ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Күні:04.11.2022 | Мұғалімнің аты-жөні: Пидахметов Білімжан | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Мәтіндік процессордағы кестелер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары | 7.2.3.1. мəтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу (форматтау) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Мәтіндік процессордың көмегімен кесте құру дағдыларын қалыптастырады; Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндік процессорда кесте құру жолдарын біледі, баған, жол қоса алады; Кейбір оқушылар: мәтіндік процессорда кестені өшіру, ұяшықтарды біріктіру, кестені бөліп, сақтай алады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Мәтіндік процессорда кесте құра алады. Кесте жасау үшін қандай амалдар қолдану керектігін біледі және қолдана алады; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пəндік лексика жəне терминология Кесте, ұяшықтар, өшіру, біріктіру, баған, қатар. Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Талқылау: 1. Кесте дегеніміз не? Оларды не үшін қолданады? 2. Ұяшық дегеніміз не? 3. Мəтіндік редактор көмегімен кестелерді қалай құруға болады? 4. Мəтіндік редакторда кесте жасау үшін қандай амалдарды қолдануға болады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жазу: Бір күндік күнрежімдері бойынша кесте құрастыру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Топтық жұмыста ұйымшылдық, ортақ істің нәтижесін жауапкершілікпен қарау; жеке жұмыс тәжірибеде қолдана алу; бір- бірімен қарым-қатынас жасау тәсілдері. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, математика | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут 9 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығына назар аудару. ІІ. Ынтымақтастықты қалыптастыру және топтастыру. Сыныпты «Жағымды сөздер» арқылы топтастыру. Жемістердің суреттері салынған қима қағаздар арқылы 2 топқа бөліп аламын. І топ «Бағандар», ІІ топ «Қатарлар» ІІІ. Сұрақ жауап әдісі арқылы алдыңғы білімді тексеру
6. берілген файлдардың типтері мен онда сақталатын ақпаратты нөмірлері бойынша сәйкестендіріп, дәптерге жаз. Мысалы, 4 --> 5 | Қима қағаздар Таратпа қағаздар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Білу мен түсіну Жаңа тақырыпты түсіндіру Тыңдалым оқылым 10 минут 5 минут Қолдану 10 минут Компьютерде практикалық жұмыс | Миға шабуыл әдісі арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашамын. Ақпараттарды кесте түрінде берудің тиімділігі неде деп ойлайсыңдар? Кестелік ақпараттарды компьютерде қалай өңдеуге болады? ІІІ. Жаңа ақырыпты түсіндіру | Информатика оқулық, Интерактивті тақта Флипчпарт, маркер, стикер компьютер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Білу, түсіну кезеңі: Тапсырма 2 топқа арналады: Әр-бір топтағы адамдардың тегін, аты-жөнін, туған күнін, оқу үлгерімін, сүйіп оқитын кітабын жазады. Қай топ бірінші жазып бітірсе сол топ жеңеді. тұжырым: - Топтың ұжымдық жұмысын жақсарту, және олардың бір бірін жақсы танып білуі- 5 мин Практикалық жұмыс. 1, 2-практикалық жұмыстарды орындаңдар Десрптор: Оқушы MicrosoftWordбағдарламасымен жүмыс істеуді біледі; Оқушы кестені жасай алады; Оқушы төмендегі үлгіні негізге ала отырып, кесте жасайды; №2 – Тапсырма «Таныстырылымдар» байқауына қатысу кестесін Осы кестеге қарап оқушы өз сыныбындағы оқушылардың аты-жөнін, сыныбын, жасын, мектебін және байқаудың өту мерзімін жазып шығуы керек. Дескриптор: Оқушы өз сыныбындағы оқушылардың аты-жөнін, сыныбын, жасын, мектебін және байқаудың өту мерзімін жазып шығады; | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Талдау Жинақтау 2 минут 2 минут | Сабақты қорытындылауда «5-5-1» әдісі пайдаланылады. Оқушылар сабақта нені меңгергені жайлы 5 сөйлем жазады, одан кейін 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады, соңында 5 сөзді 1 сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйінді сөздерін сыныппен бөліседі. Кері байланыс «Таңдау»
| Үлестірме материал | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1-минут | Үй тапсырмасы | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Дарынды оқушыларға қосымша тапсырмалар дайындалады. Мотивациясы төмен оқушыларға дарынды оқушылардың көмек көрсетуі ұсынамын. Топтық, жұптық және тәжірибелік тапсырмаларды орындауда оқушыларға қолдау көрсетіп отырамын, оқушы мен мұғалім арасындағы байланысты нығайтамын. | Бағалау– оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзара бағалау парағы арқылы.
| Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау Информатика кабинетіндегі техникалық қауіпсіздік ережесін сақтау, компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ Бойынша үш «БББ» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мен білемін ..... Мен білдім...... Мен білгім келеді...... Немесе Стикерлер арқылы кері байланыс жасау әр оқушы стикерге сабаққа оз ойын айтып кетту. | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланың. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |