Файл: за мерзімді жоспарды тарауы Нысандар мен оиаларды модельдеу.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 26.04.2024
Просмотров: 6
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні: Информатика Тексерілді: _____________________
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Нысандар мен оқиғаларды модельдеу | Мектеп: №14 Алыбай батыр жом | ||
Күні: 28.04.2021ж | Мұғалімнің аты-жөні: Эрежебова Азиза | ||
Сынып: 7 «ә» сынып | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | Нысандардың үш өлшемді модельдері | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.1.1 – нысандар мен оқиғалардың 3Д модельін құру | ||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдау, Талдау, Жинақтау | ||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар орындай алады: 3Д үйдің жекелеген бөліктерін құра алады. (үйдің қабырғасы, терезе, есік, шатыр) Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 3Д үйдің жекелеген элементтерін топтастыра алады. Кейбір оқушылар орындай алады: 3Д үйдің дизаны мен безендірілуін жаса алады. | ||
Бағалау критерийі |
| ||
Тілдік мақсаттар | Оқытудың тілдік мақсаты: 3Д үйдің жекелеген бөліктерін құрастыра алады. Пәнге қатысты лексика және терминология: Нысан, масштаб, дизайн, модель Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
| ||
Құндылықтарға баулу |
| ||
Пәнаралық байланыс | Ағылшын тілі, математика, бенелеу | ||
Алдыңғы білім | Нысандардың үш өлшемді модельдері - Оқушылар үш өлшемді нысандарды салу үшін белгілі бір ұғымдарды біледі. - Үш өлшемді нысандар жасай алады. |
Сабақ барысы | ||||
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Психологиялық ахуал Қызығушылықты ояту Бірлескен оқылым | Психологиялықдайындық: «Шеңбердегідиалог» әдісіарқылыүйтапсырмасынсұрау. Топқа бөлу: *1,2,3 сандар реттілігі бойынша топқа бөлінеді. 1-топ, 2-топ, 3-топ «Миға шабуыл» стратегиясы. Ой қозғау.
| | ||
Сабақтың ортасы Мағынаны түсіну | Оқулықпен жұмыс «Айналмалы бекет» әдісі бойынша топтар 3Д үй модельін құру тақырыбын оқып талдайды. Бір-біріне түсіндіреді. Постер дайындайды. Мазмұны: 3Д үй құрастырудың жолдары, қалай құрастырады?
Қолдану деңгейі
| | ||
Сабақтың соңы Үйге тапсырма | Google SketchUp бағдарламасы арқылы оқу ғимаратын салу | | ||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Сындарлы оқыту теориясына негізделген топтық жұмыстар негізінде оқушыларға қолдау көрсету мақсатында оқушыларға алдыңғы тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіруге бағыт беремін.Оқулықтан және қосымша нұсқаулықтардан алынған дерек көздерді ықшамдап ұсынып отырамын.Тапсырмаларды жылдам орындайтын оқушыларға келесі топтың немесе келесі жұптың тапсырмаларын беремін. | Жеке жұмыс барысында Мұғалім өзі әрбір оқушының жұмысына жеке бақылау жүргізеді.«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім?Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? | Белсенді оқыту әдістерін қолдану барысында бірін-бірі топта тыңдау, сыйластық таныту, бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу құндылықтарын назарда ұстаймын. |