ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 26.04.2024
Просмотров: 5
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Координация және реттелу. | |
Педагогтің аты-жөні: | Жоламанова А.С | |
Күні: | 01.12.22 | |
Сынып:11 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: | Биологиядағы басқару жүйесі. | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 11.1.7.1. Биологиядағы басқару жүйесін сипаттау. | |
Сабақтың мақсаты: | Биологиядағы басқару жүйесін сипаттау. Тірі ағзадағы реттеудің негізгі принциптерін біліп, басқару жолдарын салыстыру. Ағзаны күрделі реттеуге қатысатын механизмдердің диаграммасын салу. |
Сабақтың барысы:
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасады. Коллаборативті орта қалыптастыру. «Виртуалды сыйлық». Оқушылар бір біріне виртуалды сыйлықтар сыйлайды 1мин Топқа бөлу (Оқушыларды таңдау қызығушылықтарына қарай топтарға бөлу). Мәтінмен жұмыс. «ДЖИГСО-1» әдісі. (Мәтінді түсінуге арналған әдіс. Оқушыларды үй тобына және жұмысшы тобына бөлінеді. Әр топқа мәтіннің бөліктері беріледі. Оқушылар топпен оқып, талқылайды. Сол жұмыс тобы ішінде өздері оқыған мәтіндерін үй тобына қайта келіп түсіндіреді.) | Сәлемдеседі, оқушылар проблемалық сұраққа жауап береді | Басбармақ әдісі | |
Сабақтың ортасы | «Топтастыру немесе кластер»әдісі. Берілген тапсырмаға постер құру қорғау. 1-топ. Биологиялық басқару жүйесінінің негізгі компоненттерін талдау. 2-топ.Тірі ағзадағы реттеудің негізгі принциптерін білу. 3-топ. Басқару жолдарын салыстырады. Дескриптор - Биологиялық басқару жүйесінінің негізгі компоненттерін жазады. - Тірі ағзадағы реттеудің негізгі принциптерін талдай алады. - басқару жолдарын салыстырады. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Тапсырма: Ағзадағы күрделіреттеуге қатысатын механизмдердің диаграммасын сызыңдар. Дескриптор
| Оқушылар топтық және жеке тапсырамаларды орындап, сабақты меңгереді | .«Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы. (Екі жұлдыз-екі ұнаған нәрсе (Жұмыс туралы). Бір тілек-жақсартуды қажет ететін нәрсе.) | |
Сабақтың соңы | Рефлексия. «Бес саусақ әдісі» (Оқушылар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады.) Бас бармақ-басты мәселе. Бүгін сабақта өзіме ұнағаны? Балалы үйрек-бірлесу. Мен топта/жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Кімді риза еттім? Ортан терек-ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек-шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек-көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім? | Кері байланыс жасайды | Шапалақтау арқылы | |