ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 27.04.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітемін: _____________
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ауаның ылғалдылығы.Шық нүкте.
Бөлімі: | Сұйық және қатты денелер |
Педагогтің аты-жөні: | Рахымгалиева А.Х |
Күні: | 12.12.2022ж |
Сыныбы:10 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Қаныққан және қанықпаған бу. Ауаның ылғалдылығы. Фазалық диаграммалар. Үштік нүкте. Заттың кризистiк күйi |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.3.4.1 - гигрометрдің және психрометрдің көмегімен ауаның салыстырмалы ылғалдылығын анықтау; 10.3.4.1 –заттың фазалық күйлерімен және олардың диаграммаларымен танысу; |
Сабақтың мақсаты: | 1. Қаныққан және қанықпаған бу ұғымдарымен, олардың қасиеттерімен, ауаның салыстырмалы және абсолют ылғалдылығын түсіну; 2. Қаныққан және қанықпаған бу қысымының температураға тәуелділігін және ауа ылғалдылығын тәжірибе жүзінде анықтау 3. Ауаның салыстырмалы және абсолют ылғалдылығын формуласын пайдаланып, есептер шығару. |
Бағалау критерийлері | Қаныққан және қанықпаған бу ұғымдарымен, олардың қасиеттерімен, ауаның салыстырмалы және абсолют ылғалдылығы анықтамаларын біледі. Тәжірибе арқылы қаныққан және қанықпаған будың қасиеттерін және ауа ылғалдылығын анықтайды; Ауа ылғалдылығының формуласын есептерін шығаруда қолданады. |
Құндылықтарға баулу | Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас жасау, көзқарастарына құрметпен қарау .Оқушылар өз бетімен жұмыс жасау,іздену қабілеттерін арттыру. Мәңгілік ел идеясын дамытуға тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 5мин. 8 мин. 10 мин. «Джигсо» әдісі | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. – жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Сергіту сәті. Топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру «Джигсо» әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгеру | «Қайықта» әдісі арқылы топқа бөлінеді. «Иә – жоқ» Өтілген тақырыптар бойынша мұғалімнің айтқан әр тұжырымдары дұрыс болса - «иә», дұрыс емес болса – «жоқ» деп жауап жазады. Жауаптарытексеріліп, «Шапалақсоғумен» бағаланады. «Джигсо» әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгеру (топтарға постерді қорғауға уақыт берілмейді, топтардың жазған пікірлері бойынша топтар ортада талқылайды, қорытынды жасайды) «Екіжұлдыз, біртілек» | Дескриптор Қаныққанжәнеқанықпағанбу. Ауаныңылғалдылығы. Фазалықдиаграммалар. Үштікнүкте. Заттыңкризистiккүйiәдістеріментанысады. - бақылау мен эксперименттіажыратады. Жалпы балл -5 | Оқулық, өтілген материал бойынша дайындалған тұжырымдар Оқулық, флипчарт, маркерлер, стикерлер | ||
Сабақтың ортасы. 10 мин. 2 мин. | Интерактивті тақтада топпен ұяшық тағдау арқылы сұрақтарға жауап беру Ойынның қорытындысын шығару | Интерактивті тақтада көрсетілген кұяшықтардан әр топтан кезекпен біреуін таңдайды.) Бақылаушы әр топтың жауабына қарай бағалау парағына белгілеп отырады. Ойынқорытындысынбағалау. | Дескриптор Қаныққан және қанықпаған бу. Ауаның ылғалдылығыфизикадан басқа салалармен байланыстырып мысалдар келтіреді. - Бақылау мен эскпериментті ажыратады Жалпы балл -5 | Слайдтар Смайликтер | ||
Сабақтың соңы.Рефлексия 5-мин 5 мин Бағалау Үй тапсырмасы | Рефлексия: - Сіздер тағы қандай сұрақтар қосар едіңіздер? Жауабымен түсіндіріңіз. - Қандай сұраққа жауап беру қиынға соқты? Сабақты қорытындылау Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау | Әр оқушы ойларын жазады, сұрақтарын жауабымен бірге түсіндіреді Өз пікірлерін айтады Кері байланыс Не білдім? Нені білемін? Нені білгім келеді? Оқушылар әр стикерге жеке 3 сұраққа пікірлерін жазып, тиісті корзинаға салып кетеді. . | Қаныққанжәнеқанықпағанбу. Ауаныңылғалдылығыәдістерінефизикаданбасқасалаларменбайланыстырыпмысалдар табу, тақырыптыңтүйіндітұстарынқарау Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дәптер Стикерлер (әроқушыға 3 стикер), 3 корзина | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
Оқушыларға өткен білімдерін еске түсіру арқылы сұрақ қойып, жаңа тақырып мазмұнын ашуға көмек беремін. мүмкіндік беремін. Жұппен, топпен жұмыс жасау арқылы, оқушыларға бір – біріне көмектесу арқылы, түсінбей тұрған өткелден бірлесіп өту, бауырмалдық , ынтымақтастыққа баулыймын. | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек? 1: 2: |