Файл: 11. 4ресурс. Орта білім беру йымдарыны педагогіне арналан саба жоспары немесе ыса мерзімді жоспар.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.05.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
11.4-ресурс.
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: | Ақылды күшік | ||||||||||
Бөлім: | Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті | ||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||||||||
Күні: | | ||||||||||
Сынып:2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ақылды күшік | ||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 2.3.4.1 - мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар құрастыру және оған толық жауап беру 2.5.1.2 * - мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі көптік/ тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану | ||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| ||||||||||
Бағалау критерийлері* | 1. 2. Сұлба бойынша тірек сөздердің мәнін ашады, сұраққа жауап береді. 3. Сөздердің орын тәртібін сақтап, жалғауларды дұрыс қолданады. | ||||||||||
Ойлау дағдысының деңгейі | қолдану | ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы 10 мин | Сәлемдесу, сергіту сәті: «Сәлемдеме» Сыныптағы оқушылар санына байланысты мұғалім шағын сыйлықтарын (кәмпит, қаламсап, т.б) қасына өтілген тақырыпқа байланысты бір сұрақтан жазып, бірінің сыртынан бірін, бірнеше қабат қылып орайды. Оқушылар кезекпен орауын жазып, сұраққа жауап беріп, сыйлығын алады, оралған затты әрі қарай беріп, жалғастырады. Сәлемдеме сұрақтары:
Топқа бөлу: Сыйлыққа алған қаламсаптарының сыртқы түсімен үш топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру:
Жаңа сөздермен жұмыс: «ДЖИГСО карточкалары» әдісі арқылы. «Джигсо карточкалары» – оқушылар сөздерді анықтамаларымен қосады. Күшік – щенок Құйрық - хвост Қарғыбау – ошейник Мойын – шея | Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Жаңа сөздермен танысады | | Сыртқы қорабы қызыл, сары, жасыл болып келетін, үш түрлі қаламсаптар | |||||||
Сабақтың ортасы 25 мин | Оқылым алды кезең. Грамматикалық қоржын Кесте бойынша грамматикаға қысқаша түсінік беру. Сөйлемнің қай жақ тарапынан айтылып тұрғанын білдіру үшін соңғы сөзге тәуелдік жалғауының қосылатынын түсіндіру.
І Оқылым кезі. Топтық жұмыс Дескриптор: - І топ: мәтінді орфоэпиялық нормаларды дұрыс сақтап оқиды.
Саралау: «Тапсырма» Сергіту сәті. Ал, балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық. Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып, бір тұрып, Бой сергітіп алайық. Оқылымнан соң. ІІ. Топтық жұмыс: «Қабырғадағы роль» әдісі Әр топқа флипчарттағы күшіктің сұлбасы үлестіріледі. Дескриптор:
Топтарға тапсырманы орындауға 3 минут беріледі.Болған соң флипчарттар тақтаға ілінеді. 1-топ 2-топтың, 2-топ 3-топтың, 3-топ 1-топтың жұмыстары бойынша жауап береді:
Саралау: «Тапсырма» ІІІ. Жеке жұмыс: 2-тапсырма Дескриптор:
Мұғалім балмұздақ таяқшалары арқылы оқушылардың жауабын тексереді. ҚБ: Әр жауап үшін мұғалім ауызша кері байланыс беріп, жауап берген оқушыға секіргіш доп үлестіреді Саралау: «Қорытынды» | Топпен жұмыстана отырып, дескриптор бойынша жұмыстанады.
| Әр жауап үшін мұғалім ауызша кері байланыс беріп, жауап берген оқушыға секіргіш доп үлестіреді | Секіргіш доп. Флипчарт, маркерлер | |||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Үй тапсырмаcы. Оқулық,3-тапсырма. «Кел,жаттығайық!» өлеңін жаттап келу. Рефлексия
5-7 доп алғандар таяқшасын жасыл стаканға салады 2-4 доп алғандар таяқшасын сары стаканға салады
Мұғалім осы арқылы неше оқушы сабақта жоғары деңгейде, неше оқушы орта деңгейде, неше оқушы төмен деңгейде жұмыс істегендерін, әрі таяқшада жазулы тұрған есімдері арқылы кімнің қай деңгейде жұмыс істегенін анықтайды. | Оқушылар дескриптор арқылы сабақ бойы алған білімдерін мұғаліммен бірге талқылайды,қорытындылайды | | Балмұздақ таяқшалары, үш түсті пластмасса стакан |
Сабақ жоспарының аталған тармақтары міндетті болып табылады.
Педагог пәннің ерекшілігі мен оқушылардың қажеттілігіне қарай қосымша элементтер енгізуге құқылы.
Бағалау критерийлері*-қосымша енгізілген