Файл: 59 жалпы орта білім беретін мектеп Ашы сабаты таырыбы Сынып 5 Г Математика пніні малімі.pptx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.05.2024
Просмотров: 22
Скачиваний: 0
СОДЕРЖАНИЕ
№59 жалпы орта білім беретін мектеп
Математика пәнінің мұғалімі: Джандаулетова А.Б.
Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен амандасу; - «Әуе шары» әдісі арқылы топқа біріктіру.
Жай бөлшектер жазылған үлестірмелерді таңдап үш топқа бірігеді:
Психологиялық ахуал орнату Әуе шарымен көкке көтерілу
Бағалау парақшасы; Тиынмен бағалау.
Үй тапсырмасын тексеру «Көршіңде қалай?» әдісі
Өткенді қайталау мақсатында https://learningapps.org/ сілтемесімен тест сұрақ-жауаптарын алу
Жай бөлшектерді көбейту, аралас сандарды көбейту тақырыбын жалғастыру. Есептер шығару
Жеке жұмыс « Кім жылдам!» білім ленд парақшасында тапсырма орындау. (Тақтамен жұмыс)
Сергіту сәті «Бас қатырғыш» әдісі
№59 жалпы орта білім беретін мектеп
Ашық сабақтың тақырыбы:
Сынып: 5 «Г»
Математика пәнінің мұғалімі: Джандаулетова А.Б.
2022-2023 оқу жылы
ҰМЖ тарауы: 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану Сабақ тақырыбы: Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту.
Сабақ түрі
Бекіту сабағы
Оқу мақсаттары
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау;
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: жай бөлшектерді аралас сандарды көбейту ережесін түсінеді, біледі;
Оқушылардың басым көпшілігі: жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындай алады;
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуді пайдаланып, мәтін есептерді шығара алады.
Бағалау критерийлері
- Бағалау критерийлері
- бөлшектерді дұрыс көбейте алады;
- натурал санды бөлшекке көбейте алады;
- аралас сандарды көбейте алады;
Пәнаралық байланыс
Қазақ тілі мен әдебиеті
Құндылықтарға баулу
Жалпыға бірдей еңбек қоғамына сүйене отырып еңбекқорлыққа тәрбиелеу
Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен амандасу; - «Әуе шары» әдісі арқылы топқа біріктіру.
Жай бөлшектер жазылған үлестірмелерді таңдап үш топқа бірігеді:
1 топ : Дұрыс бөлшектер
2 топ : Бұрыс бөлшектер
3 топ : Аралас сандар
Психологиялық ахуал орнату Әуе шарымен көкке көтерілу
Туған жер
1.Шықшы тауға, қарашы кең далаңа, Мәз боласын ұқсайсың жас балаға. Ол шеті мен бұл шетіне жүгірсең, Шарсайсың ба, құмарың бір қана ма?
(Қасым Аманжолов)
«Жаса, Тәуелсіз Қазақстан!»
Бағалау:
Бағалау парақшасы; Тиынмен бағалау.
Үй тапсырмасын тексеру «Көршіңде қалай?» әдісі
Өткенді қайталау мақсатында https://learningapps.org/ сілтемесімен тест сұрақ-жауаптарын алу
Жай бөлшектерді көбейту, аралас сандарды көбейту тақырыбын жалғастыру. Есептер шығару
Жеке жұмыс « Кім жылдам!» білім ленд парақшасында тапсырма орындау. (Тақтамен жұмыс)
Жұптық жұмыс «Үш бақытым!»
Дұрыс бөлшектер | Бұрыс бөлшектер | Аралас сандар |
Амалдарды орындаңыздар: Н А А | Амалдарды орындаңыздар: Л Т І | Амалдарды орындаңыздар: Р Ж Е |
Дескриптор: Білім алушы
| Дескриптор: Білім алушы
| Дескриптор: Білім алушы
|
Дұрыс бөлшектер | Бұрыс бөлшектер | Аралас сандар |
Амалдарды орындаңыздар: | Амалдарды орындаңыздар: | Амалдарды орындаңыздар: |
АНА | ТІЛ | ЖЕР |
Сергіту сәті «Бас қатырғыш» әдісі
11+11+11=33 Жауаптары: 17+11+17=45 2+17+11=30 17+11+2+17=47 4+4+4=12 12=4+8 8-4=4 12=28-2*8 4+12+8=24
Топтық жұмыс. “Білімді ортаға салу” әдісі
«Дұрыс бөлшектер» тобы
Тікбұрышты параллелепипедтің ені см, ұзындығы енінен есе артық, биіктігі ұзындығынан есе артық. Тікбұрышты параллелепипедтің көлемін табыңдар.
«Бұрыс бөлшектер» тобы
Ескекті қайық өзінен 9 км қашықтықта жүзіп бара жатқан салды қуып келеді. Ескекті қайықтың меншікті жылдамдығы км/сағ. сағат уақыт өткенде ескекті қайық салдан неше километр қашықтықта болады?
«Аралас сандар» тобы
Нұрбол бақтан алмұрт теріп, себетпен алып келе жатты. Себетте 27 алмұрт бар. Ол үйіне келе жатқан жолда Ерланды кездестіріп, оған себеттегі алмұрттардың -ін берді. Содан соң Мирасты кездестіріп, оған себетте қалған алмұрттардың -ін берді. Нұрбол үйіне жақындағанда Диасты кездестіріп, оған себетте қалған соңғы алмұрттардың -і берді. Себетте неше алмұрт қалды.
Дескриптор:
|
ЖАУАБЫ
- V=48cм3
«Дұрыс бөлшектер» тобы
V=48cм3
«Бұрыс бөлшектер» тобы
S=2 км
«Аралас сандар» тобы
8 алмұрт қалды
Сабақтың соңы
- Сабақтың соңы
- Бекіту. «Сәйкестендіру» әдісі арқылы https://learningapps.org/ сілтемесі арқылы интерактивті тақтада тапсырма орындау
Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі -Бүгінгі сабақ өте қызықты болды. Мен барлығын түсіндім. -Бүгінгі сабақ қызықсыз болды. Мен ештеңе түсінбедім.
- Бағалау Жинаған тиындары бойынша бағалау парақшасында салыстырмалы түрде бағалау.
- Үйге тапсырма: №597 есеп