Файл: Орта білім беру йымдарыны педагогіне арналан саба жоспары немесе ыса мерзімді жоспар Сабаты таырыбы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.05.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Сауда тарихы

Сабақтың барысы:

Бөлім: Сауда мен көмек: екіжақты келісімді сауда. Ы. Алтынсарин «Дүние қалай етсең, табылады?» өлеңі




Күні:11.01.23




Сынып:10 (көкжиек баспасы)

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тықырыбы: Сауда тарихы




Сабақтың мақсаты: 10.1.3.1. Оқу- кәсіби, қоғамдық-саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну




Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.

Делдал

Басымдық

Екіжақты

Мәміле

Барлық
Жаңа сабақ
Айтылым

1-тапсырма Суреттерге қара. Бұл заттардың сабақ тақырыбына қандай қатысы болуы мүмкін? Болжамыңды айт.



Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:

Басымдық берілді.
Суреттерге қарап, Суреттегі заттардың сабақ тақырыбына қандай қатысы болуын болжамдап айтады.

Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.


Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.


Слайд

Суреттер

Сабақтың ортасы

Жазылым.

2-тапсырма Бағандағы сөздердің мағынасын анықта. Олардан сөз тіркесін құрап, жаз.





Тыңдалым.

3-тапсырма Мәтінді тыңда.

Жазылым.

4-тапсырма Аудиомәтінде кездескен төмендегі сөздердің мағынасын анықта. Оларды қатыстырып, мәтіннен түсінгеніңді тезис түрінде жаз.
Қазба жұмыстары, қола дәуірі, тайпалар, малшаруашылық, тері өңдеу, өрнек салу, еңбек бөлінісі, мәмілеге келу, екіжақты зат алмасу.
Айтылым.

5-тапсырма Аудиомәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер.



Бағандағы сөздердің мағынасын анықтайды. Олардан сөз тіркесін құрап жазады.
Үстеудің жасалу жолы мен сөйлемдегі қызметі туралы кең мағлұмат алады.

Ұялытелефондағы кувер код арқылы мәтінді тыңдайды.

Аудиомәтінде кездескен төмендегі сөздердің мағынасын анықтайды. Оларды қатыстырып, мәтіннен түсінгеніңді тезис түрінде жазады.

Аудиомәтіннің мазмұны бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.

Смайликтер

Мұғалімнің бағалауы.





Кесте

Кувер код

Сабақтың соңы

Жазылым.

6-тапсырма Аудиомәтінде кездескен туынды үстеулерді жаз. олардың жасалу жолдарын түсіндір.

Аудиомәтінде кездескен туынды үстеулерді жазады. Олардың жасалу жолдарын түсіндіреді.

Басбармақ