Файл: 10 2тзу мен жазыты арасындаы брышты анытамасын білу, кесіндей алу жне оны шамасын табу.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 02.05.2024
Просмотров: 33
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
№5сабақ
Сабақтың тақырыбы:Формуланы пайдаланып есептер шығару
Бөлімі: | 11.2 Түзу мен жазықтық теңдеулерінің қолданылуы |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Формуланы пайдаланып есептер шығару |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 11.4.1- нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табу формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты таба алады. Көптеген оқушылар істей алады: Формуласын біледі. Кейбір оқушылар істей алады:Формуланы есептер шығаруда қолдануды үйренеді |
Бағалау критерийлері | - Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табады; - формуласын біледі және оны есептер шығаруда қолданады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. Өткен сабақты тексеру 5мин. Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табудың формуласы қандай? 2.Оны есептер шығаруда қолданудыңқандай қасиеттері бар? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді. | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. | Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Тақырыпты оқиды,топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
Сабақтың ортасы. 10 мин. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма: Кеңістікте түзу мен жазықтықтың орналасуының неше жағдайы бар? А) 4 б) 2 в) 3 | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаға оқушылар жауап жазады. | Дескриптор: -Тапсырманы орындайды. -Жауабын табады. Жалпы балл -3 | Слайд Кітап Дәптер |
Сабақтың соңы. 5 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 5мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Егер жазықтыққа тиісті емес түзу осы жазықтықтағы қандай да бір түзуге параллель болса, онда бұл түзу сол жазықтықтың өзіне де параллель болады? А) Түзу мен жазықтықтың параллельдігінің белгісі б) Түзулердің параллельдігінің белгісі в) Жазықтықтардың параллельдігінің белгісі «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы:217есеп | Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. | Дескриптор: -Тапсырманы түсініп, дәптерге орындайды. -Жауапты дәлелдейді Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
№6 сабақ
Сабақтың тақырыбы:Кеңістіктегі екі түзудің арасындағы бұрыш
Бөлімі: | 11.2 Түзу мен жазықтық теңдеулерінің қолданылуы |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Кеңістіктегі екі түзудің арасындағы бұрыш |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 11.4.2- түзулер арасындағы бұрышты (түзулердің теңдеулері бойынша) табу; 11.4.3-координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын есептер шығаруда қолдану; 11.4.5- түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табу. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Түзулер арасындағы бұрышты табуды біледі. Көптеген оқушылар істей алады: Координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын ұғынады. Кейбір оқушылар істей алады:Түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табады. |
Бағалау критерийлері | -Координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын есептер шығаруда қолданады;; -Түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. Өткен сабақты тексеру 5мин. Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Түзулер арасындағы бұрышты қалай табуға болады? 2.Координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шарты қандай? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді. | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. | Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Тақырыпты оқиды,топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
Сабақтың ортасы. 10 мин. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма: Кеңістікте тік бұрыш жасап қиылысқан екі түзу қалай аталады? А) перпендикуляр В) параллель | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаға оқушылар жауап жазады. | Дескриптор: -Тапсырманы орындайды. -Жауабын табады. Жалпы балл -3 | Слайд Кітап Дәптер |
Сабақтың соңы. 5 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 5мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) ABCDA1B1C1D1 кубы берілген. AD1 және BD1 түзулердің арасындағы бұрышты табыңыз. «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы:№221; №225 | Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. | Дескриптор: -Тапсырманы түсініп, дәптерге орындайды. -Жауабын дәлелдейді Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
№7сабақ
Сабақтың тақырыбы:Кеңістіктегі екі түзудің параллельдік және перпендикулярлық шарттары
Бөлімі: | 11.2 Түзу мен жазықтық теңдеулерінің қолданылуы |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Кеңістіктегі екі түзудің параллельдік және перпендикулярлық шарттары |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 11.4.3-координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын есептер шығаруда қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Кеңістіктегі екі түзудің параллельдік шартын біледі. Көптеген оқушылар істей алады: Координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын ұғынады. Кейбір оқушылар істей алады:Кеңістіктегі екі түзудің перпендикулярлық шартын түсінеді. |
Бағалау критерийлері | - Координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын ұғынады. - Кеңістіктегі екі түзудің перпендикулярлық шартын түсінеді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. Өткен сабақты тексеру 5мин. Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Кеңістіктегі бұрыш дегеніміз не? Мысал келтіріңдер. 2.Кеңістіктегі қиылысқан екі түзудің арасындағы бұрыш деп нені айтады? 3.Кеңістікте тік бұрыш жасап қиылысқан екі түзу қалай аталады? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді. | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. | Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Тақырыпты оқиды,топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
Сабақтың ортасы. 10 мин. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма: Жазықтықтағы және кеңістіктегі паралелль түзулерге не ортақ, ерекшелігі неде?Бір түзуге параллель түзулер өзара параллель болады деп тұжырымдауға бола ма? Жауабын түсіндіріп беріңдер. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаға оқушылар жауап жазады. | Дескриптор: -Тапсырманы орындайды. -Жауабын табады. Жалпы балл -3 | Слайд Кітап Дәптер |
Сабақтың соңы. 5 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 5мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) ABCDA1B1C1D1 кубы берілген. K нүктесі– В1 С1 қырының ортасы, ал L нүктесі – С1 D1 қырының ортасы. AВ1 және KL түзулердің арасындағы бұрышты табыңыз. «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы:№228; №230 | Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. | Дескриптор: -Тапсырманы түсініп, дәптерге орындайды. -Жауаптв дәлелдейді Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
№8сабақ
Сабақтың тақырыбы:Түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табу
Бөлімі: | 11.2 Түзу мен жазықтық теңдеулерінің қолданылуы |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 11.4.5- түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табу. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табатын шамаларды сипаттайды. Көптеген оқушылар істей алады: Түзу мен жазықтықтың қасиеттерін біледі. Кейбір оқушылар істей алады:Түзу мен жазықтықтың арасындағы бұрышты табады. |
Бағалау критерийлері | -Түзу мен жазықтықтың қасиеттерін біледі. - Түзу мен жазықтықтың арасындағы бұрышты табады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. Өткен сабақты тексеру 5мин. Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Қиылысқан екі кесіндінің арасындағы бұрыш деп нені айтады? 2.Сәйкес қабырғалары бағыттас екі бұрыш қандай болады? Сәйкес параллель түзулермен жасалғанекі бұрыш қандай болады? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді. | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. | Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Тақырыпты оқиды,топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
Сабақтың ортасы. 10 мин. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма: А нүктесі арқылы өтетін а түзуіне параллель болатын түзуді қалай жүргізуге болады? Дәлелдеңдер. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаға оқушылар жауап жазады. | Дескриптор: -Тапсырманы орындайды. -Жауапты табады. Жалпы балл -3 | Слайд Кітап Дәптер |
Сабақтың соңы. 5 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 5мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) ABCDA1B1C1D1 бірлік кубы берілген. AD және BС1 түзулердің арасындағы бұрышты табыңыз. «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы:№241; №247 | Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. | Дескриптор: -Тапсырманы түсініп, дәптерге орындайды. -Жауапты дәлелдейді Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
№9 сабақ
Сабақтың тақырыбы:Түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табуға есептер шығару
Бөлімі: | 11.2 Түзу мен жазықтық теңдеулерінің қолданылуы |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табуға есептер шығару |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 11.4.3-координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын есептер шығаруда қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Координаталардағы түзулердің перпендикулярлығы шартын түсіннді. Көптеген оқушылар істей алады:Координаталардағы түзулердің перпендикулярлығы шартын есептер шығаруда қолданады. Кейбір оқушылар істей алады:Координаталардағы түзулердің параллельдігін біледі. |
Бағалау критерийлері | -Координаталардағы түзулердің перпендикулярлығы шартын есептер шығаруда қолданады. -Координаталардағы түзулердің параллельдігін біледі. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. Өткен сабақты тексеру 5мин. Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Айқас түзулердің арасындағы бұрыш деп нені айтады? 2.Екі айқас түзулердің арасындағы бұрыш тік болса онда олар перпендикуляр бола алады ма? 3.Егер екі кесінді перпендикуляр түзулерде жатса, онда ол перпендикуляр блла ала ма? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді. | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. | Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Тақырыпты оқиды,топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
Сабақтың ортасы. 10 мин. | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма: ABCD дұрыс тетраэдрының АВ қырыжәне СD-ның ортасы Н арқылыжазықтық жүргізілген. Сол жазықтық СD қырына перпендикуляр болады ма? | Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаға оқушылар жауап жазады. | Дескриптор: -Тапсырманы орындайды. -Жауабын табады. Жалпы балл -3 | Слайд Кітап Дәптер |
Сабақтың соңы. 5 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 5мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) ABCDA1B1C1D1 бірлік кубы берілген. AD және СА1 түзулердің арасындағы бұрышты табыңыз. «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы:№242; №250 | Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. | Дескриптор: -Тапсырманы түсініп, дәптерге орындайды. -Жауапты дәлелдейді Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |