ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.05.2024
Просмотров: 15
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | | |||
Педагогтың аты-жөні | Бекишев А.Т. | |||
Күні | 09.01.2023 | |||
Сынып 8 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | For циклі. | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.3.3.1- таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасыныңда қолдану(С/С++, Python, Delphi, Lazarus) | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
Кіріктірілген ортада таңдау және қайталау операторларын білу, қолдану | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
Кіріктірілген ортада таңдау және қайталау операторларын қолданып жоба жасай алу | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Кіріктірілген ортада таңдау және қайталау операторларын қолданып әртүрлі жоба жасай алу . |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі: 1Ұйымдастыру кезеңі . Оқушылармен амандасу. “Өзіңе тілегенді – басқаларға тіле!” тренинг арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Бір біріне тілектер айту.Оқушылардың сабаққа деген көңіл-күйін жақсарту. Топтастыру: «Пазл» әдісі арқылы екі топқа бөлемін. Пазл артында топ аты жазылған. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырамын. Таңдау операторы Қайталау операторы Үй тапсырмасын сұрау. «Жұмыс үстелі» әдісі арқылы пысықтау. (Топта отырған оқушылар өтілген тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, келесі топқа береді. Топ мүшелері қойылған сұрақтарға жеке жауап береді). Сұрақтары:
М:Алдыңғы білімді еске түсіре отырып оқушылардың зейінін сабаққа аудару, алдыңғы білімді жаңа сабақпен ұштастыру, ойлану дағдысын дамыту. Дескриптор:
Switch, default, case, break операторларын қолданып әртүрлі есеп шығаруда қолдана алады Қалыптастырушы бағалау: оқушылар өзара бірін бірі бағалайды. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. 3.Оқушылар шеңбер құрады. 15-ке дейін санаймыз. «Бір»-айтамыз, «екі»-шапалақтаймыз, «үш»-«Уау» деп айтады. 4.Өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, стикерге ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. | фишка 1 балл | Стикер | ||
Сабақтың ортасы | /
| | |
| ||
Сабақтың соңы | «Жауап берейік» әдісі арқылы сұрақтар беріледі. Цикл дегеніміз не? For циклінің жазылуы мен орындалу ерекшеліктері қандай? Цикл қадамы деген не? Цикл санауышы дегеніміз не? Параметрлі циклдің денесі дегеніміз не? Параметрлі циклдің жұмыс істеуі үшін қанша шарт қажет? Дескриптор
Кері байланыс Сабақты қорытындылай келе оқушылардың оқу мақсатына жеткенін білу үшін Сабақтан алған әсері жайлы «Білім ағашына» С абақ өте қызықты өтті, маған бәрі ұнады. Маған сабақ ұнады, бірақ барлық тапсырманы о рындай алмадым. Мен ....... білдім. Менің ........білгім келеді. Маған............қызықты болды. М аған сабақ ұнады.Мен барлық тапсырманы орындадым. Маған сабақ ұнады, бірақ барлық тапсырманы | | | | ||
Үй тапсырмасы | Параметрлі цикл | | | |
1-мысал:
1 мен 100 аралығындағы сандардың қосындысын табатын программа жаз.
i=s=0
for i in range (1,101):
s+=i
print (s)
1-тапсырма(82 бет)
for x in range(24, 36, 2):
print(x)
Практикалық жұмыс (80 бет) Python Online Compiler & Interpreter - Replit
N=int(input('Oqushy sany ='))
i=x=z=0
for i in range (1,N+1):
print(str(i),end='')
x=int(input('-Oqushynyn boiy='))
if x<140:
z+=1
print('Boiy alasa oqushylar sany=',z)
i=j=0
for i in range(1,6):
for j in range(1,6):
print(i*j,end='\t')
print()