Файл: Білім беру мекемесіАхмет Байтрсынлы атындаы орта мектебікмм Сынып саатыны таырыбы Дені сау рпажарын болаша.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.05.2024

Просмотров: 11

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру мекемесі:«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі»кмм

Сынып сағатының тақырыбы:Дені сау ұрпақ-жарқын болашақ.

Педагогтің аты-жөні:




Күні:

.09.21

Сыныбы: 10 « »

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дені сау ұрпақ-жарқын болашақ.

Сабақтың мақсаты:

«Қазақстан 2030» бағдарламасында көрсетілгендей әр оқушының денсаулығы мықты, хал-ахуалы жақсы болу үшін зиянды әдеттерден сақтану. Олардың денсаулыққа зиянды екенін түсіндіру, гигена талаптарын сақтай

білетін тұлға тәрбиелеу

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Бейне жазба

Жаңа сабаққа кіріспе



(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы суреттерге қарап тақырыпқа байланысты суреттердің мағынасын ашатында мақал-мәтелдерді табу беріледі.

Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.



Суреттің мағанасын мақал мәтелді қолдана отырып ашу.

1 .Сақ жүрсең, сау жүресің

2 .Ұйқы тынықтырады, жұмыс шынықтырады.

3 .Тыста ұзақ жүргенің –ұзақ өмір сүргенің

4. Дені сау адам – табиғаттың ең қымбат жемісі

5 .Елемеген ауру жаман ескермеген дау жаман.

6. Іздеп алған аурудың емі табылмас

Оқушылардың жауаптары ескеріледі. Тың пікірлер айтқан оқушыларға мақтау сөздері айталады.

суреттер

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.


1-тапсырма

«Тәні саудың- жаны сау» / сұрақ жауап/


1 Шылымның зияны тиетін мүше? / өкпе/

2 Салауатты өмір салты деген не? /Салауатты өмір салты – спортпен шүғылдану , күн тәртібін , жеке бас гигенасын сақтау жаман әдеттерден аулақ болу.

3 Денсаулыққа зиян келтіретін не? /Жеке бас тазалығын сақтамау , аз қозғалу. артық тамақтану/

4 Темекі құрамындағы улы зат ? / никотин/

5 Сара Назарбаеваның салауатты өмір салты туралы қандай кітабы бар? «Ұстаздан ұлағат»

6 Туберкулезге қарсы күрес күні? / 24 науырыз/

Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді







2-тапсырма:

«Дені саудың-жаны сау» тақырыбындағы бейне жазбаны көру.

Бейне жазбаны өз өмірімен салыстыра отырып, өз пікірін білдіреді



Бейне жазба мазмұны бойынша денсаулыққа пайдалы түр-түрлі әдістер айтып жарысады

Дескриптор:

денсаулыққа пайдалы түр-түрлі әдістер айтып жарысады

https://youtu.be/IRIyG7hn_Mg




3-тапсырма:

Қазіргі онлайн оқу кезінде денсаулықты сақтау жолдарымен бөлісі

Коронавирус жұқтымау жолдарын «Бір сөйлем» әдісі арқылы жеткізеді

«Бір сөйлем» әдісі арқылы.

Тек бір сөйлеммен өз ойын жеткізеді. Кеңес береді

Дескриптор:

«Бір сөйлем» әдісі арқылы.

Тек бір сөйлеммен өз ойын жеткізеді




Сабақтың соңы

Рефлексия



«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.










Білім беру мекемесі:«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі»кмм

Сабақтың тақырыбы:Туған тілім-тірлігімнің айғағы

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 10 « »

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Туған тілім –тірлігімнің айғағы.

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды қазақ елің, қазақ тілін қастерлеуге, ой-өрісін кеңейтуге, шешендік өнердің қыр-сырын ұғына білуге тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Бейне жазба

Жаңа сабаққа кіріспе



(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы бейне жазбаны тамашалап. Тіл туралы өз ойларын білдіреді

Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Бейне жазбаны тамашалап. Тіл туралы өз ойларын білдіреді

Оқушылардың жауаптары ескеріледі. Тың пікірлер айтқан оқушыларға мақтау сөздері айталады.

https://youtu.be/bvlxy1rVNbg


Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

26 мин.

1-тапсырма

«Топтастыру» әдісі арқылы «Ана тілі» сөзінің терең мағынасын ашу


Ана тілі

«Ана тілі» сөзінің терең мағынасын ашып топтастырып жазады

Дескриптор: «Ана тілі» сөзінің терең мағынасын ашып топтастырып жазады

https://youtu.be/bvlxy1rVNbg





2-тапсырма:

Бейне жазбаны талқылап «Сен маған, мен саған» әдісі арқылы бір-біріне сұрақ қою

Бейне жазбаны талқылап «Сен маған, мен саған» әдісі арқылы бір-біріне сұрақ қояды

Дескриптор:

бір-біріне проблемалық сұрақ қояды

Сұрақтарға дәлелдер келтіре отырып жауап береді

https://youtu.be/bvlxy1rVNbg





3-тапсырма:

«Тіл-асыл қазынам» тақырыбында ойтолғау жазады

ойтолғау жазады

Дескриптор:

Ой толғау жазады




Сабақтың соңы

Рефлексия


«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.









Білім беру мекемесі:«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі»кмм

Сабақтың тақырыбы:Қарияға құрмет-мұсылмандық асыл қасиет.

Педагогтің аты-жөні:




Күні:



Сыныбы: 10 « »

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қарияға құрмет-мұсылмандық асыл қасиет.

Сабақтың мақсаты:

Жас жеткеншектер үлкенді сыйлап тыңдай білуге, халқының салт дәстүрінен нәр алуға, инабаттылық пен мейірімділікке тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Бейне жазба

Жаңа сабаққа кіріспе



(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы суреттерге қарап тақырыпты болжау Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

суреттерге қарап тақырыпты болжайды



Оқушылардың жауаптары ескеріледі. Тың пікірлер айтқан оқушыларға мақтау сөздері айталады.

Суреттер

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

26 мин.

1-тапсырма

Мен атамның жалғасымын” тақырыбында оқушылардың ойларын тыңдау.

Әр оқушының пікірін тыңдау

Дескриптор:

оқушының пікірін тыңдау




2-тапсырма: «Ата-әжем мақтанышым» альбом,суреттер

«Атаңа не қылсаң, алдыңа сол келер» деген мақал текке айтылмаса керек.

Көне тәмсілдегі « Бір бала бар – атаға жете туады, бір бала бар – атадан өте туады, бір бала бар – кері кете туады» деген тұжырымға, баланың қандай болмағына негіз қалайтын да әкенің өзі

Ата – әжелеріміздің альбом суреттерінен, коллаж жасау

Өз ата – әжесі туралы айту

Дескриптор:

Өз ата-әжесі туралы айтады

Коллаждар


3-тапсырма:

Ата-әжелерін құттықтап челлендж жасау

Ата-әжелерін құттықтап челлендж жасайды

Дескриптор:

челлендж жасайды

Бейнежазбалар челендждер

Сабақтың соңы

Рефлексия


«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.










Білім беру мекемесі:«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі»кмм

Сабақтың тақырыбы:Ұлылықтың басында ұстаз тұрар.

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 10« »

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ұлылықтың басында ұстаз тұрар.

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды ұстазды құрметтеуге, сыйлауға үйрету, ұстаз мамандығының қыры мен сырларын түсіндіріпс, ұстаз еңбегін әрқашан бағалай білуге үйрету.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Бейне жазба

Жаңа сабаққа кіріспе



(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы жұмбақтың шешуін тауып тақырыпты болжайды.

Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Бiлiмнiң жол басшысы, Шәкiрттiң қолбасшысы

Оқушылардың жауаптары ескеріледі. Тың пікірлер айтқан оқушыларға мақтау сөздері айталады.



Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу

1-тапсырма

Ұстаз туралы бейнебаянды тамашалап

Кімдікі дұрыс?

Сұрақтарға жауап беріңіздер

Ұстаз туралы бейнебаянды тамашалап

Кімдікі дұрыс?

Сұрақтарға жауап беріңіздер

Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді

https://youtu.be/owcsyIK7NME




2-тапсырма:

«Мұғалім тұлғасын қалай сипаттауға болады?» деген сұраққа жауап беріңіздер



ҰСТАЗ

«ҰСТАЗ» сөзінің терең мағынасын ашып топтастырып жазады

Дескриптор:

бір-біріне проблемалық сұрақ қояды

Сұрақтарға дәлелдер келтіре отырып жауап береді






3-тапсырма: Дебат ұйымдастыру


Біз дәлелді үш түрде қарастырамыз:
1. Саяси – әлеуметтік қарым – қатынас дамып , дүние жүзіндегі мемлекет аралық интегра-ция күшейген сайын ,ұстаздың қызметі қиындай түседі.
2. Бүгінгі ұстаз міндеті – шәкірттеріне мәлімет беріп қана қоймай , оны дүниежүзілік білім,ақпарат, экономика кеңістігіне шығуға ықпал ету керек.
3. Ұстаздардың мәртебесі қазіргі кезде төмен..

Дескриптор:

Оқушы өз ойын еркін жеткізеді

3минут ішінде екі жақта өз пікірін дәлелдеп шығады




Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин.


«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.