ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 26.04.2024
Просмотров: 6
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: 5 | Биологиялықалуантүрлілік. «Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер | |||||
Педагогтің аты-жөні | Есенова Д. | |||||
Күні: | 19.01.2023ж | |||||
Сынып: 8а | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | «Қызыл кітапқа» енген жануарлар | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу 8.4.4.2 тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты | Ғылыми деректерді орнымен қолдана отырып, диалог, монологта өз ойын дәлелдеп, жүйелі жеткізеді. Сөйлем талдауда сөйлем мүшелерінің қызметін түсініп қолданады. | |||||
Бағалау критерийі |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 2 мин 5 мин 2 мин 3 мин | Оқушылармен сәлемдесу; Сабаққа дайындықтарын тексеру. Өткен сабақты пысықтау www.Quizizz.com сайтында тест сұрақтарына жауап беру Топқа бөлу Сынып «пазл» әдісі арқылы топқа бөлу. Әр топқа қағаз қиындылары таратылады. Оқушылар берілген қиындыларды құрастырғанда 3 топта 3 жануар дың бейнесі шығады. Сурет шетіндегі QR код арқылы жануар туралы мәлімет айту.
Мақсатын, критерилерін анықтау. | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді Оқушылар берілген қиындыларды құрастырады, Сурет шетіндегі QR код арқылы жануар туралы мәлімет айтады Оқушылар өз ойларымен бөліседі. | Өзін-өзі бағалау Мадақтау | www.Quizizz.com презентация | ||
Сабақтың ортасы 5 мин 1 мин 10 мин 10 мин 5 мин | Мағынаны тану.
Бейнеролик көрсетіледі Сұрақтар: -Бейнероликте не туралы айтылды? ЖЖ.Диалог құру Оқушылар, бейнероликтен не түсіндіңіз? Соны диалог арқылы айтамыз. Әр топтан бір жұп өз диалогын оқу Топтық жұмыс. 1-топ. Талдау- табыс кілті. Берілген сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдайды. 2- топ: «Өрмекші» әдісі. 3-топ: «Шетелдік досқа хат» әдісі бойынша Қазақстанның қызыл кітабы туралы ақпарат беру сабақты бекіту. «Ойлан, тап» https://learningapps.org/display?v=pi6frxqy323 сайтында бүгінгі сабақты пысықтау Диасқа: Бейнероликті тамашалайды. Берілген кестені толтырады 10-тапсырма | Оқушылар бейнеролик тамашалайды. Оқушылар өз жауаптарын айтады, Оқушылар жұптасып, диалог құрастырады. Оқиды. 1-топ Берілген сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдайды; 2-топ Проблемалық сұрақты шешу жолдарын ұсынады; 3-топ Досқа хат жазады. Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, пазл құрастырады. | ЖИГСО Дескриптор: 1.тыңдайды 2.өз ойларымен бөліседі; 3.диалогқа түседі; Әр топқа өз дескрипторлары беріледі. Мадақтау «Жарайсың» «Ойлан» | https://www.youtube.com/watch?v=gQYksMUgm2Q жұмыс дәптерлері Парақшалар Өрмекші суреті, Жұмыс дәптерлері https://learningapps.org/display?v=pi6frxqy323 | ||
Сабақтың соңы 2 мин | Рефлексия. «Бас бармақ» әдісі
| Оқушылар телефондарына жіберілген сільеме арқылы кіріп, бүгінгі сабаққа өз пікірлерін қалдырады. | Балмен бағаланады Сабаққа қатысқан оқушылар мадақталады. | https://www.mentimeter.com/app/presentation/altxprwqkvsfh3x8xentbybpznrvafys/dxu67yzu3a2d/edit |
-
Итаю- өте сирек кезедесетін аң. -
Түркістан сілеусінінің саны күрт кемуде; -
Шағыл мысығы- Қазақстанда Маңғышылақта және Үстіртте тараған.
Өрмекші әдісі:
Басына сабақтың тақырыбы Қазақстанда саны күрт азайып бара жатқан жануарлар
Кеудесіне : қорытынды ой 1 сөйлеммен
Оң жақтағы аяқтарына : азаюына әсерін тигізіп жатқан факторлар
Сол жақ аяқтарына: қорғау жолдары