Файл: ыса мерзімді жоспар Математика 56саба.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.04.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 56-сабақ

Бөлім:

Мәдени мұра. Көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Үш таңбалы сандарға көбейту алгоритмі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.2.11** екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

  • екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді.

Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен фигуралар суретін алғызу арқылы жүреді.

Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:

А)Үйге берілген тапсырмасын тексеру.

Ә) «Кім зерек?» ойыны:

-Берілген сандарды ойша салыстырып, қай жақтағы сан үлкен болса тиесінше қолдарыңды көтеріп жауап беріңдер.

-Оң жақтағы сан үлкен болса, оң қолды, сол жақтағы сан үлкен болса, сол қолды көтересіңдер.

79213*79123 524163*524613

987654*456789 647000*6470000

74906*74806 501007*501070

-Ал бүгінгі сабағымызда үш таңбалы сандарға көбейту алгоритмін бекітуге арналған тапсырмалар орындайтын боламыз.

Оқу мақсаты жарияланады.

Ширату жаттығуларын жасайды.

Топтарға бірігеді.
Тапсырма тексертеді.

Тапсырма орындайды

Тақырып ашады.


«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.


Интер-белсенді тақта

Жаңа білім

10 мин

2 мин

15 мин

Бекіту

13 мин


(Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.

1)Картаға қараңдар.

Бұл нысанның негізі қаланғаннан бастап, ЮНЕСКО тізіміне енгенге дейін қанша уақыт өткенін есептеңдер.

Ш: 2003-1396=607

Ж: 607 жыл өткен соң енген.



3) Баған түрінде есептеңдер.

1235*201= 248235 2541*205=520905

5261*105=552405 2311*203=469133

4078*103=420034 4703*201=945303

Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

- Ұқсас тапсырмалар құрастыр.
Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.
(Т) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

4) Берілген сандардан сызба бойынша өрнек құрыңдар, мәнін табыңдар.

3290*409+1726*205=1699440

205*6732+206*4511=2309326

5) Мәтінді оқыңдар. Өрнектердің нені білдіретінін түсіндіріңдер.

4т590кг:15кг-алмаға керек жәшік саны;

3т660кг:12кг-алмұртқа керек жәшік саны;

4т590кг:15кг+3т660кг:12кг-барлық жеміске керек жәшік саны;

4т590кг:15кг-3т660кг:12кг-алма алмұртқа қарағанда неше жәшік артық;

6) Есептердің шешуін өрнек түрінде жазыңдар. Өрнектерді және олардың мәндерін салыстырыңдар.

А)Ш: 40000:8000=5

Ж: балалар билеті ересектерге қарағанда 5 есе кем.

Ә) Ш: 40000-8000:100=320

Ж: Қораптар 320 сөреге қойылды.
(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.

7) Есептеңдер.

964800:(30*16)-14*131=176

57892:41*4+64400:280=5878

20000-76*800:19=16800

5600*48:280+324764=325724

8) Теңдеулерді шешіңдер.

9504:х=2304:24 а*73=64244-28547

9504:х=96 а*73=35697

х=9504:96 а=35697:73

х=99 а=489

9504:99=2304:24 489*73=64244-28547

96=96 35697=35697

32*b-59=453 398+497:k=405

32*b=453+59 497:k=405-398

32*b=512 497:k=7

b=512:32 k=497:7

b=16 k=71

32*16-59=453 398+497:71=405

453=453 405=405

9) Егер текшелердің қабырғасының ұзындығы 2см болса, берілген фигуралардың көлемі қанша болады?

А) а1=2см

V1=2см*2см*2см=8см3

9+6+6=21

V=21*8см3=168см3

Ә) а1=2см

V1=2см*2см*2см=8см3

3*4=12

V=12*8см3=96см3

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

55-бет №10.

Тапсырмаларды орындайды.

Билеп сергиді.
Тапсырмаларды орындайды.


Тапсырма орындайды.


Дескриптор:

- Яссауи кесенесі негізі қаланған соң ЮНЕСКО тізіміне 607жыл кейін енгенін анықтайды-1балл.
Көбейтудің орындалу жолын түсіндіреді -1балл.


- Өрнектердің мәнін есептейді-1балл.

Берілген сандардан сызба бойынша өрнек құрып, мәнін табады-1балл.

Өрнектердің нені білдіретінін түсіндіреді-1балл.

Есептердің шешуін, жауабын табады, мәндерін салыстырады-2балл.

- Өрнектердің мәнін есептейді -1балл.

Теңдеулердің шешуін табады-1балл.

Фигуралардың көлемін табады-1балл.


Математика

4-сынып 2-бөлім


Қорытынды

2 мин

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Үй тапсырмасы: 55-бет №11.

Рефлексия жасайды.

ҚБ қойылады.