Файл: Блім Деректер базасы Мектеп Кеия жоббм.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.05.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақ жоспары





Бөлім: Деректер базасы

Мектеп: Кеңқияқ ЖОББМ

Күні: 09.12.2021

Мұғалімнің аты-жөні: Тулеубаева А. К

Сынып: 5 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Роботтың түрлері және оларды қолдану




Оқу мақсаты:

5.3.4.1 – робот анықтамасын тұжырымдау

5.3.4.2 – Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру;

Сабақтың мақсаты:

Барлығы: «Робот» ұғымын біледі

Көпшілігі: Роботтың негізгі түрлерін біледі.

Кейбірі: Роботтарды қай салаларда кездестіруге болатындығы туралы мысалдар келтіреді

Құндылықтарға баулу:


Құндылықтарға баулу арқылы практикалық жұмыста қарым-қатынас жасау, жауапкершілікке, шығармашылық, өмір бойы оқуға дайын болуға тәрбиелейді.

Пәнаралық байланыс:

Математика,роботтехника, ағылшын

Алдыңғы білім:


Excel программасымен жұмыс жасай алады, мәліметтерді сүзгілеп сараптай алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу

2. Өткен тақырыпқа шолу

3. LEGO қиынды парақшалары арқылы топқа бөлу(парақ түсіне қарай)

4.Жаңа тақырыпқа шолу.

5. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.



Парақшалар тарату

Сабақтың ортасы


Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Роботты техника (робот және техника, ағылшын тілінен аударғанда robotics–роботика), роботты техника - автоматтандырылған техникалық жүйелерін әзірлейді және өндірістің қарқынды дамуына маңызды техникалық негізі болып табылатын қолданбалы ғылым. Құрылыс, өнеркәсіп, тұтыну, авиация және төтенше (әскери, ғарыш, су асты) салаларында роботты техника бар
Кітаптан жаңа тақырыпты оқып шығуға уақыт беру
Жаңа тақырыпқа Видеоролик, презентация көрсету


Екі топқа тапсырма «дұрыс жауабын ұяшыққа орналастыр»

1-тапсырма

Екі топ бірін бірі бағалау «бағдаршам» әдісі бойынша.
Қазақстан тәуелсіздігіне 30жыл-XXIғ роботтехника ғасыры, слайд

Екі топ EV3 конструкторларымен робот немесе қандай да бір құрылғы құрастыру

2-тапсырма
Жеке жұмыс.

3-тапсырма.
Bilim Lend сайтынан екі топтан жеке-жеке оқушыларға онлайн тапсырма
«Менің болашақ роботым »болашақта құрастыратын роботыңды қай салада көре аласың

Әр топтан 2-3 оқушыдан ойларын сұрау

4-тапсырма


Интерактивті тақта

А3 форматы

Түрлі түсті парақшалар

Интерактивті тақта

Конструктор

Компьютер


Сабақтың соңы
Рефлексия

Кері байланыс: Сауалнама ауызша

  1. Мен сабақты ...... түсіндім/түсінбедім

  2. Мені сабақта қызықтырған ......

Сабақ барысын күңіл күй смайликтер арқылы білдіру

Үйге тапсырма: 74бет Үйде орындайық тапсырмасы