ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.04.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| Мектеп: Риддер қаласы, № 16 орта мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 06.12.2019 ж | Мұғалімнің аты-жөні: Шаяхметова Айзада Нурдаулетқызы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:5 «ә» | Қатысқаноқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта күтілетін нәтижелер | Көпшілігі: Жай бөлшектерді бөлудің ережелерін және аралас сандарды бөлуді біледі, қолдана алады Кейбіреулері: Бөлігі бойынша санды таба алады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме | 5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар: - жай бөлшектермен және аралас сандармен арифметикалық амалдар(бөлу) орындай алады; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін түсіндіре алады; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - толықтауыш көбейткішті табу үшін ,... керек; - бірінші бөлшектің толықтауыш көбейткіші ... болады; - бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу үшін ,... керек; - бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу үшін ,... керек; - екі бөлшекті көбейту үшін,... керек; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Информатика | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, ғаламтордан қолдану | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Жай бөлшектерді қосу және азайту Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту Жай бөлшектерді және аралас сандар көбейту. Өзара кері сандар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа сабақ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған іс-шаралар | Дереккөздер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 9 мин 6 мин | Ұйымдастыру кезеңі
(Тақтаға үш оқушы шығып өз тобына оқушылар таңдайды, сол таңдалған оқушылар бір топ болып партаға отырады) «Сәйкестердіріңіз»
| Компьютер; Презентация; Таймер; Таратпалар http://interneturok.ru/ru/school/matematika/6-klass/umnozhenie-i-delenie-obyknovennyh-drobej/delenie-obyknovennyh-drobey Алдамұратова А.Т. «Математика» 5 сынып Алматы «Атамұра» 2015 ж Алдамұратова А.Т. «Математика» 5 сынып Алматы «Атамұра» 2015 ж | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 15 мин 10 мин 2 сабақ 10 мин 15 мин 10 мин 10 мин Соңы 3 мин 2 мин | Жаңа материалдарды баяндау Аралас санды аралас санға бөлу Аралас санды аралас санға бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесін қолдану керек. Мысалы : Натурал санды бөлшекке бөлу немесе бөлшекті натурал санға бөлу. Бөлінгіш немесе бөлгіш натурал сан болған жағдайда натурал сан бөлімі « болатын бөлшек түрінде жазылып, бөлшекті бөлу ережесі қолданылады. Мысалы: Жаттығу орындау сабақты бекіту мақсатында Мысал 1 Берілген сандардың кер сандарын табыңдар:
Мысал 2 Есептеңдер: Семантикалық карта толтыру
Әр топқа тапсырмалар беріліп, бір топ келесі бір топтың есептерін тексереді
Сабақты бекіту «Математикалық дамино»
Үйге тапсырма. Қосымша 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
. | | Денсаулық сақтау технологиялары: Баланың жас ерекшелігін ескеріп үй тапсырмасын өлшемді етіп беремін, сабақта интербелсенді тақтаны ұзақ уақыт пайдаланбаймын. Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары: Талас тудыратын мәселеде оқушылар бірлесе жұмыс жасау мәдениетін ұстануына, белгілі бір тәртіптің болуына жағдаяттар туындатамын | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
Қосымша 1
Есаптеңіз:
Амалдарды орындаңдар:
Теңдеуді шешіңіз: