Файл: Білім беру йымыны атауы Жамбыл атындаы орта мектеп.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 02.05.2024

Просмотров: 4

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы

«Жамбыл атындағы орта мектеп» КММ

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

5-бөлім. Синтаксис. Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер

Педагогтің аты-жөні:

Абдыхалықова А.Х.

Күні:

18.01.2023

Сынып: 8 «А»

Қатысқаны

Қатыспағаны

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстанның өсімдіктер әлемі. Анықтауыш

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.2.4.1 тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау;


Сабақтың мақсаты

Мәтіндерге салыстыра талдау жасау арқылы өз ойын дәлеледей біледі, қажетті ақпаратты таба біледі.

Көтерілген мәселе бойынша өз ойын тұжырымдай алады..


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин

Сабақтың ортасы

35 мин

Сабақ соңы

3мин

Кері байланыс



Оқушылармен амандасып,сыныпты түгендеймін.

Психологиялық дайындық жүргіземін.

Қарамайлы қарағайды Кесейін бе, кеспейін бе? Қазықтағы қара тайды Шешейін бе, шешпейін бе? (Тыныс белгілерді қоймай жіберемін.)
96-беттегі Ә тапсырмасының орындалуын тексеремін.

Сұрақтар:

1.Сөйлем мүшелері дегеніміз не?

2. Сөйлем мүшелері нешеге бөлінеді?

3.Неліктен бастауыш пен баяндауышты тұрлаулы мүше деп атаймыз?

4.Бастауыш нені білдіреді?

5. Баяндауыш нені білдіреді?
Өлеңді оқытамын ,ой қозғау

1. Қазақстан аумағында өсетін қандай өсімдіктерді бідесіңдер? Өздеріңе ұнайтын өсімдіктерің қандай?
2.1-тапсырма. Мәтінді оқытып, қажетті ақпараттарды тапқызамын.

Мәтін тақырыбы

экология

Стилі

Ғылыми


Мәтін түрі

сипаттау


Мақсаты

Ақпарат беру

Құрылымы

Мәтінге атау берілмеген. 5 азат жолдан тұрады.

Тілі

Өсімдік жамылғысы, геологиялық тарихы,Жай сөйлемдермен берілген.


3. Мәтіннен кімнің ? ненің ? қандай деген сұраққа жауап беретін сөздерді тапқызамын. Тапқан мысалдар арқылы бастауыш және оның өзіне тән белгілеріне талдау жасатамын.

Алған балдарымен таныстырамын.

«Білемін. Білдім, білгім келеді» әдісі бойынша сабаққа кері байланыс жасатамын.
Үйге: 99-бет, 4-тапсырма

Мұғаліммен амандасады.

Сабаққа зейіндерін аударады.

Психологиялық дайындық жасайды.

Жаңылтпашты қайталап, тақырыбын, ерекшелігін айтады.
Тапсырманың орындалуын тексертеді.

Сұрақтарға жауап береді.

Өлеңді оқып, ой қозғау сұрақтарына жауап береді.
2. 1-тапсырмада берілген мәтінді оқиды. Мәтін тақырыбын, стилін, түрін, құрылымына талдау жасайды.

3. Мәтінді оқиды. Сұраққа жауап беретін сөздерді теріп жазады. Анықтауыштың ережесін айтады.

Алған балдарымен танысады.

Кері байланыс жасайды.


Үй тапсырмасын орындайды-1

Сұрақтарға жауап береді-1

Дескриптор

Балл

-мәтін формасы-1

-мәтін тақырыбын анықтайды-1

-стилін анықтайды-1

-мәтін түрін анықтайды-1

-мақсатын анықтайды-1

-құрылымын а талдау жасайды-1

-тіліне талдау жасайды-1

-рәсімделуі-1


Мақтау сөздер




Дерек көзі: https://erketai.kz/balalardin-olenderi/kazakhsha-zhaniltpashtar-zhinagi/