Файл: дебиеттік оу 2сынып ііі тосан Малім Бекежанова. А. Е мектеп атауы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.05.2024

Просмотров: 17

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан Мұғалім:Бекежанова.А.Е

Мектеп атауы

№66 ЖББОМ

Мерзімі, күні

04.03.2022 жыл

Сынып

2 «Б»

Пән

Әдебиеттік оқу

Тақырып.

Қошақаны қойдың. Қой

Мақсаты:

2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.2.1.1 – мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу;

2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы
10 мин


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Өткенді пысықтау

«Екі дұрыс,бір бұрыс»

Мақсаты:Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту

  1. а) “Ұзынсары” мәтінінің авторы Қабдеш Жұмәділов

ә) Ұзынсары - сары, ұзын бойлы қонақ

б)Анасы балаларының әрқайсысына бір-бір шұжық жасап беретін.

2.а) Әркім өзінің шұжығын қарап жүретін.

ә) Ұзынсары - наурыздың ұзақ күні

б) Есіктен кірген кісі анасы айтып жүрген ұзынсары еді.

3. а) Наурыз күздің алғашқы айы.

ә) Наурыз келгенде күн мен түн теңеседі.

б) Наурыз тойы 21- нен 22 –сіне қараған күні тойланатын қазақтың жаңа жылы

4.а)Тошала-қыста ет сақтайтын жеке үй.

Ә)Наурызкөжеге жеті түрлі азық қосылады.

Б)Наурызда тілек айтылмайды.
Бейнеролик тамашалау

  1. Төрт түлікке нелер жатады? Олардың төлдері қалай аталады?

Ой қозғау!

Жұмбақты шеш:

Кішкентай ғана бойы бар,

Айналдырап киген тоңы бар.(Қой)

Дәптермен жұмыс

Күннің жады мен тақырыпты жазады.

Оқушылар қайталап айтады

Дескриптор

1.Сұрақтарды мұқият тыңдайды

2.Екі дұрыс,бір бұрысты табады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.
Асықтар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі


Оқулықтар суреттер
Қарындаштар

Қайшы

Қағаздар

Желім беріледі.

Сабақтың ортасы

25 мин

Оқулықпен жұмыс

Мақал-мәтелдерді түсініп оқы.

Мал өсірсең қой өсір,
Өнімі оның көл-көсір.
Қойдың сүті қорғасын,
Қойды ұрған оңбасын

Халық шығармасын түсініп оқы.


Дескриптор:_Пазл_құрастырады,бір_сөйлем_жазады.Дескриптор'>Дескриптор: сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:

1.Халық шығармасын іштей оқиды

2.Тізбектей оқиды.

Асықтар тарату арқылы бағалау жүргізіледі





Сергіту сәті

2мин

Қошақаны қойдың әнін қосылып айтады

Қимылмен билеп,өлеңді бірге айтады.










Топтық тапсырма

1 топ Пазл құрастыру.Қой мен қозы

Бір сөйлем жазады.

2 топ Адасқан сөздер ойыны

Қойдың сүтінен әзірленетін тағамдарды табады.Бір сөйлем құрайды

3 топ Сезімнен шыққан өлең

Қой туралы өлең құрастырады.

4 топ Шопан атадан хат

Қойдың жүнінен ,терісінен жасалатын заттарды жазады.

5 топ

Ассоциация әдісі

Қойды топтастыру.
ҚБ тапсырма «Ұйқасын тап»

1.Бұйра жүнді өзі

Маңырайды ..... (қозы)
2.Киізден сырмақ ойдым,

Жүні жұмсақ ........ (қойдың)
3.Қозымды өзім баққан,

(Пұшайт-пұшайт)...... деп шақырам.


Дескриптор:

Пазл құрастырады,

бір сөйлем жазады.

Дескриптор:

Қойдың сүтінен әзірленетін тағамдарды табады,оқиды.

Сөйлем құрайды.

Дескриптор

Тірек сөздерді қолданып өлең құрастырады.

Дескриптор:

Қойдың жүнінен ,терісінен жасалатын заттарды жазып,оқиды

Дескриптор

-Қойды пайдасы,төлі,алынатын өнімдерді топтастырады

Дескриптор

-Керекті сөзді қойып,бірініші ұйқасты табады.

-Керекті сөзді қойып,екінші,үшінші ұйқасты табады.

Асықтар тарату арқылы бағалау жүргізіледі





Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі

6 мин

Кері байланыс

2мин

« Сиқырлы қоржын» Қоржыннан асық алу арқылы сұрақтарға жауап береді.

  1. Қозыны тағы қалай атауға болады? ( )

  2. Қойды неліктен ақтылы жануар дейміз? ( )

  3. Асықпен ойнайтын ойындар қалай аталады?( )

  4. Кілем, киіз, алашаларды қойдың несінен жасайды?( )

  5. Қойдың терісінен нелер жасаған?

«Ауа райы» әдісі






Асықтар тарату арқылы бағалау жүргізіледі





Үйге тапсырма беру

53-54 беттер Өлеңді жатқа айту.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.