Файл: Алгоритмдеу жне программалау Педагогты атыжні.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.10.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Алгоритмдеу және программалау

Педагогтың аты-жөні

Мейірбекова М.Н.

Күні

21.12.2022ж.

Сынып 10А

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Графтағы алгоритмдер / BFS algorithms

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


10.5.1.4 Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмдерін іске асыру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Граф және граф түрлерін анықтайды

Көптеген оқушылар:

Графтарды программалауда жүзеге асырады

Кейбір оқушылар:

Графтарға арналған есептер құру, сызбасын ұсынады


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сәлемдесу, түгендеу

Өткен сабақты пысықтау

Термин сөздерді аудару

Kazakh

Russian

English




Сортировка




Таңдау әдісі













BubbleSort

Оқушылардың жауаптарын ауызша қалыптастырушы бағалау.

Ребус шешу
Жаңа тақырыпқа байланысты бейне сабақ көру.

Жаңа түйін сөздер

Graph-Граф

Node of the graph-Граф түйіні

Узел графа

Graph edge-Граф қабырғасы

Ребро графа
Жеке жұмыс

Тапсырма 1

Б
ерілген сызба бойынша көршілес матрицаны жазу.

Дескриптор

Сызба бойынша көршілес матрицаны жаза алады.


Мұғаліммен амандасады.
Термин сөздерді қазақ, орыс, ағылшын тілдеріне аударады.


Ребусты шешеді
Бейне сабақты көреді. Сабақ бойынша өз түсінгендері бойынша пікірлерін айтады.


Оқушылар тапсырманы дәптерге орындайды.

1 тапсырманы орындайды




Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Ауызша мадақтау


4 балл


Слайд
learningapps.org

Слайд

Бейнесабақ


Оқулық, жұмыс дәптерлері

Слайд

Сабақтың ортасы


Тапсырма 2

Қалада n көпір бар. Бұл көпірлерге жолдардың қосылуы матрица түрінде сипатталған. Қосылу матрицасында екі көпірдің арасында жол болса, ол 1-ге, жоқ болса 0-ге тең. Бағдарлама кодындағы қалаларды байланыстыратын көпірлердің санын анықтайтын қатені табыңыз.

Дескриптор

Оқушылар бағадарлама бойынша қатені таба алады.

Тапсырма 3

Мәтінді оқып, бос орындарды берілген сөздермен толықтырыңыз:

Дескриптор

Берілген мәтінді оқып, босы орындарды берілген сөздермен толықтыра алады.




2-тапсырманы орындайды.

Оқушылар тапсырманы компьютерде орындайды.
Оқушылар мәтінді оқып, бос орындарды сөздермен толтырады


4 балл

4 балл




Слайд

Компьютер
Үлестірмелі қағаз

Сабақтың соңы


Үй тапсырмасы

Оқушылар өздерін бағалайды.

Кері байланыс:

Мен білдім ........

Мен білемін ...........

Мен түсінбедім ..........
Графтағы алгоритмдер тақырыбын оқу.

Жаңа термин сөздерді жаттап келу.

Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды




А4 парағы

/слайд/