Файл: за мерзімді жоспарды тарауы 41 мектепгимназия.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.04.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

№41 мектеп-гимназия

Күні:

Мұғалімнің аты жөні: Жәмешова А.Б

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Дененің салмағы

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттарым:

Оқушыларға салмақ, ауырлық күші мен салмақ арасындағы айырмашылық, салмақсыздық, асқын салмақ туралы түсінік беру

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Оқушылар салмақ туралы біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

Ауырлық күші мен салмақ арасындағы айырмашылық туралы біледі.

Кейбір оқушылар:

Салмақсыздық, асқын салмақ туралы біледі.




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 мин


5мин

Ұйымдастыру кезеңі

.Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару. Сергіту сәті «Сіздің жақсы қасиеттеріңіз»

Мақсаты: оқушылардың бір-біріне жақсы қасиеттерін айтқыза отырып, достық қарым-қатынастарын нығайту, топтық жұмыста жағымды қарым –қатынасты орнату.

2 «Сиқырлы таяқша» әдісі,

өтілген тақырып бойынша сұрақтарға оқушылар таяқшаны бір-біріне беру арқылы жауап береді

Мақсаты: өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін байқау

Сабаққа дайындалады.


Сұрақтарға жауап береді.

Өзін-өзі бағалау


Оқулық.

Физика және астрономия

Р.Башарұлы, Д.Қазақбаева, У.Тоқбергенова,

15 мин

Салмақ пен ауырлық күштері туралы түсіндіру.

Мақсаты: Оқушыларға салмақ пен салмақсыздық туралы мағлұмат беру.


  • Дененің тірекке немесе аспаға әрекет ететін күші дененің салмағы деп аталды.

  • Ауырлық күші қарастыратын денеге, ал салмақ дене орналасқан тірекке түсіріледі.

  • Егер дене горизонталь орналасқан, әрі жерге қатысты қозғалмайтын тірек үстінде жатса, онда дене салмағы әрекет ететін ауырлық күшіне дәлме-дәл келеді.

P=FA= mg



«ДЖИГСО» әдісі, әр топ өзіндік жұмысты оқып, талқылайды.

Мақсаты: өткен тақырыпты тексеру.



Оқушылар тақырыпты өз бетінше оқып, жаға сабақ бойынша түсінгендерін ортаға салады.

Өзін-өзі бағалау


Оқулық.

Физика және астрономия

Р.Башарұлы, Д.Қазақбаева, У.Тоқбергенова,




Үй тапсырмасын беру .

Сұрақ-жауап әдіс арқылы сабақты аяқтау.










Сабақ бойынша рефлекция

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына жеткізді ме?

Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?




Жалпы бағалау:
Сабақта ең жақсыөткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсегеназар аудару қажет?