ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 26.04.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Болашаққа саяхат | |
Мұғалімнің аты-жөні | Мүтәлі А,Әділхан С. | |
Күні: | 04.01.2023 ж | |
Сынып:4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы №95 | Өтірікшілер еліне саяхат. Қалықта, ұшқыш кілемім! | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.2.2.1 – шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. | |
Сабақтың мақсаты | Шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. Суреттерді қолдану арқылы ертегі құрастырып, тақырыппен байланыстырады. Өз өмірінен мысал келтіре алады. |
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 10 мин | Психологиялық дайындық. «Көңіл күй» балалар музыка ырғағымен көңілді жаттығулар жасайды. Тақырыпты ашу мақсатында learnis https://www.Learnis.ru/718414/ “Квест» ойынын ойнату.
Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау Сабақтың мақсатын айқындау. шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. | Жаттығуын орындайды. Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарады. Сұрақтарға жауап береді. Cұрақты оқиды, жауап береді | «Ауызша мадақтау» әдісі «Шапалақ » әдісі арқылы бағалай-ды «Бас-бармақ» әдісі арқылы бағалайды «Шапалақ» әдісі арқылы | https://yandex.kz/video/preview/16911745254630551535 https://www.Learnis.ru/718414/ | ||||||
Сабақтың ортасы 30мин | Оқулықпен жұмыс Оқулығымыздың 62- 63 бетін ашамыз балалар. «Қалықта, ұшқыш кілемім!» өлеңін мен сендерге оқып беремін. Ал сендер өлең желісі бойынша кеіпкерлерді Іле өзенінің жағалауына ілесіңдер. «Қалықта, ұшқыш кілемім!» өлеңін нақышына келтіріп, мәнеріне сай дауыс екпінімен оқиды. Саралау 1-тапсырмада Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушылар өлеңді оқуға қосымша уақыт беруге болады. «Жаңа сөздер» айдары бойынша оқушылардың. Мәтін бойынша түсінбеген сөздердің мағнасын сыныпта талдап,түсініктеме жасауына ықпал ету. Сөздердің мағынасын ашу. Түлен-итбалық, Зіл-мамонт. -Көп өтіріктің ішінде қай сөзі шындыққа жақын? ЕБҚ -Адамзаттың ұшқыш кілеммен ұшу туралы арманы қалай орындалды,карточка беріледі (өз ойын жеткізеді) «Тыңда» айдары (аудиодискпен жұмыс) Өтірік өлеңнің мазмұны өмірде болмаған, қиялғажайып оқиғаларға толы болады. Өтірікке құрылған ертегі көп. мысалы, тазша бала, Алдаркөсе – өтірік айтудың нағыз шебері. Қазіргі ақындар шығарған күлдіргі, қиыннан қиыстырылған өтірік өлеңдер көбінесе балаларға арналып жазылады. Саралау Қарқын тәсілі арқылы саралауды қолдануға болады. Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді. Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолдануға болады. Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі. «Қорытындыла» айдары Менің ойымша» әдісі Бір тұжырымды таңдап, өз ойыңды айт. – Өтірік айтып, қиялдай білу қызық. – Өтірікті құрастыру – үлкен шеберлік - Өтірік өлеңдер -болашақ туралы арман,қиялдар «Сурет бойынша оқу» әдісі Топтық жұмыс Әр топ өтірік өлең құрастырады Саралау Дайындалуға қосымша уақыт беріледі. Мұғалім тарапынан қолдау көрсетіледі. Оқушылардың жинаған монеталары бойынша бағалау. | Дескриптор: 1.Өтірік пен шындықты ажырата алады 1 бал 2. өтіріктің зиян екенін біледі 2 бал Дескриптор: Өлеңді нақышына келтіріп,мәне-ріне сай дауыс екпінімен оқи алады Өте жақсы 8-9 б Жақсы: 6-7б Төмен:5-4 Жаңа сөздермен танысады Балалар аудио жазбаны тыңдайды Әр оқушы өз ойын айтады Дескрипторы Сурет бойынша өлеңді оқиды. . | Әр дұрыс жауап берген сұраққа оқушылар монета алады. Әр дұрыс жауап берген сұраққа оқушылар монета алады Дұрыс айтылған жауапқа монета беріледі Дұрыс оқыған оқушы монета алады. | Оқулық Аудио жазба Суреттер сөздер | ||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Үйге тапсырма: «Өтірік өлеңдегі адамның арманы» тақырыбына қысқаша ойыңды жаз. Өтірік айтудың зияны туралы мақал-мәтел жаз. Рефлексия «Почта» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. | Рефлексия жасайды. | Мәнерлеп оқуларына байланыс-ты бағалау 10 балдық жүйемен | |