Файл: Бекітілді ыса мерзімді жоспар Сабаты таырыбы Электролиз.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.04.2024
Просмотров: 14
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітілді:__________
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Электролиз
Бөлім: | 10.3 A Тотығу-тотықсыздану реакциялары |
Педагогтің аты-жөні: | Базарбаева К.Б. |
Күні: | 19.01 |
Мектеп: | Bilim-Aktobe мектеп интернаты |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Электролиз |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.2.3.8 электролиз процесінің мәнін сипаттау; |
Сабақтың мақсаты: |
|
Құндылықтарға баулу: | «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. | І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін «Өрмекшінің торы» әдісін пайдаланып, оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айту арқылы жіпті лақтырады. ә). Топ ережесін еске түсіру. б). Топтастыру. | Сап түзеп тұру арқылы 1, 2 санын реттілікпен саналу арқылы екі топқа бірігеді. І-топ: ІІ-топ Топтың ережесі:
| Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі қолданылады. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. | Тоқыма жіп | ||
Жаңа сабаққа кіріспе | (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | 1. Электролиз дегеніміз не? 2. Электролиз қандай мақсаттарда қолданылады? | Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. | Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | ||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. | Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді | Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады | Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Электролиз прцесінің мәнін анықтайды | Тақырып бойынша интернет желісін пайдаланып видеоролик көру. | ||
Жеке жұмыс Жеке жұмыс | Тапсырмалар айдарындағы 1-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. | 1 Тапсырма Электолиз ерітіндісінің сызбанұсқасын сипаттап береді 2 Тапсырма Су электролизін сипаттап береді 1. | Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Суретті талдау. | ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. | ||
| Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. | 3 Тапсырма 1.Гальваникалық жабындар алу қандай мақсаттарда жүргізіледі? 2.Автомобиль дискілерін неліктен хромдайды? 3.Шәйнектің сырты никельмен қаптағанда шәйнек қандай электордтың қызметін атқарады | Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Сұрақтарға жауап береді | ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. | ||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. | Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. | | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. | «Мадақтау сөзі» әдісі | Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
Бекітілді_________
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы бөлімі: Көбею, тұқым қуалаушылық, өзгергіштік. Эволюциялық даму Бөлімшесі: 10.3А Жасушалық цикл Күні: 20.01 Сынып: 10 | Мектеп: Bilim-Aktobe мектеп интернаты Мұғалімнің аты-жөні: К.Б Базарбаева | |||||||||||||||||||
Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: Қартаю. Қартаю құбылысы туралы теориялар | ||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.2.4 - қартаю үдерісін түсіндіру | |||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | - Адам ағзасындағы қартаю құбылысының ерекшелігін түсіндіру - Қартаю құбылысының негізгі заңдылықтарын сипаттау - Қартаю теорияларын сипаттау | |||||||||||||||||||
Сабақтың бағалау критерийі | - Қартаю құбылысының ерекшелігін анықтайды - Қартаю құбылысының негізгі заңдылықтарын сипаттайды - Ғалымдардың қартаю теориялары туралы болжамдарын сипаттайды | |||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа байланысты: Қартаю құбылысына қатысты терминдер мен түсініктерді қолдана отырып, қартаю құбылысын, теорияларын сипаттай алады. Пәндік лексика және терминология: өмір сүру ұзақтығы, өмірлік цикл, жас, есейген, қартайып бара жатқан, қартаю Айтылымға қажетті сөз тіркестері: Қартаю құбылысы дегеніміз ... Ағзалардың өмір сүру ұзақтығын ... этаптарына бөле аламыз Ерте қартаю құбылысы прогерия ... аталады Гетчинсон-Гилфорд синдромы ... аутосомдық – рецессивтік жолмен ... берілетін ауру | |||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Зайырлы қоғам және жоғары руханият» құндылығы аясында денсаулықты сақтау үшін салауатты өмір салтын сақтау маңызын ұғынады. Жеке жұмыстануда өзін-өзі реттеу арқылы жауапкершілікті сезініп өз бетімен жұмыстану, өз ойын толық жеткізу дағдысы дамиды. Тақырып бойынша топтық жұмыста бірлесіп білім алу, яғни бірігіп ойлау, талдау, өзара сыйластықта үйлесімді әрекет жасау құндылықтары дамиды. | |||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Химия, тарих | |||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | 8-сынып «Адам өмірінің негізгі кезеңдері» | |||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңі | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин 2 мин | Ұйымдастыру бөлімі. Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Топқа бөлу. 1-топ: Жасуша 2-топ: Ұлпа 1. Үй тапсырмасын сұрау. «Жуан және жіңішке сұрақтар» әдісі (топтық жұмыс). 1. Ісік дегеніміз не? 2.Ретинобластома деген не? 3. Қатерлі ісіктің басты себебі? 4. Метастаза дегенміз? 5.Канцерогендер дегеніміз не? 6. Тері ісігі, өкпе ісігі сипаттама бер? 7. Лейкоз көбіне кімдер шалдығады? 8. Гендегі мутацияның жүруіне әсер ететін факторлар? 9.Ретровирустар дегеніміз не? 10.Обырдың пайда болуына зиянды қасиеттерімен ықпал ететін қандай заттар? ҚБ: Мұғалімнің ауызша мадақтауы С:жұмыс қарқыны, диалог, қолдау көрсету ,нәтиже немесе жауап бойынша саралау жүзеге асады. 2. Ой қозғау әдісі арқылы бейнеролик қарау «Адамның 1 минутта қартаю құбылысы» 1. Бейнероликті қарай отырып не түйдіңдер? 2. Ойымызға не түсті? ҚБ: Мұғалімнің ауызша мадақтауы С: Ресурс, қарқын, диалог бойынша жүзеге асады. | https://www.youtube.com/watch?v=oddJCL_lbeg | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 7 мин 4 мин 7 мин | 3. «Мәліметтер жиыны» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс (жұптық жұмыс). Мақсаты: Жаңа материалды меңгерту, оқушылардың сыни ойлау және жұптық жұмыста жұмыстану дағдыларын жетілдіру. - Оқулық мәтіні және қосымша материалмен танысып, жұбымен талдап, мәтін бойынша қорытынды жасап, мәліметтерді баяндайды. Дескриптор: - Адам ағзасындағы қартаю құбылысының ерекшелігін түсіндіре алады - Қартаю құбылысының негізгі заңдылықтарын сипаттай алады. - Ғалымдардың қартаю теориялары туралы болжамдарын сипаттай алады ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен жұптық өзара бағалау. С: Жұмыс қарқыны, ресурс, оқушының дербестігі, диалог арқылы, нәтиже немесе жауап бойынша жүзеге асады. Тиімділігі: оқушылардың жұпта жұмыс жасау қабілеттерін ескере отырып, қосымша тапсырма беріп, меңгеру деңгейін анықтауға болады 4. «Галерияны шарлау» әдісі (топтық жұмыс) Мақсаты: интербелсенді тақтада көрсетіліп тұрған суреттердің картаюдың қай түріне жататындығын және ауру синдромына сипаттама беріңіз. (топ мүшелері өзара ақылдасып топтағы бір ғана оқушы жауап береді) Дескриптор: - Қартаю құбылысының ерекшелігін және түрін негізгі заңдылықтарын анықтай алады. ҚБ: Топ бірін-бірі екі жұлдыз бір ұсыныс беру арқылы бағалай алады. Мұғалімнің қолдауы, мадақтауы. С: қарым-қатынас, оқу ортасы, ресурс, жұмыс қарқыны, оқушыға жеке қолдау көрсету, нәтиже. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы: (жеке жұмыс) Бағалау критерийі: - Ғалымдардың қартаю теориялары туралы болжамдарын сипаттайды - Теломеразаның қартаю үрдісіне байланысын сипаттайды 1. Қартаю ұғымын жазыңыз, кестені толтыра отырып ғалымдардың қартаю теориялары туралы болжамдарынсипаттаңыз:
Дескриптор: - Ғалымдардың қартаю теориялары туралы болжамдарынсипаттай алады. - теломеразаның қартаю үрдісіне байланысты өзгерісін сипаттайды. ҚБ: Дескрипторға сәйкес «+,-» белгісімен өзара жұпта бағалау. С: оқушының дербестігі, диалог, жеке қолдау көрсету, жұмыс қарқыны, жеке нәтиже. | Биология. 10 сынып. Е.А.Очкур, Ж.Ж.Құрманғалиева, М.А.Нуртаева. ЖМБ, 2-бөлім. – Алматы: «Мектеп» 2019. 25-28 бет. Интерактивті тақта | ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин 3 мин 2 мин | Бекіту: топтық жұмыс |
1 2 3 4
«DEAL» әдісі арқылы сабақты түйіндеу
Дескриптор: - қартаю теориялары туралы болжамдарды баяндай алады - қартаю түрлерін түсіндіре алады - ауру синдромдарын талдай алады -ғалымдардың болжамдарымен қорыта алады. ҚБ: Дескрипторға сәйкес «геометриялық фигуралар» әдісімен өзара топтық бағалау. Мұғалімнің ауызша бағалауы С: Диалог, қарым-қатынас, оқушыны жеке қолдау, жұмыс қарқыны, нәтиже. Кері байланыс: «Тұжырым» 1. Сабақта алынған мәлімет өміріме қажет деп есептеймін, себебі... 2. Сабақ кезінде берілген тапсырмалар арқылы білімімді тексердім, себебі... 3. Сабақ кезіндегі берілген тапсырмалар қиындық тудырды, себебі... Үйге тапсырма: Біліміндеріңді тексеріңдер тапсырмасы | | ||||||||
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және техника қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||
Сабақ мақсаты оқу мақсатының ойлау дағдыларының деңгейіне сәйкес сараланып, тапсырмалар арқылы жүзеге асты: - «Жуан және жіңішке сұрақтар» әдісімен өткен тақырып материалын тексеруде жұмыс қарқыны, диалог, қолдау көрсету ,нәтиже немесе жауап бойынша саралау жүзеге асады. - «Ой қозғау» әдісімен бейнеролик қарап жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтауда ресурс, қарқын, диалог бойынша саралау жүреді. - Барлық оқушылар «Мәліметтер жиыны» әдісі арқылы оқулықтан және әртүрлі мазмұндағы қосымша ресурстармен танысып, топта өзара қарым-қатынасқа түсіп тиімді оқу ортасы қалыптасады және жұмыстың жүру қарқыны әртүрлі болады. Дескритор бойынша топтардың нәтижелері де сараланады. -«Галерияны шарлау» әдісі арқылы қарым-қатынас, оқу ортасы, ресурс, жұмыс қарқыны, оқушыға жеке қолдау көрсету, нәтиже көрініс табады - Қалыптастырушы тапсырманы жеке орындауда оқушылар қажет жағдайда мұғалім мен сыныптасынан көмек алады, соған оқушының дербестігі, тапсырманы орындау қарқыны мен нәтижесі бойынша сараланады. - «DEAL» әдісімен топта оқушылар өзара қарым-қатынасқа түсіп бір-бірін қолдайды және жұмыс қарқыны мен нәтиже бойынша саралау жүзеге асырады. | - «Жуан және жіңішке сұрақтар», әдісімен өткен тақырыпты лезде тексеру нәтижесі мұғалімнің ауызша мадақтауы арқылы жаппай бағаланып, оқушының дербес оқуына шолу жасалады және сыныпта ынтымақстастық атмосферасын арттыруға негіз болады. - «Ой қозғау» әдісімен аңа сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау нәтижесі мұғалімнің мадақтауымен бағаланып, сыныптағы ынтымақстастық атмосферасын арттыруға негіз болады. - Жаңа тақырып мазмұны бойынша «Мәліметтер жиыны» әдісі «Бағдаршам» әдісімен жұптық өзара бағалау жұмыс нәтижесінің анықтауға мүмкіндік алады. - «Галерияны шарлау» әдісі арқылы өткен жұмыста топ бірін-бірі екі жұлдыз бір ұсыныс беру арқылы бағалай алады, мұғалімнің мадақтауымен бағаланып, сыныптағы ынтымақстастық атмосферасын арттыруға негіз болады. - Жеке орындалатын қалыптастырушы тапсырманы дескрипторға сәйкес «+,-» белгісімен өзара жұпта бағалау нәтижесінде оқушының жаңа материалды меңгеру деңгейін анықтауға мүмкіндік болады. - «DEAL» әдісімен жасалған жұмысты дескрипторға сәйкес «геометриялық фигуралар» әдісімен өзара топтық бағалауда оқушылардың оқудағы қажеттіліктері анықталады және топта ынтымақтастықты аттыру мақсатындағы мұғалімнің мадақтауы жүзеге асады. - Сабақ бойынша алған білімдеріне «Тұжырым» әдісімен кері байланыс беруде оқушы сабақ кезінде оқылған аса маңызды тармақтарды анықтап, сабақта алынған мәлімет өмірлеріне қажет деп есептейтін, сабақ кезінде берілген тапсырмалар арқылы білімін тексергендігін, сабақ кезіндегі берілген тапсырмалар қиындық тудырғандығын баяндап, ал мұғалім соған сәйкес алдағы уақытта нені жетілдіру қажеттілігін ұғынады. | Биология немесе информатика кабинетінде қауіпсіздік техникасын, АКТ қолдану ережелерін сақтау, сабақ бойында санитарлық-гигиеналық ережелердің сақталуын қадағалау. Оқушыларды психологиялық тұрғыдан дайындау, белсенділігі үшін марапаттау, өзін-өзі көрсетуіне мүмкіндік беру. | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия: Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарыңыздан ауытқу болды ма және неліктен? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||
| |||||||||
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқу мен оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістіктері – қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Бекітілді__________
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы : 9.3 А 17 (VII),16 (VI),15 (VI),14 (IV) – топ элементтері және олардың қосылыстары | Мектеп: Bilim-Aktobe мектеп интернаты | ||||
Мерзімі : 20.01 | Мұғалімнің аты – жөні : К.Б Базарбаева | ||||
Сынып : 9 | Қатысқан оқушылар саны : Қатыспаған оқушылар саны : | ||||
Сабақтың тақырыбы : Хлорсутек қышқылы . №10 зертханалық тәжірибе «Хлорсутек ерітіндісінің химиялық қасиеттерін зерттеу » | |||||
Оқу мақсаты | 9.2.1.10 хлорсутек қышқылы ерітіндісінің химиялық қасиеттерін зерттеу және қолдану аясын білу . | ||||
Сабақ мақсаты | Хлорсутек қышқылы ерітіндісінің химиялық қасиеттерін білу . | ||||
Оқу дағдысының деңгейлері | Білу , түсіну , қолдану | ||||
Бағалау критерийі | Хлорсутек қышқылы ерітіндісінің химиялық қасиеттерін біледі . | ||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология : Хлорсутек , тұз қышқылы , хлоридтер | ||||
Құндылықтарды қалыптастыру | Топтық жұмыс арқылы ынтымақтастық және өзара құрмет, жеке жұмыс арқылы өмір бойы білім алу құндылығына оқушыларды баулу . | ||||
Пәнаралық байланыс | Медицина | ||||
Алдыңғы білім | 9.2.1.9 хлордың химиялық қасиеттерін сипаттау: металдармен , сутекпен және галогенидтермен әрекеттесуі . | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 4 минут 8 минут | Ұйымдастыру Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шаттық шеңбері » Топтарға бөлу . Себетпен стикер әкелу .Оқушыларға себеттен стикер алуын сұраймын .Стикерде 1,2,3 сандары жазылған . Таңдаған сандары бойынша 3 топқа бөлініп отырады . Топ «1 саны » Топ «2 саны » Топ «3 саны » Өткенге шолу «Бір минут » әдісі бойынша өткен тақырыпты қайталау .
Бағалау : Қол шапалақтау . | Сан жазылған стикерлер түрлі түсті | |||
| Саралау :Қарқын Берілген мәтінді оқушылар оқып алады , зертханалық жұмыспен танысады . «Сақина салмақ » ойына Балалар біз бүгін сақина салмақ ойынын ойнаймыз .Бұл ойынның бүгінгі ерекшелігі кімнің қолында сақина қалса , менің сұрағыма жауап береді . (Зертханалық жұмысты бастамас бұрын техника қауіпсіздігі туралы сұрақтар қоямын ). Сынауықты қалай ұстау керек ? Қай кезде көзілдірік киеді ? Қыздыру құралдарын қалай қосамыз? Шырпыны қалай өшіреміз немесе спирт шамды ? Зертханалық жұмыс жасағанда тыныштық сақтау керек пе? Бағалау .Мадақтау , қол шапалақтау . Саралау :диалог және қолдау көрсету оқушыға . | Оқулық , мәтіндер , Зертханалық жұмыстың таратпа қағаздары сақина | |||
Сабақтың ортасы 25 минут | Қолдану Жұптық жұмыс «Ойлан – жұптас – бөліс » әдісі №10 зертханалық жұмыс Бағалау : смайлик арқылы бағалау Сергіту сәті «Атом,молекула »атты жаттығу жасау . Бұл жерде атом деген кезде оқушы жалғыз, молекула деген кезде жұптасады . Жұпсыз қалған оқушы ойыннан шығады . Топтық жұмыс Кері байланыс «Құпия хат » әдісі Оқушыларға сұрақ салынған қобдишаны лақтырамын . Сұрақты әр топ өзі тақырып бойынша стикерге жазып қобдишаға салып қояды Әр топ сұрақтың жауабын тауып айтады , келесі топ оның жауабын тыңдап өзара бағалайды . 1 топ Хлорсутек қышқылы 2 топ Тұз қышқылының тұздары 3топ Тұз қышқылы және хлоридтердің қолданылуы . Бағалау : Бағдаршам | «Құпия хат » әдісі | |||
Сабақтың соңы 3 минут | Жинақтау : «5-5-1» әдісі Оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендері жайлы 5 сөйлем жазады . Одан кейін сол 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады Оқушылар өздерінің түйінді сөзін бүкіл сыныппен бөліседі . Яғни оқушы жаңа алған білімдерін қорытындылайды . Бағалау :Екі жұлдыз , бір тілек . Саралау қорытынды Кері байланыс Рефлексия Сабақтан алған әсерін жазады . «5 саусақ » әдісі Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызық Балан үйрек – маған түсініксіз болды . Ортан терек – маған жеткілікті болмады Шылдыр шүмек – менің көңіл – күйім Кішкене бөбек – менің ұсынысым | «5-5-1 » әдісі | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Сабақ мақсатын саралай келе мен сабағымда , білу , түсіну , қолдану , жинақтау , бағалау оқу деңгейлері бойынша жүргізуді жоспарладым . Саралаудың әр түрлі тәсілдерін пайдалана отырып , оқушыларға тапсырма орындатып , әр түрлі тәсілдер арқылы оларды ынталандыру мақсатында оқушыны нәтижеге жетуге ықпал жасайтынына сенемін . | Оқушылар сабақ кезінде бірін – бірі бағалайды , ынтымақтаса жұмыс істейді . қателіктерді түзетіп , дұрыс жауапты табады «Бес саусақ » әдісі бойынша сабақты қалай меңгергені туралы пікірлерімен бөліседі . «Шапалақ» арқылы бір – бірінің пікірінің құнды жақтарын бағалайды . Топтар бірін бірі бағалады | Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдандым .Сергіту сәті салауатты өмір салтын қалыптастырады.Топ ережелерін сақтау . Зертхналық жұмыс кезінде қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтайды | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба ? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме ? Жеткізбесе неліктен ? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме ? Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды , неліктен ? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланамыз .Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап береміз . | ||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ( оқыту туралы да , оқу туралы да ойланыңыз )? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады ( оқыту туралы да , оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы не білдім , келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Бекітілді__________