

Ойларыңды қорытып,

жазады.

Бағалау парақшасы



Бағалау парақшасы



Бағалау парақшасы


Бағалау парақшасы



Оқулық

Оқулық

https://yandex.kz/video/preview/795534976813045680

Оқулық


Оқулық

INSERT оқыту стратегиясы





Үй тапсырмасы:

11 – тапсырма, 11 – бет.


Үй тапсырмасын күнделікке жазады.




Күнделік