Файл: Пн аза тілі Мектеп Ф. Оарсынова атындаы орта мектеп.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.10.2024

Просмотров: 2

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Пән: Қазақ тілі

Мектеп: Ф.Оңғарсынова атындағы орта мектеп

Күні: 14.12.22

Мұғалімнің аты-жөні: Капылова Б.Т

Сынып: 10

Қатысқандар саны: 14

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Экономикалық интеграция – бүгінгі күннің даму үрдісі. Тілдік жүйе және норма


Сабақтың тақырыбы

Экономикалық интеграция ( экономикалық бірігу) БЖБ № 2


Оқу бағдарламасына сілтеме

10.2.3.1 –көпшілікке арналған мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау

Оқу мақсаттары

Оқушылар көпшілікке арналған мақаланың құрылымы мен рәсімделуін біледі, жанрлық ерекшеліктерін талдайды.


Жоспар

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақ-тың басы


Ұйымдастыру кезеңі..

Тыңдалым алды

Ойқозғау.
Оқу мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийімен таныстыру, сыныппен бірге талқылау.


Амандасу. Сабаққа дайындалу. Бір-бірлеріне жақсы уөңіл күй тілеу




Оқулық, дәптер

Сабақ-тың ортасы


1-тапсырма

Бәсекеге түсіңдер. Екі топқа бөлініп, «Қазақстан экономикасын қалай дамытуға болады?» деген сұрақ бойынша ұсыныстар айтып жарысыңдар.
А)

Мәтінді оқыңдар. Мәтін құрылымын сақтай отырып, осы тараудың 1-сабағындағы мәтін деректерімен салыстырыңдар. Маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазыңдар.
В) Берілген мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдау
«Бинго» әдісі

Мәтін мазмұны бойынша сөйлем құраңдар


Оқушылар топ болып бәсекеге түседі.

1-топ: Ауылшаруашылығын көтеру,

Зауыттар салу.

Жеңіл өнеркәсіпті дамыту.

2-топ:

Білім сапасын арттыру.

Мұнайды көптеп сату

Оқушылар берілген мақала бойынша деректерін салыстырады.

Құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдап жазады.

Мені қызықтырды....

Мені таңғалдырды....

Менің білгім келеді....



Дескриптор

-ұсыныстарын айтады;

-деректерді салыстырады;

-құрылымы мен рәсімделуін анықтайды;

-жанрлық ерекшеліктерін талдайды.

Бағалау смайликтері





Сабақ-тың соңы


Рефлексия «Иық тіркескен шеңбер»


Иық тіркескен шеңберге оқушылар бір-бірінің

иығына қолдарын салып, құшақтасқан түрде

тұрып, сабақ туралы өз пікірлерін келтіреді


1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.





«Экономикалық интеграция – бүгінгі күннің даму үрдісі. Тілдік жүйе және норма» бөлімі бойынша жиынтық бағалау
Оқу мақсаты 10.2.1.1 Әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма,

сызба, шартты белгі) мәліметтерді талдау, негізгі үрдістерді анықтау

10.3.3.1 Мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі

деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу

10.4.3.1 Белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп,түрлендіріп,

талғаммен қолдана білу

Бағалау критерийі Білім алушы

 Графиктік мәтіндердегі мәліметтерді талдап, негізгі

үрдістерді анықтайды

 Графиктік мәндердегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен

үрдістерді талдап жазады;

 Тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп қолданады

Ойлау дағдыларының деңгейі Жоғары деңгей дағдылары

Орындау уақыты 15-20 минут
Тапсырма Графиктік мәтінді мұқият оқыңыз






  1. SWOT талдау. Қазақстан үшін Еуразиялық одақтың қандай артықшылығы мен кемшілігі бар? Қандай мүмкіндіктерге жол ашады? Қандай қауіп-қатерлер кездесуі мүмкін?



2. Сізге «Жастардың болашағы жарқын» тақырыбында өтетін халықаралық оқушылар форумына қатысу тапсырылды. Онда сіз өз еліңіздің болашағын таныстыруыңыз қажет. Ол Артықшылығы Кемшілігі Қауіп-қатер Мүмкіндігі 18 үшін жоғарыда берілген графиктік мәтіндердегі ақпараттарды және төмендегі тірек сөздерді қолдана отырып, Қазақстанның Еуразиялық одаққа енуінің артықшылықтары мен кемшіліктерін талдап, «Елдің болашағы жарқын болса, жастардың да болашағы жарқын» тақырыбында баяндама мәтінін жазыңыз.

Тірек сөздер: Экономика, коэффициент, инновация, жоба, жаһандану, индустрия, карта, капитал, бизнес, компания, қор, өндіріс, әмбебап, нары