Файл: Мектеп кмм 45 бейімделген орта мектебі Малімніатыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.04.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Термодинамика негіздері

Мектеп: КММ «№45 бейімделген орта мектебі»

Мұғалімніңаты-жөні: Қайратова Н.Қ.

Күні:6.12.2022

Сынып: 8 «а»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электр зарядының сақталу заңы, қозғалмайтын зарядтардың өзара әрекеттесуi, Кулон заңы, элементар электр заряды (Пр.№ 12)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.4.1.5 - Кулон заңын есептер шығаруда қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Электр зарядының сақталу заңын түсінеді.

Көптеген оқушылар істей алады: Қозғалмайтын зарядтардың өзара әрекеттесуi мағынасын түсінеді.

Кейбір оқушылар істей алады: Кулон заңы мен элементар электр зарядын сипаттайды.

Бағалау критерийлері

- Қозғалмайтын зарядтардың өзара әрекеттесуi мағынасын түсінеді.

- Кулон заңы мен элементар электр зарядын сипаттайды.

Құндылықтарға баулу


«Мәңгілік Ел» идеясының «Инновация негізіндегі тұрақты экономикалық өсім » құндылығы, жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығы бойынша инновациялық дамуға үлестерін қосуға тәрбиелеу.


САБАҚ БАРЫСЫ

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің

іс-әрекет

Оқушының іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

7 мин

І. Ұйымдастыру(түгендеу)
ІІ. Үй тапсырмасын қайталау

Тест тапсырмасын орындатады


Сұрақтарға жауап береді


презентация

Сабақтың ортасы

20 мин


Жаңа тақырыпты жұптарға бөліп береді:

Жұптық жұмыс

1-жұп:кулон заңы

2-жұп: Кавендиш тәжірибесі

Есептер шығару:

211 беттегі 4-5 есептер

Оқушылар берілген тақырыпты жұпта талқылайды. Оқулықты немесе интернет желісін қолдана алады.

Жұптардың бір -бірін бағалайды

Есептерді жұппен шығарады

Дескрипторлар:

1.заряд мөлшерін есептейді

2. әсерлесу күшін есептейді
Жұптар жауаптары бойынша бірін –бірі өзара тексереді.

Оқулық

Сабақтың соңы

5 мин

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

«+,-, қызықты» формасын толтырады

«үй тапсырмасы:

§ 36

4,5 есертерді шығару (211 бет)

+Плюс

Сабақта қызық болған, пайдалы нәрселер жазылады

– Минус

Сабақта сәтсіз шыққан ,пайдасы жоқ не шамалы болды деген нәрселер жазылады

  - Қызықты- «Бұл мен үшін қызық болды» деген сұрақтарға жауап келтіру.


https://docs.google.com/forms/d/17OieIboJ_bgqC3UZ05vojaBapA0oQ6sdcEPxbH3NRQ4/edit