ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.04.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:

Табиғат ресурстары

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

3 сынып.




Сабақтың тақырыбы:

20 сабақ. Қандай топырақ құнарлы?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

.3.4.4 - топырақтың құнарлылығын құрамына қарай зерттеу

3.1.2.4 - жүргізілген эксперимент нәтижелерін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау

Сабақтың мақсаты

Топырақтың құнарлылығы оның құрамына байланысты екенін түсінеді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут
Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

22фыыыы минут

Сабақты қорыту

6минут


Қосымша тапсырма

2минут

Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру

Менің туған жерім» тақырыбына диалог құрастыру

Өз туған жері туралы білімдерін ортаға салады


Өткенді пысықтау

«Үш ауыз сөз» әдісі

«Топырақ туралы не білеміз?

  1. Топырақ

  2. Топырақтың құрамы

  3. Топырақтың қасиеті

Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

1-тапсырма

Қазақстанның топырақ картасына қарап, оның құнарлылығы туралы айт

ЕБҚ

Алдыңдағы екі түрлі топырақты түріне қарай ажырат. Қайсысы құнарлы? Құнарлы топырақтың пайдасы туралы айт


2-тапсырма

«Көп немесе аз» ойыны

Топырақтың құрамына ажырат.


ЕҚБ

Топырақсыз өсе беретін өсімдіктерді білесің бе?

Оларды ата. Олар қалай, қайда өседі?

3-тапсырма

Зерттеушілік тапсырма

Қысқы топырақ туралы не айта аламыз?

Қыста топырақта тіршілік бола ма?

4-тапсырма

«Иә-жоқ» ойыны

Бүгінгі сабақтың негізгі ойын айт. Қорытынды жаса.




ҚЖ:

«Диаграмманы сөйлет!» әдісі

Ағаштың өсуі туралы диаграммаға қарап айт. Қандай топырақта ағаш жақсы өсті?


Үй тапсырмасы

Есік алдындағы топырақты зерттеп көр. Не айта аласың?

Кері байланыс




Диалог жүргізеді

Қысқаша өз ойын айтады

Картадан топырақ түрлерін ажыратып айтады
Жеке жұмыс жасайды

Кестені толтырады
Жауап тұсына көп немесе аз деп жазады

Жеке жұмыс жасайды


Зерттеу жүргізеді

КЕстені толтырады

Диаграммаен жұмыс жасайды

Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жассайды






Дескриптор:

Топырақ туралы біледі-1б

Өз ойларын толық,нақты жеткізеді-1б
Дескриптор:

Қазақстанның топырағының құнарлылығын ажыратады-1б

Топырақтың түрлерін таниды-1б

Тамаша жұмыс жасадың!

Дескриптор:

Топырақтың құрамына ажырат.ады-1б

Жауап тұсына көп немесе аз деп жазады-1б

Дескриптор.

Топырақсыз өсе беретін өсімдіктерді атайды-1б

Олардың тіршілігі туралы біледі-1б

Тамаша жауаптар!


Дескриптор:

ТОпырақтың құнарлылығын ажырата алады-1б

Кестені толтырып, қорытынды жасайды-1б

Дескриптор:

Құнарлы топырақтың өсімдікке пайдасын біледі-1б

Диаграмманы дұрыс сөйлете алады-1б



«Көңіл күй таразысы» әдісі


Суреттер

ТОпырақ түрлері

Қазақстан

ның топырақ картасы

Топырақ түрлері

Таратпа парақтар


Оқулық

Суреттер



Кесте


Диаграмма сызылған плакат


Суреттер


Кері байланыс тақтасы