Файл: Робототехника. Жоба.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.05.2024

Просмотров: 24

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пәні:

Информатика

Бөлімі:

Робототехника.Жоба

Күні:

9.01.2023

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 3

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.1.1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін пернелерді пайдалану;

3.2.1.2 мәтінді теру ережесін сақтау;

3.2.1.3. мәтінді өңдеу

Сабақтың мақсаты

  • Word пен WordPad – мәтіндік редакторларының жұмысындағы айырмашылықтарды біледі.

  • Берілген суретке сөйлем құрап, мәтіндік редакторда теріп, сақтайды.

  • Мәтін теру ережесін сақтай отырып, мәтінді өңдеуді үйренеді.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1-7 мин


Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу.

2.Психологиялық ахуал орнату.

«Жылы жүрек» кубигі

3. «Фонарик» әдісі топқа бөлінуге көмектеседі. Бос қималарды алып,жарықты қағаздардың артқы жағына түсіру арқылы сәйкес топқа бөлініп отырады.

Алдыңғы алған білімдерін, жинақтау мақсатында «Word wall» әдісі қолданылады.

Адасқан сөздер арқылы оқушылар жасырынған сөзді тауып жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды

Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, cуреттерді көрсетеді.

1-суретке назар аудар. Берілген суреттерге қандай ортақ

тақырып ұсынар едің? Әңгімеле.

• Қандай мәтіндік редакторларды білесің?

• Өнер туралы мәтінді компьютерде қандай мәтіндік редактормен теріп, сақтай аласың?

Жаңа тақырыпқа шолу.

Көптеген мамандық иелерінің жұмысы мәтінмен бай-

ланысты. Компьютерде мәтін теру, өңдеу мен сақтауды

оңай орындауға болады. Компьютерде мәтін теру үшін

мәтіндік редакторлар қолданылады.

Word – мәтіннен тұратын құжаттарды дайындауға ар-

налған мәтіндік редактор. Microsoft фирмасының офиске ар-

налған программалық өнімі.

Программаны іске қосу үшін, командаларды төмендегі

ретпен бастаймыз:

Пуск → Все программы → MS Offi ce → MS Word 2010

Іске қосу → Барлық программалар → MS Offi ce → MS Word 2010



1.Мұғаліммен амандасады.


2.Оқушылар шеңбер бойымен кубикті лақтыру арқылы өзіне түскен бейнені іс-әрекет арқылы көрсетеді
3. Әр оқушыға берілген қағаздардың артқы жағындағы кескінге ұялы телефонның жарығын түсіру арқылы сәйкес топқа бөлініп отырады «Word» және «Wordpad» тобы анықталады
Оқушылар берілген сұрақтарды таңдап, жауап береді.

Оқушылар адасқан сөздерді құрастыра отырып, жаңа тақырытың атауын анықтайды.Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.

Сабақтың мақсатымен танысады.

Сабақтың тақырыптарын дәптерлеріне жазады



Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын!

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды.
Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы!

Талпын!.т.б.


Қалыптастырушы бағалау:

«Қошеметтеу» әдісі арқылы жүргізіледі.

Қалыптастырушы бағалау:

«Қошеметтеу» әдісі арқылы жүргізіледі.


Оқулық, жұмыс дәптерлері

.




https://wordwall.net/ru/resource/29512301/scratch-танысу

Оқулық, жұмыс дәптерлері

Оқулық, жұмыс дәптерлері

Сабақтың ортасы

26 мин


Жеке жұмыс

1- тапсырма. Суретте балалар бейнеленген. Балалардың іс-әрекетін сипаттайтын 2-3 сөйлем құрастыр. Балаларға ат қой.

Дескриптор:

-Берілген суретке мәтін құрастырады.

-Балаларға ат қояды
Ұжымдық тапсырма

Тапсырма №2. «Талдау» әдісі

Жоғарыдағы батырмалардың қызметін қағазға жаз.

Бұл батырмалар қайда қолданылады?
Дескриптор:

-1-ші батырманың қызметін жазады;

-2-ші батырманың қызметін жазады;

-3-ші батырманың қызметін жазады;

-4-ші батырманың қызметін жазады;

-5-ші батырманың қызметін жазады;


Практикалық тапсырма. Жеке жұмыс

3- тапсырма. Берілген тапсырманы Word мәтіндік редакторында мәтінді көшіріп жазады.

Дескриптор:

- мәтіндерді тереді


Оқушылар берілген суретке мәтін құрастырады. Балаларға ат қояды.

Оқушылар батырмалардың қызметін жазады


Оқушылар берілген тапсырманы дербес компьютерде орындайды.Word программасын ашып мәтінді тереді.


Өзін-өзі бағалау




Өзін-өзі бағалау



Өзін-өзі бағалау




Оқулық 65 бет







Сергіту сәті



«Менің ең сүйікті оқушым»

Қорап ішіндегі айна,оқушылар өз бейнесін көріп,көңілдері көтеріліп қалады.

Оқушылар кезекпен келіп сиқырлы қобдишаны ашып, өз бейнелерін көреді

Мадақтау



Сабақтың соңы

7 мин



«Мәтіндік редактор» мейрамханасы

Мұғалім сабақты бекіту сұрақтарын пиццаның астына жасырады

Оқушы пиццаны алу арқылы астында берілген сұрақтарға жауап береді.

Қалыптастырушы бағалау: «Қошеметтеу» әдісі арқылы жүргізіледі.





Рефлексия


«Tik Tok» әдісі

Бүгінгі сабақ толығымен ұнаса лүпіл

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар

Бүгінгі сабақты түсінбедім,пікірім бар

Мақсатқа оралу:

- Ал балалар айтып жіберіңіздерші бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай еді?

- Біз бұл нәтижелерге қол жекізе алдық па?

Бағалау.

Үйге тапсырма:

73 бет Ойлан тапсырмасы

«Tik Tok» әдісі арқылы сабақ нәтижесінде оқушы сабақты түсінгенін не қиындық туындағанын мұғалімге кері байланыс береді.

Мадақтау

«Tik Tok»

тақтасы