ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 5
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітемін:
Білім беру ұйымының атауы | №10 ЖББОМ | |||||||
Пәні: | Математика | |||||||
Бөлім: | 6.2В Алгебралық өрнектер | |||||||
Педагогтің аты-жөні: | Сәлімгереева А.Е. | |||||||
Күні: | 13.12.2022 | |||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы: | Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру | |||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 6.2.1.5 жақшаны ашу ережелерін білу; 6.2.1.6 коэффициент, ұқсас мүшелер ұғымдарының анықтамаларын білу; | |||||||
Сабақтың мақсаты | Жақшаны ашу ережелерін біледі; Коэффициент, ұқсас мүшелер ұғымдарының анықтамаларын біледі; | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Бекіту Кері байланыс | Ұжымдық жұмыс №1. Жақшаларды ашып, ұқсас қосылғыштарды біріктіріңіз. №2. Өрнекті ықшамдаңыз және , болғандағы өрнектің мәнін табыңыз. Жеке жұмыс Айнымалының қандай мәндерінде өрнектің мағынасы бар:
Жақшаны ашып, өрнекті ықшамдаңыз: 1) 2) Дескрипторлар: Оқушылар: Бөлшектің бөлімінде кез-келген сан бола алатын түсінеді; Бөлшектің бөлімі 0-ге тең емес екенін түсінеді; Алгебралық өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін табу үшін теңдеуді дұрыс жазады; алгебралық өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін табады; Мұғалім сабақ мақсаттарына қайтып оралады,оқушылардың жетістіктерінің деңгейін айтады. Келесі сабақтарды жоспарлау мақсатында оқушыларға келесі сөйлемдерді толықтыру ұсынылады:
Сұрақтар ауызша немесе жазбаша талқылана алады. | Керек мәліметтерді жазып алады Жауабы: ; . Әр оқушы жеке орындайды Ауызша сабақ туралы ойын айтады | “Жақсы сөз” әдісімен бағалаймын Белсенділігіне сай балл беріледі | Оқулық Таратпа қағаз Таратпа қағаз 10 баллдық жүйемен бағаланады | ||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Есептерді жеңілден ауырғадейін күрделеген.Топтық және жеке жұмыста деңгейлік тапсырмалар | Бірін-бірі бағалау,өзін өзі бағалау Әр жұмыстан кейін кері байланыс жасап отыру | Дұрыс отыруын қадағалау, топ ішінде емін еркін қозғалыста болу |
Бекітемін: Бакиева С
Бөлімі: Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану | | ||||
Педагогтің аты-жөні: | Сәлімгереева А.Е. | ||||
Күні: | 22.12.22 | ||||
Сыныбы:5 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Жайбөлшектердіжәнеаралассандардыбөлу | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; | ||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар:Жай бөлшектер, оларды оқу, жазу, жай бөлшектердің негізгі қасиеттері, дұрыс және бұрыс бөлшектер, аралас сандар, оларды салыстыруды, тәуліктің, сағаттың, метрдің т. б. өлшем бірліктерінің бөлігін табуды біледі Басым көпшілігі: жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіруді, бөлшекті қысқартуды, бөлігі бойынша санды табуды, жай бөлшектерге амалдар қолдануды, координаталық сәуледе кескіндеуді, бөлшек сандармен берілген теңдеулерді шешуді біледі Кейбір оқушылар: экономикалық мақсаттағы есептерді түсінеді, шешудің тәсілдерін біледі | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Бекіту Кері байланыс | Мотивациялық кезеңі: а) Сәлемдесу; ә) Оқушыларды түгендеу; б) Оқушылардың сабаққа ынтасын арттыру; Жай бөлшектер дегеніміз? Аралас сандарға мысалдар келтіріңдер? Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейту деп? А деңгей №575 Бөлшектерді көбейтіңдер: ; №576 Аралас санды натурал санға көбейтіндер: = 4 ; 5) = №577 Аралас сандарды көбейтіндер: 3 ; №579 Көбейтудің қасиеттерін пайдаланып, тиімді тәсілмен есептеңдер: ( Дескриптор: Білім алушылар: - ереже бойынша көбейте алады; - көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді пайдаланады. ҚБ: « +, - , қызықты» әдісі В деңгей №585 Амалдарды орындаңдар: №589. Теңдеудi шешiңдер: Х-1 =0 Х=1 Дескриптор: Білім алушы
Сдеңгей №595. Есептеңдер: 1) №597 Cандар тізбегінің заңдылығын анықтаңдар. Сандар тізбегінің келесі үш мүшесін жазыңдар: №597 Cандар тізбегінің заңдылығын анықтаңдар. Сандар тізбегінің келесі үш мүшесін жазыңдар: Дескриптор: Білім алушы
«Есте сақта» Ұлы педагог Ушинский «Бір рет айтылған әңгіме артынан қайталануы керек. Бұл ұмытылғанды ескере түсіру емес, қайта ұмытып кетуді болдырмау». Есте сақта! №616,617(жұптары). Ережелерді қайталау, жаттау. | Керек мәліметтерді жазып алады Оқулықпен жұмыс. Тақтамен жұмыс. Дәптермен жұмыс №616(тақтары) №617(тақтары) Әр оқушы жеке орындайды Ауызша сабақ туралы ойын айтады | “Жақсы сөз” әдісімен бағалаймын Белсенділігіне сай балл беріледі | Оқулық Таратпа қағаз Таратпа қағаз 10 баллдық жүйемен бағаланады |