ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 22
Скачиваний: 5
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
САБАҚ: | Мектеп: | ||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||
СЫНЫП: 6 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||||||
Бөлім атауы | Әлемнің жеті кереметі.Лексикография. | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | «Жеті ғажайып» сыры | ||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 6.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау; 6.3.1.1 - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; | ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: | ||||||||||||||
Мәтіннің мазмұнын түсініп сұрақтарға жауап береді, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді қолданады. | |||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | |||||||||||||||
Детальды ақпаратты анықтайды,жеке бірге, бөлек жазылатын және дефис арқылы жазылатын сөздерді ажыратады. | |||||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: | |||||||||||||||
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, дефис арқылы, бірге және бөлек жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жаза алады. | |||||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады:
| ||||||||||||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: | |||||||||||||||
Семирамида, Навуходоносор, Плетрон | |||||||||||||||
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: патша сарайы, сәулет туындысы, тарихи деректер | |||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: | |||||||||||||||
| |||||||||||||||
Не себепті …. деп ойлайсыз? | |||||||||||||||
| |||||||||||||||
ишара: | |||||||||||||||
Бас бармақты жоғары көтеру арқылы оқушыларға қолдау беру, басты изеу арқылы демеу беру | |||||||||||||||
Алдыңғы оқу: | Әлемнің жеті кереметімен таныс.Қазақстанның жеті кереметімен таныс | ||||||||||||||
Құндылықтар: | Оқушылардың білім алуға деген құштарлықтарын арттыру.Функционалды сауаттылық артады алған білімдерін өмірмен ұштастыра алады. | ||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | ҚБ | Ресурстар | ||||||||||||
Басы 13.30-13.35 13.35-13.38 13.38-13.42 | Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта психологиялық ахуал туғызу «Түрлі-түсті алақан» әдісі яғни әр елдің салтымен бір-бірімен амандасу. Жасыл- қазақша төс қағыстыру, қызыл- жапонша амандасу, сары-Конго мемлекетінің силасу салты бойынша амандасу Мақсаты: Басқа елдің салтын дәріптей отырып, өз құндылығымызды дәріптеу. «Санамақ» әдісі арқылы топқа бөлу. «Миға шабуыл» стратегиясы арқылы бейнежазбаны көрсетіп сұрақ қою арқылы ой шақырып тақырыпты ашу.
(«Әлемнің жеті кереметі» туралы таныстырылымды көрсетемін)
Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Жеті ғажайып сыры соның ішінде біз Семирамида аспалы бағына тоқталатын боламыз. Бүгінгі біздің оқу мақсатымыз мәтіндегі детальді ақпаратты анықтап, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай қолданатын боламыз. | | Жасыл алақан, қызыл алақан, сары алақан https://www.youtube.com/watch?v=ycOPkaW3U9I | ||||||||||||
Ортасы 13.42-13.50 13.50-13.55 13.55-14.05 | Білу. Түсіну. 1-тапсырма. Мәтінді тыңдап болған соң «Постер» әдісі бойынша әр топ өздеріне берілген тақырыпты ашып, баяндайды. І топ – шығу тарихы ІІ топ- Семирамида бағы ІІІ топ-қызықты мәліметтерді жинақтап қорғау. /топпен жұмыс/ Дескриптор:
Қолдану. 2-тапсырма. «Шахмат» әдісі арқылы жұптасып мәтіннен шахматтың бос ұяшықтарына детальды ақпараттарды теріп жазады. /жұппен жұмыс/ Дескриптор:
3-тапсырма.«Кесте түзу» әдісі бойынша мәтіннен бірге және бөлек жазылатын сөздерді теріп жазыңдар \жеке жұмыс\
Дескриптор:
| «Сэндвич» әдісі арқылы топтар бір-біріне дер кезінде кері байланыс береді Тақтадағы дұрыс нұсқасымен тексеру Өзін-өзі бағалау Тақтадағы дұрыс нұсқасымен тексеру Өзін-өзі бағалау | Мәтін тыңдалым Аудиожазба (аудасити программасымен жазылған дыбыс) Плакат, маркерлер Дайын кестелер | ||||||||||||
Соңы 14.05-14.09 14.09-14.10 | Рефлексия. «3-2-1 диаграммасы» әдісі Үй тапсырмасы. Аспалы бақтың шын мәнінде болғаны немесе болмағаны туралы мәлімет жинау | | диаграмма | ||||||||||||
Қосымша мәлімет | |||||||||||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). | |||||||||||||
| | | |||||||||||||
Рефлексия | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. | ||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||
мен оқу міндеттері | | ||||||||||||||
орындалды ма? | | ||||||||||||||
Бүгін оқушылар не | | ||||||||||||||
үйренді? | | ||||||||||||||
Сабақ қалай өтті, | | ||||||||||||||
қандай деңгейде | | ||||||||||||||
өтті? | | ||||||||||||||
Жоспарланған | | ||||||||||||||
саралау жақсы іске | | ||||||||||||||
асты ма? | | ||||||||||||||
(тапсырмалар сәйкес | | ||||||||||||||
болды ма?) | | ||||||||||||||
Уақытты қалай | | ||||||||||||||
пайдаландым? | | ||||||||||||||
Жоспарыма қандай | | ||||||||||||||
өзгеріс енгіздім және | | ||||||||||||||
неге? | | ||||||||||||||
| |