Файл: Сыныбы 10 сынып Пн малімі Жанбіл ли . Бркітбаев ауылы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.10.2024

Просмотров: 7

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Жарылқасын Отарбаев атындағы орта мектеп

Тақырыбы: Туындының физикалық және геометриялық мағынасы. Функция графигіне жүргізілген жанама тақырыбын қортындылау

Сыныбы: 10 сынып
Пән мұғалімі: Жанәбіл Әли

Ә. Бүркітбаев ауылы

2014 – 2015 оқу жылы

Сабақтың тақырыбы: Туындының физикалық және геометриялық мағынасы. Функция графигіне жүргізілген жанама тақырыбын қорытындылау
Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылар туындының физикалық мағынасын және функцияның графигіне жүргізілген жанаманың формуласын біліп оны есептер шығарғанда қолдана алуға үйрету .

2. Оқушылардың логикасын, ой-өрісін арттыру, шапшаң есептеуге дағдыландыру.

3. Ұйымшылдыққа тәрбиелеу. Білім алуға ынтасын арттыру.

Сабақтың түрі: Қортындылау, есептер шығару сабағы
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, карточка
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру:
2. Үй тапсырмасын тексеру

№ 205. № 211

3. Миға шабуыл:
Жанама дегеніміз не?

Өткен тақырыптан біз не білдік?

  1. Туындының физикалық және геометриялық мағанасын табуды.

  2. Жанама теңдеуін игеріп, оларды есептер шығарғанда қолдана алуға үйрендік .

Ол үшін нені білу керек?:

    • Түзудің жалпы теңдеуін

    • Түзулердің параллельдік жағдайын

    • Туынды анықтамасын

    • Туынды табу ережелерін.

Туынды табу ережелері қандай?

Біз өткен туындының негзгі формулаларын ата.

Туындының физикалық мағанасы деген не?

Туындының геометриялық мағанасы қандай?

Жанама теңдеуін жазып бер.

Жанама теңдеуін табу алгоритмін айтып бер.


  1. Есеп

Y = x2 функциясына M(1;1) нүктесінде жүргізілген жанама теңдеуі.


Шығарылуы:

2 есеп

у = Функция графигіне x=1 нүктесінде жүргізілген жанама

теңдеуін табыңыз. Жауабы: y = 2-x



3 есеп

Y = 4x-5 Түзуіне параллель болатын y =
функциясының графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін жазыңдар.



Өзіндік жұмыс:
Оқулықпен жұмыс: Шыныбеков оқулығы бойынша.

№ 409 ауызша

№411; №412; №424 №430 (1)
Үйге тапсырма: №414; №420; №430 (2,3)
Оқушыларды бағалау.