Файл: Избасханова Жансая Ердосызы 248 орта мектебіні физика пні малімі.ppt

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.04.2024

Просмотров: 3

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Оқу мақсаты;
7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру


5


.


Избасханова Жансая Ердосқызы
№248 орта мектебінің физика пәні мұғалімі


S-Нақты күштің әрекет етуін сипаттайды.
M-Өлшемді инерция құбылысын күштердің әсер етуінен болатындығын тұжырымдайды
A-Қолжетімді мақсатқа жету үшін оқушылар берілген шаманы хбж-ға келтіреді
R-Шынайы интербелсенді тақтаны,оқулықты,суреттерді қолданады.
T- уақытпен анықталған нақты тапсырмалар топтық,жұптық,жеке жұмыстар 45 минутқа шектелген


Сабақ мақсаты:
Күштердің әрекет етуін сипаттайды
Инерция құбылысын күштердің әсер етуінен болатындығын тұжырымдайды
Күш әсерлерінің әр түрлі факторларға тәуелділігін талдайды


Сабақтың тақырыбы:
Күш


Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:
Денелердің өзара әрекеттесуі


ФИЗИКА 7-СЫНЫП


ЕҚБ ерекшелігі: Гиперактивті оқушы


Ұйымдастыру кезеңі


ҚБ:


«Жариялау» әдісі арқылы топтар өз мәтіндерін қорғайды.
ЕҚБ: Топтық жұмыстың спикері


Сыни ойлау дағдылары


Жұптық жұмыс


Топтық жұмыс


Сабақ барысы


Жағымды ахуал туғызу


Мақал қиындылары таңдау арқылы топқа бірігеді.
.


«Күш-атасын танымас»
мақалы арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашамын.


І топ: «Күш»
ІІ топ: «Ньютон»


«Екі жұлдыз, ұсыныс» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды.


Білу,түсіну


ЕҚБ:Тапсырманы жұбымен орындайды.


«Анықтамалық
кесте»





Физика лық шама ның атауы


Белгі ленуі


Анық тама сы


1


Күш


2


Вектор


3


Қандай күш 1Н-ға тең болады?


Қолдану


Дескриптор


РеРРе РРежэжысаждыВиждо


Құрылымдық тапсырма (жеке жұмыс)
ЕҚБ:барлық тармақтарды орындайды.


Арманның жеңіл көлігі бұзылып оны итеріп жүргізбекші болды. Оның көлігінің салмағы 30 кН болатын.Бір өзінің шамасы жетпегендіктен досын көмекке шақырды.Екеулеп қажетті орынға жеткізіп,әбден шаршап қалғандарын байқады.



1.І жағдайда әрекетке түскен денелерді жазыңыз
2.ІІ жағдайда әрекетке түскен денелерді жазыңыз.
3) Мына шаманы ХБЖ-ға айналдырыңыз.
30кН= Н
4)Көліктің өзара әрекеттесу күшінің бағытын сызып көрсетіңіз.
5)І жағдайға қарағанда ІІ жағдайда көлік не себепті орнынан қозғалғанын түсіндіріңіз.


Дескриптор


Балл


Күштің табиғатын анықтайды.


1


І және ІІ жағдайда әрекетке түскен денелерді сипаттайды


1


ХБЖ-ға айналдырады


2


Күштің бағытын сызып көрсетеді


3


Көліктің не себепті орнынан қозғалғанын түсіндіреді.


3


Рефлексия


«Тазалық» әдісі


Үй тапсырмасы: «Күш» тақырыбын оқып келу