Файл: Программалау орта таырып Дстр жне фольклор.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.04.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

8-сабақ. А бөлім.


Бөлімі:

2-бөлім. Программалау (ортақ тақырып: «Дәстүр және




фольклор»)




Педагогтің аты-жөні:







Күні:







Сыныбы:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


32

Сабақтың тақырыбы:




Менің алғашқы программам

Оқу бағдарламасына сәйкес




1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау

оқу мақсаты




және ашу (Scratch).

Сабақтың мақсаты:




Барлық оқушы үшін:

























Жобаны құру, сақтау және ашуды біледі.







Көпшілік оқушылар үшін:










Жобаныңскриптінеқарапкейіпкердіңіс-әрекетін







сипаттайды.







Кейбір оқушылар үшін:










***. Блоктар тізімін атқаратын қызметімен сәйкестендіреді.



Сабақтың_барысы'>Сабақтың барысы:


Сабақ

Педагогтің іс-

Оқушының іс-

Бағалау

Ресурстар

кезеңі/Уақыты

әрекеті

әрекеті













(Ұ)

1. Сәлемдесу.

Ойын




шарты:







Ұйымдастыру

2. Оқушыларды

оқушылар бірнеше







кезеңі:

түгендеу.

топтарға

бөлініп







1-7 мин.

Ширату

отырады.

Кезек-










тапсырмасы:

кезек

балаларға










«Күн! Тас!

«Күн!»,




«Тас!»,










Қоршау!»

«Қоршау!»

атты










ойыны.

бұйрықтар













Ойын

беріледі.













оқушылардың

Сөздердің

айтылу










зейіні мен

ретін үнемі өзгерту










қозғалыс

қажет.

Оқушылар










жылдамдығын

әрбір




сөзге










дамытуға

қимылмен

жауап










бағытталған.

берулері

шарт.













Егер «Күн!» деген













сөз айтылса, олар













алақандарын













ашып,



















саусақтарын













тарбитып,
















қолдарын

жоғары













көтереді.«Тас!»













сөзінде

қолдарын













түюлі



















жұдырықтарымен













көтереді.
















«Қоршау!» сөзінде













алақандарын













ашып,

қолдарын













көтереді,

бірақ













саусақтары

бір-













біріне




тығыз













жанасып

тұруы













керек.




Ойын













жылдамдығы













біртіндеп
















жоғарылауы










33










қажет. Ешбір қате



















жібермеген

топ



















жеңімпаз атанады.










4. Топтастыру:

Сабақтың




«Шаттық
















тақырыбы,




шеңбері»

әдісі.













мақсаты,




Оқушылар
















критерийлерімен

шеңбер бойымен













таныстыру.

тұрып,

үштікке



















саналып,




үш



















топқа бірігеді.













(МК, Ұ) Ой

«Ой қозғау»

Компьютерде

ҚБ:

Мұғалім

Интерактивті

қозғау. «Миға

әдісі.




ақпаратты




сабаққа




тақта

шабуыл» әдісі.

Алдыңғы

білім

қалай

ашуға

қатысып,







мен

жаңа

және

сақтауға

белсенділік







сабақты




болатындығын

көрсеткен







байланыстыру

білесің бе?




оқушыларды







мақсатында

Ақпаратты




«Смайликтер»







төменде




компьютерге

әдісі

арқылы







берілген




не үшін сақтау

бағалайды.







сұрақтарға

керек?



















мұғалімнің






















көмегімен

























(бағыт-бағдары,






















нұсқауымен)






















жауап іздейді.






















Өз ойларымен






















бөліседі






















Жаңа сабаққа

(МК, Д) Оқулықпен жұмыс істеу







Оқулық

дайындық.

Оқушылар оқулықтағы мәтінді оқиды. Мәтіннен өзінің







түсінгендері бойынша пікір алмасады. Мұғалім дұрыс







жауапқа бағыттап, толықтырып отырады.







(Ө). Дәптермен

«Түртіп алу» әдісі













Жұмыс дәптері

жұмыс.

жобаны алғаш рет сақтау: Файл - Ретінде сақтау










жобаны ашу: Файл - Ашу







Сабақтың

(МК,

Д)

Тапсырма:










Жұмыс дәптері

ортасы

Оқулықта




Мысық

сахнада










(26 мин)

берілген




оңға, солға жүреді.













практикалық

Блок-сызбасы 5-













жұмыстың




суретте берілген.













орындалу




Жобаны іске
















үлгісіне

қарап,

асыру үшін:
















тапсырманы

1.Scratch-ті іске













жасап үйренеді.

қос.

























2. Файл – Жаңа



















командаларымен



















жаңа бет аш.






















3. 5-суреттегі






















командаларды






















орналастыр.






















4. Жобаны Менің



















жобам атымен






















сақта (4-сурет).












34
















5. Орындау































командасын бас.
















Жұмыс










Суретте қай




«Мадақтау

Жұмыс




дәптеріндегі

№4-

ертегінің







сөз»




әдісі

дәптері.




тапсырманы




кейіпкерлері




арқылы







21-бет




орында.










бейнеленген?




бағаланады:



















Артық







«Жарайсың!



















кейіпкерлерді сыз.

Жақсы!

Өте































жақсы!


































Талпын!»







(Ж)

Берілген

1-тапсырма




ҚБ:

Мұғалім

Жұмыс




жобаның










Жобадағы

мысық

жұптық







дәптерлері




скриптіне

қарап

қандай іс-әрекет

жұмыста










кейіпкердің

іс-

жасайды




(6-

белсенділік







әрекетін










сурет)?







көрсеткен







сипаттайды.




1.

Мысықтың




оқушыларды



















оқиғасын

ауызша

«Смайликтер»



















сипаттаңдар.




әдісі




арқылы



















2.

Мысықтың




бағалайды.



















оқиғасын

блок-




























сұлбамен


































көрсетіңдер.































Дескриптор:































-

Жоба

скрипті































бойынша


































жұптасып


































кейіпкердің

іс-































әрекетін





































анықтайды.































-

Кейіпкердің


































оқиғасын


































ауызша





































сипаттайды.































-

Блок-сұлбасын































құрастырып,


































көрсетеді.



















***. (Ө) Берілген

2- тапсырма




ҚБ: Оқушы

А3, А4 қағазы,




блоктар




тізімін

Блоктардың




тапсырма

маркер




атқаратын







қызметін







орындау










қызметімен




толықтыр (7-




деңгейіне,







сәйкестендіріп

сурет).







дұрыс-













жазады.










1.

______

бұрыстығына



















бастайды.







қарай өзін-өзі



















2. Спрайтты _ _ _

«Смайликтер»



















___.







әдісі арқылы



















3.

______

бағалайды.



















жылжытады.































4.

Спрайттың

__




























_____.


































5.

Спрайтқа _ _ _




























_ _ _ береді.

























































35













(Т)

«Постер

3-тапсырма

Дескриптор:




ҚБ: Топтық













қорғау» әдісі

Жобаны

сақтау

-

Топта




жұмыста













Оқушылар

мен ашуды білудің




пікірлері-




белсенділік













төмендегі

сұрақ

қандай

маңызы




мен

бөлісіп,




көрсеткен













бойынша

өз

бар?







ақылдасады.




оқушыларды













пікірін




айтып,







-

Өз

ойларын




топ басшысы













шағын




постер










постерге




«Смайликтер»













жасайды.













түсіреді.




әдісі арқылы




























-

Постерді




бағалайды































қорғайды.







Сабақтың соңы




(Ө) Оқушылар

Бүгін

мен не

ҚБ:

Мұғалім




Интерактивті

7 мин.







төменде




білдім?




тапсырма




тақта













берілген




Қалай

жұмыс

орындау







Сабақты бекіту.




қорытынды

жасадым, кімге

барысында







Рефлексия.




сұрақтарға

көмек бердім?

белсенділік



















жауап береді.

Сабақ

маған

көрсеткен




























ұнады

ма?

оқушыларды




























Неліктен?

«Смайликтер»




























Мен

сабақта

әдісі

арқылы




























өзімді

қалайша

бағалайды.




























сезіндім?































Саралау. Сіз қандай тәсілмен

Бағалау. Сіз

Денсаулық және қауіпсіздік

көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз

оқушылардың

техникасын сақтау

қабілетті

оқушылардың




алдына

материалды игеру
















қандай тапсырмалар қоясыз?




деңгейін қалай





































тексеруді





































жоспарлап





































отырсыз?
















«Диалог

және

қолдау

көрсету»,

«Смайликтер»

Денсаулық сақтау




«Тапсырма», «Жіктеу».







әдісі

технологиялары.































Сабақта сергіту жаттығулары

Саралау тапсырмаларды

іріктеуді,







мен белсенді жұмыс түрлерін

белгілі

бір

оқушыдан

күтілетін







қолданамын.




нәтижені, оқушыға жеке қолдау







Осы сабақта қолданылатын

көрсетуде, оқу материалы мен







Қауіпсіздік техникасы

ресурстарды

оқушылардың

жеке







ережелерінің тармақтары

қабілеттерін




ескере

отырып







орындалады.




әзірлеуді қамтиды.