Файл: Білім беру йымыны атауы ырауылды ауылындаы аза орта мектеп кмм.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 17.10.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Білім беру ұйымының атауы

«Қырғауылды ауылындағы қазақ орта мектеп» КММ

Пәні:

Биология

Бөлім:

Қозғалыс

Педагогтің аты-жөні:

Нұрманбет Сабина Марғуланқызы

Күні:

03.02.2021

Сынып: 7 «Г», «Д», «Е»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелері

№8 БЖБ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.1.6.4 – омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелерін салыстыру.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар үшін:

Қозғалыс мүшелерінің манызын түсінеді.

Көпшілік оқушылар үшін:

Тірі ағзалардағы қозғалыстың рөлін сипаттайды.

Кейбір оқушылар үшін:

Жануарлардың қозғалу тәсілдеріне мысалдар келтіріп салыстырады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы


Ұйымдастыру кезеңі

«Миға шабуыл» әдісі

1.Шұбалшаң қалай қозғалааыд?

2. Өрмекшілердің қозғалу тәсілдері не арқылы іске асады?

3. Балықтардың қозғалу ерекшеліктері қандай?

4. Сүтқректілердің қозғалысы немен ерекшеленеді?


1-тапсырма.

«Фишбоун» әдісі.

1-топ.Қозғалыс мүшелерінің манызын түсінеді.

2-топ.Тірі ағзалардағы қозғалыстың рөлін сипаттайды.

3-топ.Жануарлардың қозғалу тәсілдеріне мысалдар келтіріп салыстырады

2-тапсырма.

«Биологиялық диктант»

1. Біржасушалылардың қозғалу тәсіліне............жатады.

2. Құрттарда алғаш рет дербес ............жасушалары пайда болады

3. Балықтарда...............жүзбеқанаттары.

4. Медузалар, сегізаяқтар, каракатицалар ........ .

5. Құрлықта тіршілік ететіндердің қозғалу мүшесі –........немесе .....аяғы, ал жылан денесін ..........жылжуға бейімделген.

Керекті сөздер: бұлшық ет, жалған аяқтары. қозғалу мүшесі, реактивті қозғалады, екі , төрт, ирелеңдетіп


№8 Бөлім бойынша жиынтық бағалау.

Үйге тапсырма.

Кестемен жұмыс


Кері байланыс




Мұғаліммен амандасады.

Кезекші мұғалімге мәлімет береді.
Жаңа тақырыпты анықтайды.

Тапсырма арқылы жаңа тақырыпты меңгереді.

Тақырыпты меңгергенін анықтау.


БЖБ тапсырады.


Дескриптор:

  • Қозғалыс мүшелерінің манызын түсінеді.

  • Тірі ағзалардағы қозғалыстың рөлін сипаттайды.

  • Жануарлардың қозғалу тәсілдеріне мысалдар келтіреді.

Дескриптор:

-Тиісті сөздерді орнына қойып дұрыс жаза алады.

-Жануарлардың қозғалыс мүшелерін сипаттайды.

Дескриптор:

Қосымшада көрсетілген.




Оқулық

(7-сынып),

АКТ

АКТ, жұмыс дәптері


Үлестірме қағаздар.




Білім беру ұйымының атауы

«Қырғауылды ауылындағы қазақ орта мектеп» КММ

Пәні:

Биология

Бөлім:

Қозғалыс

Педагогтің аты-жөні:

Нұрманбет Сабина Марғуланқызы

Күні:

02.02.2021

Сынып: 8 «Е»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сүйектің макро - және микроскопиялық құрылысы. Сүйектің химиялық құрамы.

№9 Зертханалық жұмыс «Сүйектің макро және микроскопиялық құрылысы». Демонстрация «Сүйектің химиялық құрамы»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

  • Сүйектің химиялық құрамын біледі.

  • Сүйектің макро - және микроскопиялық құрылысын ажырата алады.

Сабақтың мақсаты




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы

Сабақтың ортасы


Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасын тексеру.

«Серпілген сауал» әдісі

1. Сүйектің қызыл кемігінің биологиялық маңызы қандай?

2. Баланың сүйегінің ересек адам сүйегінен қандай айырмашылығы бар?

3. Адам денесінде қанша сүйек бар?

4.Адам қаңқасының бөлімдерінде басқа сүйек түрлері орналасуы мүмкін

бе?

5.Сүйек ұлпасының құрамына қандай қосылыстар және не үшін кіретінін айтыңдар.

6.Оссеин дегеніміз не?

7.Коллаген деген не?
1-тапсырма

«Жеке жұмыс»

1. Адам ағзасына оссеин нәруызы не үшін керек екенін түсіндіреді.

Жас өскен сайын оның мөлшері қалай өзгереді?

2. Сүйектің қандай жасушалары шеміршек ұлпасын жоятынын және ол не үшін керек екенін сипаттайды.

3. Неше жаста дене толық сүйектенетінін және себебін түсіндіреді.

4. Сүйек жүйкелері мен қан тамырларының қызметін сипаттайды. Олар қайда орналасқан және не үшін керек?

2. Остеон цилиндрлері арасында орналасқан зат неден тұрады? Олар қандай қызмет атқарады?

№9 Зертханалық жұмыс «Сүйектің макро және микроскопиялық құрылысы». Демонстрация «Сүйектің химиялық құрамы».


Үйге тапсырма.

«Синтез» айдарындағы тапсырмалар
Кері байланыс

«Бір ауыз сөз» әдісі


Мұғаліммен амандасады.

Кезекші мұғалімге мәлімет береді.
Сұрақтарға жауап береді.

Тапсырма арқылы жаңа тақырыпты меңгереді.

Тәжірбие арқылы жаңа тақырыпты меңгереді

Керә байланыс береді.

«Мадақтау» әдісі

Дескриптор:

Тапсырмаларды орындап,сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

Қосымшада көрсетілген.




Оқулық

( 8-сынып)

ДК экраны

8-сынып оқулығы,

зертханалықдәптерлері.