ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.05.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

6– сынып, 2-тоқсан
4 сабақ


Бөлім

6.2.3D - баспа

Педагогтың аты-жөні

Бигажы Көпжасар

Күні:




Сынып 6 а

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

3D редактордағы обьектілердің модельдерін құру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


6.3.1.4 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі

Көптеген оқушылар:

Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін біледі

Кейбір оқушылар:

Құралдар мен кірістірілген объектілердің ұқсастығы мен айырмашылығын атайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3 мин



(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

  2. Психологиялық ахуал туғызу шаңырақ әдісі арқылы.

  3. Оқушыларды топтарға біріктіру.

Топқа Пазл әдісі арқылы бөлінеді.Сурет қиындыларын таңдап алады сәйсесінше жинайды.Жиналған оқушылыр бір топ болады.

1- топ: Салт-дәстүр

2 -топ: Тіл – өнер

  1. Топ басшысын сайлау Барабан әдісі арқылы.

Оқушылар топ атауына байланысты learningapps.org арқылы ұлттық құндылықты сәйкестендіреді сабаққа белсенділігі артады.



Оқушылар сәлемдеседі
Шаңырақтан бір-бір лента ұстап жылы лебіз айтады.
Сурет қиындыларын таңдап алады сәйсесінше жинайды.

https://flippity.net

learningapps.org программасында сәйкестендіреді.


Бағалау парағы












7 мин

Сабақтың ортасы

10 мин


10 мин



8 мин

Жаңа тақырыппен танысу

(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сыныпқа жалпылама kahoot! арқылы тест сұрақтар беріледі. Әр оқушы өз ойымен бөліседі.
SketchUp программасында 3D моделін құруда құралдардың көмегімен құрастырылып жатқан модельді мүмкіндігінше шынайы объектіге ұқсату үшін кірістіру, бояу және шаблонға салуды қолданады.
Көрсетілім. SketchUp программасының мәзіріндегі Окно бөлімінде орналасқан Материалдар, Компоненттер және Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысамыз.
Оқулықпен жұмыс.

(Т) №1 тапсырма. «Бірге ойлаймыз» әдісі.

Дескриптор:

-Оқулықтағы жаңа ақпаратпен танысады.

-Топ ішінде өзара талқылау жүргізеді.

-Топтар арасында талқылаумен жалғастырады.
Дәптермен жұмыс.

(Ұ) «Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді дәптерлеріне жазу керек екенін айтады


Жеке жұмыс.

Практикалық жұмыс.

1-тапсырма. SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, 3D киіз үй бейнесін салады

Дескриптор:

-SketchUp программасының құралдарын пайдаланады.

- Шеңбер арқылы сызуда навигациялық құралдардың қызметін тиімді қолданады.

-Киіз үй моделін жасайды.

Сергіту сәті


2-тапсырма. Малға арналған «Жайылым» қоршауының моделін құрастыр.

Дескриптор:

-SketchUp программасының құралдарын пайдаланады.

- «Жайылым» моделін сызуда материалдар терезесінің қызметін тиімді қолданады.

-«Жайылым» моделін жасайды.

Мұғалімді тыңдайды
Тест сұрақтарына жауап береді

Kahoot.it

Материалдар

Компоненттер

Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысады
Оқушылар топтаса отырып, «Жаңа білім» бөліміндегі ақпаратпен танысады. Топ ішінде талқылап, топтар арасында пікір алмасады. Бір-біріне сұрақтар қойып, жауаптарын тыңдайды.

Термин сөздерді дәптерлеріне жазады, интерактивті тақтаға қарап, мұғалім соңынан қайталайды.
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрастырады

Балалар орнынын тұрып Қара жорға билейді.


-SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, «Жайылым» моделін сызуда материалдар терезесінің қызметін тиімді қолданады.



ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Жарайсың»деген мадақтау

«Жақсы!, Жарайсың!, Керемет!» деген мадақтау


«Қошемет-теу» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.


Интербелсенді тақта/компьютер



ИНФОРМАТИКА

6 сынып оқулық

Жұмыс дәптерлері, интерактивті тақта


SketchUp программасы


Сабақтың соңы
5 мин


2 мин


Сабақты бекіту.

Берілген кестеден сабаққа қатысты сөздерді табады(LearningApps)

Рефлексия: TikTok лайк коментарий


Рефлексия жасау арқылы балалардың бүгінгі сабаққа қатысты ой түйінін, пікірін анықтайды

Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды


Интер- активті тақта





Үй тапсырмасы

SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, машина моделін құрастыр.

§ 2.4, 58-бет 2-тапсырма













«Сарыкөл негізгі орта мектебі»

Ашық сабақ

Тақырыбы: 3D редактордағы объектілердің

модельдерін құру

Сынып: 6 «В»

Пәні: Информатика

Пән мұғалімі: Бигажы Көпжасар



2022-2023 оқу жылы

Салт-дәстүр




Дін мәдениеті






Тіл, өнер